مدیران حوزه هنری به دنبال اکران فیلم خارجی برای رونق‌بخشی به سینما

مدیرعامل موسسه بهمن سبز حوزه هنری معتقد است اکران فیلم خارجی طبق قواعد و مقررات قانونی می‌تواند یکی از عوامل رونق دادن به سینماها باشد.

به گزارش سینماسینما، محمود کاظمی مدیرعامل موسسه بهمن سبز درباره مساله اکران فیلم خارجی در سینماهای حوزه هنری که محمد حمزه‌زاده مدیرعامل سازمان سینمایی سوره حوزه هنری بدان اشاره کرده بودگفت: سخنان آقای حمزه‌زاده رییس سازمان سینمایی سوره در نشست مدیران امور سینمایی حوزه هنری کاملا گویا بود و وی به این نکته اشاره داشت که یکی از گزینه های اکران در سینماهای حوزه هنری می تواند فیلم خارجی باشد ولی بر این موضوع هم تاکید کرد که حمایت از تولید ملی برای ما اولویت اول است.

وی ادامه داد: موسسه بهمن سبز در چهار سال اخیر در زمینه نوسازی، بازسازی و تجهیز سینماهای حوزه هنری گام های بزرگی داشته و در شهرهای بزرگ و کوچک سینماهایش را تجهیز و به روز کرده است. این اقدامات، البته نهایت تلاش ما نیست و همچنان قطار بازسازی‌ها به پیش حرکت می‌کند و مطمئن باشید با وجود موانع اقتصادی، روند بازسازی و نوسازی سینماهای حوزه هنری متوقف نمی‌شود.

کاظمی درباره پنجمین سمینار مدیران امور سینمایی حوزه هنری که در سنندج برگزار و در آن مشکلات و موانع توسعه ناوگان سینمایی این نهاد و نقاط قوت و امتیازهای این سینماها بررسی شد، توضیح داد: حوزه هنری یکی از مهمترین سینماداران ایران است و این امتیاز، وظیفه و مسئولیت ما را بیشتر و تلاشمان را جدی‌تر کرده است.

به گفته وی، اغلب بازسازی‌های این موسسه بدون حمایت‌های مالی خاص و با صرفه‌جویی و با رعایت قواعد حرفه‌ای و تخصصی صورت پذیرفته است.

مدیر عامل موسسه بهمن سبز گفت: هزینه‌های سینماداری واقعا کمرشکن است و فشار زیادی به سینماداران وارد می‌کند. هر سال تعداد فیلم‌های پرمخاطب محدود است و در فصل‌هایی از سال، به دلایل مختلف مردم رغبت کمتری برای فیلم دیدن در سینما دارند و ما در بهمن سبز کوشیده‌ایم عوارض ناشی از این مشکلات را در سراسر ایران به حداقل رسانیم، اما واقعیت این است که در این فضا، مدیریت سالن‌ها کار ساده ای نیست. نمایش سریال‌های پرمخاطب، برگزاری کنسرت یا برنامه‌هایی از این دست می‌تواند بخشی از مشکلات اقتصادی را کمرنگ کند و در کنار این برنامه‌ها، نمایش فیلم خارجی هم یک گزینه است.

وی ادامه داد: مدیران امور سینمایی حوزه هنری در سراسر ایران، تلاش می‌کنند مخاطب بیشتری را به سینماها دعوت کنند. سینما آزادی آبادان که پارسال توسط این موسسه بازسازی و راه‌اندازی شد این روزها با استقبال مخاطبان این منطقه روزهای پررونقی را می‌گذراند. پردیس چهار باغ اصفهان میزبان شایسته جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان بود و مورد توجه مردم فرهنگ دوست این استان است. سینما آزادی بیجار که به تازگی افتتاح شده، فروش خوبی دارد و مواردی از این دست نشان می‌دهد برنامه ریزی‌های موسسه بهمن سبز از سوی مردم نمره قبولی گرفته است.

کاظمی در بخش پایانی صحبت‌هایش گفت: حوزه هنری این روزها ۵۷ سینمای فعال، ۹۵ سالن و ۳۵۰۴۷ صندلی در اختیار دارد. همان طور که برای نمایش فیلم‌های ایرانی، اولویت‌ها، اصول و قواعدی وجود دارد برای نمایش فیلم‌های خارجی هم به این موارد پایبند هستیم. اگر مجاری قانونی مسئول، مجوز اکران تعدادی از فیلم‌های خارجی را صادر کنند ما هم آنها را نمایش خواهیم داد و طبق ضوابط اقدام می‌کنیم. اکران فیلم خارجی، می‌تواند بخشی از هزینه‌های سینماداری را برای تمام سینماداران بخش دولتی و خصوصی جبران کند.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 69421 و در روز یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۵:۵۱
2024 copyright.