تهیه‌کننده قاتلی اهلی: جشنواره‌ها تنور سینمای ایران را داغ می‌کنند اما…

۱۳۹۵۱۱۱۷۰۰۰۰۵۹۶۳۶۲۱۸۶۸۵۴۶۱۷۳۷۳۲۵_۹۴۴۶۱_PhotoLمنصور لشکری قوچانی درباره برگزاری جشنواره کودک و نوجوان و دیگر جشنواره‌ها سخن گفت.

به گزارش سینماسینما، منصور لشکری قوچانی تهیه‌کننده سینما در خصوص اهمیت برگزاری جشنواره کودک و نوجوان گفت: برگزاری این جشنواره در کل اتفاق خوبی است و رضاداد به عنوان دبیر آن در گذشته نشان داده که توان و قدرت برنامه‌ریزی مدون را دارد، از سویی چون امسال اولین سال شروعی محکم است نباید منتظر اتفاقی عجیب و غریب باشیم.

وی افزود: برگزاری جشنواره به نظرم راهی است که اگر در آن سرمایه‌گذاری خوبی، به ویژه از طرف بنیاد فارابی صورت بگیرد در حوزه کودک و نوجوان در آینده اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.

لشکری قوچانی ادامه داد: یکی از اتفاقات مثبتی که با حمایت از جشنواره صورت می‌گیرد به راه افتادن سینمای کودک و در نهایت رونق بخشی به سینمای ایران خواهد بود. نکته قابل توجه این است که درآمد بخش سینمای کودک هالیوود نزدیک به سینمای بزرگسال است.

تهیه کننده «هفت ماهگی» اذعان داشت: اینکه جشنواره امسال تا چه حد مفید خواهد بود به صبر و انتظار نیاز دارد و نباید عجولانه تصمیم گرفت.

تهیه‌کننده «عصر یخبندان» عنوان کرد: حتی جشنواره فیلم فجر سال گذشته، اثر آنچنانی نداشت چرا که؛ از مردم فاصله گرفت در صورتی که نیازش بسیار مهم است.

تهیه‌کننده «قاتل اهلی» اضافه کرد: مشکلات اصلی جشنواره در ایران این است که از مردم و بهره‌گیری از انتخاب‌های آنها دور است. حتی جشنواره فیلم فجر با آن اهمیت، از قاعده با مردم بودن پیروی نمی‌کند و با این تفاسیر اتفاق خوبی نخواهد افتاد.

این تهیه‌کننده تصریح کرد: البته باید توجه داشت هر چقدر برای کارهای فرهنگی مانند برگزاری جشنواره هزینه شود اشکالی پیش‌ نمی‌آید زیرا این مقدار بودجه در رشته‌های مختلف در حال تلف شدن است که بهتر خواهد بود در راه فرهنگ صرف شود، همین که جشنواره‌ها تنور سینما را گرم نگه می‌دارند بسیار مفید است.

لشکری قوچانی خاطرنشان کرد: البته با برنامه‌ریزی مدون، توجه به نیازهای جامعه و… به خروجی خوبی در برگزاری جشنواره‌ها خواهیم رسید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 59942 و در روز چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۵۰:۴۹
2024 copyright.