احترام برومند: لطف اصغر فرهادی بود که نقشم در «فروشنده» دیده شد

احترام برومند می گوید که گرچه برخی فکر می‌کنند او پس از درگذشت داود رشیدی فرصت بازیگری پیدا کرده اما در واقع او در زمان حیات همسرش سه فیلم بازی کرده است.

به گزارش سینماسینما، احترام برومند در برنامه «سینما دو» به این نکته اشاره کرد که گرچه برخی فکر می کنند او پس از درگذشت داود رشیدی فرصت بازیگری پیدا کرده اما در واقع او در زمان حیات همسرش سه فیلم بازی کرده است.

به گزارش روابط عمومی «سینما دو»، حامد عنقا مجری و سردبیر در ابتدای برنامه پنجشنبه شب گفت: اهالی سینما در سوگ علی رامرز پیشکسوت سینما هستند که از دنیا رفت. این هنرمند متأسفانه در سال های اخیر با بیماری دست به گریبان بود و امروز ایشان را از دست دادیم. خانواده این هنرمند اعلام کردند پیکر او یکشنبه ۹:۳۰ صبح از روبروی تالار وحدت تشییع می شود.

در ادامه آیتمی ویژه روی آنتن رفت که به احترام سادات برومند همسر مرحوم داوود رشیدی اختصاص داشت و این برنامه به او، داوود رشیدی و خانواده اش تقدیم شد.

احترام برومند در این آیتم در خصوص نقش آفرینی اش در سه فیلم گفت: من سه فیلم «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی، «وقتی برگشتم» به کارگردانی وحید موساییان و «در سکوت» به کارگردانی ژرژ هاشم زاده را قبل از فوت داوود رشیدی بازی کردم، چون بعضی فکر می کنند بعد از فوت آقای رشیدی فراغت پیدا کردم و فعالیتم را در سینما شروع کردم.

هنرپیشه حرفه ای نیستم

وی افزود: به من چندان فیلمنامه پیشنهاد نمی شود و هنرپیشه حرفه ای نیستم. در فیلم «فروشنده» نقش خیلی کوچکی داشتم و این لطف آقای فرهادی بود که این نقش را به من دادند و دیده شد.

همسر زنده یاد رشیدی ادامه داد: دوست داشتم فیلم «وقتی برگشتم» را همه می دیدند، چون فیلم نجیب و باوقاری است که داستان و موضوع خانوادگی دارد و مربوط به طبقه ای از اجتماع است که در حال از بین رفتن هست. آن دو خانم مسن فیلم که من و خانم منظر لشکری بودیم، بقایای سنی هستند که در حال از بین رفتن هستند و تلاش آن ها برای حفظ کانون خانواده برایم جالب بود.

«وقتی برگشتم» از خیلی از فیلمهای جشنواره فجر ۹۴ بهتر بود

برومند تصریح کرد: فیلم «وقتی برگشتم» که در ابتدا نام قشنگ و فرنگ را داشت، خرداد ۹۴ تهیه و برای جشنواره فجر معرفی شد، اما پذیرفته نشد. وقتی شنیدم فیلم انتخاب نشده، پیش خودم گفتم شاید فیلم خوبی نبوده، اما مدتی بعد که آقای موساییان لوح فشرده فیلم را آوردند و آن را دیدم، بهتر از خیلی از فیلم های جشنواره آن سال بود.

وی همچنین تأکید کرد: به این خاطر خیلی تعجب کردم و این اتفاق لطمه بزرگی به فیلم زد، چون دوسال اکران آن طول کشید و شاید به دلیل خانوادگی و سنگین بودن، ذائقه مردم این فیلم ها را نمی پذیرد. فکر می کنم اگر فیلمی درست و به نظر سالم بیاید، باید رسانه ملی بیشتر از آن حمایت کند.

عشق بزرگ آقای رشیدی، خواندن بود

برومند درباره کتابخانه ای که در خانه اش قرار دارد، عنوان کرد: شاید بیش از نیمی از کتابخانه ما مربوط به هنر تئاتر و نمایشنامه های مختلف است و خیلی هایشان به زبان فرانسه است؛ کتاب های تاریخی و رمان هم زیاد داریم. در دیگر بخش های خانه هم کتاب داریم و به اینجا محدود نمی شود. عشق بزرگ آقای رشیدی، خواندن بود.

خواهر مرضیه و راضیه برومند یادآور شد: در دنیای هنر اگر مجری گری و گویندگی را جزو آن بدانیم، فکر می کنم بیشتر در این زمینه استعداد دارم.

اعطای نشان داوود رشیدی را ادامه خواهیم داد

او در خصوص اعطای نشان داوود رشیدی گفت: همه خانواده تصمیم گرفتیم در اولین سالگرد اهدای نشان داوود رشیدی را داشته باشیم و این کار را ادامه خواهیم داد. امسال سوم شهریور این مراسم را در تئاتر شهر برگزار کردیم و نشانی را امیر اثباتی طراحی کردند. امسال در حوزه سینما به علیرضا داوود نژاد، در حوزه تئاتر محمد حسن معجونی و در حوزه مطبوعات نیز به استاد محسن میرزایی و امیر نادری نشان را اهدا کردیم.

برومند در پایان گفت: امسال در جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان از من تقدیر کردند و خیلی خوشحال شدم که بعد از حدود چهل سال به یادم بودند.

«سینما دو» به تهیه کنندگی حمیدرضا معدنچی پنجشنبه ها ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما روی آنتن می رود.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 76150 و در روز جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۹:۰۷
2022 copyright.