جیمز مک‌آووی بازیگر فیلم جدید ویم وندرس شد

جیمز مک‌آوویجیمز مک‌آووی در تریلر رمانتیک «غوطه‌وری» تازه‌ترین ساخته ویم وندرس کارگردان آلمانی بازی می‌کند.

به گزارش «سینماسینما»، «غوطه‌وری» (Submergence) از روی کتابی به همین نام نوشته جی. ام. لجارد ساخته می‌شود و بر دو عاشق متمرکز است که هزاران مایل از هم دور شده‌اند. آن‌ها از خاطراتی که از ارتباط پرشور خود دارند استفاده می‌کنند تا با شرایط امروز کنار بیایند.

به گزارش هالیوود ریپورتر، جیمز مور که مدت‌هاست در اسارت پیکارجویان اسلامگرا در سومالی است و دانیله فلیندرز، کاوش‌گر اعماق اقیانوس که کریسمس پیش، به طور تصادفی در ساحل آتلانتیک با هم آشنا شدند، اکنون نومیدانه منتظرند که بار دیگر به هم بپیوندند.

فیلمنامه «غوطه‌وری» را آرین دیگنام می‌نویسد. انتظار می‌رود ویم وندرس تولید این فیلم را اواخر مارس ۲۰۱۶ در اروپا و آفریقا آغاز کند.

این پروژه در بازار فیلم آمریکا در سانتا مونیکا به خریداران عرضه می‌شود. کامرون لمب از شرکت «لیلا ناین پروداکشنز» و شرکت «بک‌آپ مدیا» مستقر در پاریس پروژه «غوطه‌وری» را تهیه می‌کنند.

رمان جی. ام. لجارد اولین بار مارس ۲۰۱۳ منتشر شد و در فهرست «۱۰۰ کتاب قابل توجه ۲۰۱۳» نیویورک تایمز قرار داشت.

جیمز مک‌آووی سال گذشته در فیلم «افراد ایکس: روزهای گذشته آینده» نقش چارلز زاویر را بازی کرد و در فیلم «ناپدید شدن النور ریگبی» با جسیکا چاستین ظاهر شد. او فیلم «ویکتور فرانکنشتاین» را آماده نمایش دارد که ۲۵ نوامبر (۴ آذر) روی پرده می‌رود.

بازیگر ۳۶ ساله بریتانیایی به تازگی بازی در فیلم «افراد ایکس: آخرالزمان» را به پایان رساند و اکنون در فیلم «شکاف» تازه‌ترین ساخته‌ام. نایت شیامالان بازی می‌کند. او به زودی در فیلم «سردترین شهر» مقابل چارلیز ترون نقش‌آفرینی می‌کند.

وندرس آخرین بار فیلم «همه چیز درست می‌شود» با بازی ریچل مک‌آدامز، جیمز فرانکو، شارلوت گنزبورگ را روی پرده داشت و فیلم «روزهای زیبای آرانخوئس» را در مرحله پس از تولید دارد. فیلم جدید او تولید مشترک فرانسه و آلمان است.

وندرس سال ۱۹۸۴ با فیلم «پاریس، تگزاس» برنده جایزه نخل طلای جشنواره کن شد و در ۱۹۸۷ با «بال‌های اشتیاق» جایزه بهترین کارگردان این جشنواره را از آن خود کرد. او در ۱۹۹۳ نیز برای فیلم «چنان دور، چنین نزدیک!» جایزه بزرگ هیئت داوران کن را گرفت.

او در ۱۹۸۲ با فیلم «The State of Things» جایزه شیر طلایی جشنواره ونیز را برد و سال ۲۰۰۰ برای فیلم «هتل میلیون دلاری» برنده جایزه خرس نقره‌ای هیئت داوران جشنواره برلین شد.

او سال گذشته جایزه خرس طلایی یک عمر دستاورد شصت و پنجمین دوره جشنواره فیلم برلین را دریافت کرد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 5260 و در روز سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۹:۴۶
2024 copyright.