شان پن نویسنده شد

نخستین رمان «شان پن» بازیگر برنده اسکار به زودی منتشر می‌شود.

به گزارش سینماسینما، «یو.س.ای. تودی» نوشت: بعد از این‌که «تام هنکس» هنرپیشه اسکاری هالیوود به دنیای نویسنده‌ها پا گذاشت و اولین مجموعه داستانش را منتشر کرد، نوبت به «شان پن» بازیگر «میلک» و «۲۱ گرم» رسیده که در سن ۵۷ سالگی اولین رمانش را به چاپ برساند.

این رمان که «باب هانی که یک کارهایی انجام می‌دهد» نام گرفته، درباره مردی است که از همسرش جدا شده، دچار سرخوردگی شده و در گالیفرنیا زندگی می‌کند. این کتاب ۲۷ ماه مارس راهی پیشخان کتاب‌فروشی‌ها خواهد شد.

«پن» همچنین فاش کرده که سال گذشته یک کتاب صوتی را با نام مستعار «پاپی پاریا» منتشر کرده و این رمان براساس همان ایده شکل گرفته است.

این هنرمند درباره ورود به حوزه نویسندگی می‌گوید: کمی بعد از اتمام ضبط کتاب صوتی «باب هانی» بود که احساس کردم ایده اولیه داستانی که می‌خواهم روایت کنم به ذهنم رسیده. بسط دادن آن ایده اوریجینال به یک رمان واقعی، چالش هیجان‌انگیزی بود.

«شان پن» بازیگر و کارگردان آمریکایی تاکنون پنج‌بار نامزد جایزه‌ اسکار بهترین بازیگر مرد شده است که دو بار در سال‌های ۲۰۰۴ برای «رودخانه مرموز» و ۲۰۰۹ برای «میلک» موفق به کسب آن شد. او برای اولین‌بار در سال ۱۹۹۶ با فیلم «راه‌رفتن مرد مرده» نامزد اسکار شد و در سال ۲۰۰۰ برای فیلم «شیرین و پست» به کارگردانی «وودی آلن» این عنوان را تکرار کرد. پن در سال ۲۰۰۳ با فیلم «من سام هستم» سومین نامزدی اسکار را نیز تجربه کرد. در سال ۲۰۰۴ پس از بازی در فیلم «ترور ریچارد نیکسون» بود که آکادمی اسکار از او برای عضویت در هیئت امنا دعوت کرد.

«پن» در سال ۱۹۹۱، اولین تجربه کارگردانی‌اش را با فیلم «دونده هندی» رقم زد. پس از آن، او سه فیلم دیگر با نام‌های «نگهبان مرزی» (۱۹۹۵)، «قول» (۲۰۰۱) و «به‌سوی توحش» (۲۰۰۷) را ساخت که مورد استقبال منتقدان قرار گرفتند.

 

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 72226 و در روز سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۵:۴۸
2022 copyright.