فیلم ۲۷ ساله تام کروز و نیکول کیدمن روی آنتن

 شبکه‌های مختلف تلویزیون برای پنجشنبه و جمعه این هفته، پخش ۲۳ فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن را تدارک دیده‌اند.

به گزارش سینماسینما، در تعطیلات آخر این هفته، ۲۳ فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما می‌روند. ۹ فیلم ایرانی ، ۱۲ اثر خارجی و ۲ انیمیشن در جدول پخش‌ پنجشنبه و جمعه قرار گرفته‌اند.

این هفته از میان آثار خارجی، «آشوب» ساخته آکیرا کوروساوا و «روزهای تندر» به کارگردانی تونی اسکات از فیلم‌های شناخته شده سینمای جهان هستند؛ این فیلم تونی اسکات با بازی نیکول کیدمن و تام کروز که در سال ۱۹۹۰ میلادی ساخته شده، مربوط به زمانی است که این دو بازیگر تازه با هم ازدواج کرده بودند.

«پدرخوانده» اثر ماندگار فرانسیس فورد کاپولا هم از دیگر آثار قابل توجه این هفته است که روز پنج‌شنبه ۲۱ دی از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

علاقه‌مندان به سینمای اکشن و حادثه‌ای هم می‌توانند روز جمعه، «بادیگارد» ابراهیم حاتمی‌کیا را با بازی پرویز پرستویی از شبکه افق تماشا کنند. پرستویی برای بازی در این فیلم از سی چهارمین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد را دریافت کرد. همچنین فیلم سینمایی «دلبری» با بازی هنگامه قاضیانی و عباس غزالی نیز از دیگر آثار ایرانی این هفته است.

جدا از جدول زیر، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «پدرخوانده» به کارگردانی فرانسیس فورد کاپولا، «گورو» به کارگردانی مانی راتنام و «دستبرد» به کارگردانی دیوید ممت، پنج‌شنبه ۲۱ دی‌ در ساعت‌های ۱۱، ۱۷، ۲۱ و «بازگشت پاندا به خانه» به کارگردانی زانگ یو، «سرقت در ۶۰ ثانیه» به کارگردانی دامینیک سینا، «سفر سی قدمی» به کارگردانی لاس هالستورم و «هیئت منصفه فراری» به کارگردانی گاری فلیدر، جمعه ۲۲ دی‌ ساعت ۱۱، ۱۵ ، ۱۷ و ۲۱  از شبکه نمایش پخش می‌شوند.

نام فیلم و کارگردانشبکهزمان پخشبازیگرانخلاصه داستان
«آشوب»

کارگردان: آکیرا کوروساوا

یکپنج‌شنبه ۲۱ دی‌ماه

ساعت ۲۲

تاتسویا ناکادای و آکیرا تروئوپادشاه در اواخر عمر، پسر بزرگش را به‌عنوان وارث سلطنت خود انتخاب می‌کند. پسر کوچک او با پدر مخالفت کرده و او را ترک می‌کند. مدتی بعد پسر بزرگ کشته می‌شود و جنگ بر سر قدرت بین برادران اتفاق می‌افتد. برادران در برابر هم می‌ایستند و عاقبت سلسله ایچی مونجی نابود می‌شود.
«خاطرات دور دست»

کارگردان: سم گاربارسکی

یکجمعه ۲۲ دی‌ماه

ساعت ۱۵:۳۰

الکساندرا ماریا لارا، پاسکال گریگوری و لئو لکراندتوماس که یک تصویرگر مشهور در پاریس است برای شرکت در یک نمایشگاه تصویرگری با قطار راهی یکی از شهرهای حومه پاریس می‌شود. در راه بازگشت در قطار می‌خوابد و به‌جای پاریس در شهر دیگری از خواب بیدار می‌شود. از قضا این شهر زادگاه اوست! توماس موضوع را به فال نیک گرفته و در این شهر پیاده می‌شود تا به مزار مادرش سری بزند. او در گورستان به خیالات دور و درازی فرو می‌رود، سرش گیج رفته و از هوش می‌رود. وقتی بیدار می‌شود….
«ترانه پاییزی»

کارگردان: حسن آخوندپور

دوپنج‌شنبه ۲۱ دی‌ماه

ساعت ‌‌۸

شاه‌پسند طاهری، محمد جهان‌پا و نرگس نوروزیملوک خانم که در خانه قدیمی خود به تنهایی زندگی می‌کند دارای دو فرزند پسر و دختر است. او همسرش را مدت ده سال قبل از دست داده است. شب‌ها با یاد خاطرات کودکی فرزندانش تا صبح خواب می‌بیند. میلاد پسر ملوک خانم به‌علت جعل سند خانه‌اش توسط فروشنده کلاهبردار مبلغ ۲۰۰ میلیون مقروض شده، مهشید که مدت‌ها پیش از همسرش جدا شده و به تنهایی دو فرزندش را بزرگ گرده، به سختی گذران زندگی می‌کند. از سویی دیگر شاهرخ پسر مهشید (دختر ملوک خانم یا همان نوه‌اش) در شرف مراسم عروسی است اما مهشید دستش خالی و توان گرفتن خانه و هزینه تدارک مراسم عروسی را ندارد.
«یه اتفاق ساده»

کارگردان: سید حسن حسینی و مجید عکاف‌زاده

دوپنج‌شنبه ۲۱ دی‌ماه

ساعت ۲۳:۳۰

احمد نریمانی، پوراندخت مهیمن و حسن جویرهآقا جمال در آغاز یک روز با اختلافی که بین او و همسرش صورت می‌گیرد از خانه خارج شده و برای حل این اختلاف و سوءتفاهم درگیر ماجرا‌هایی می‌شود که ماجرا‌های طنزی را برای بیننده رقم می‌زند.
«قدم زدن در بهشت»

کارگردان: علی بهادر

دوجمعه ۲۲ دی‌ماه

ساعت ۸

ناصر ممدوح، امیرمحمد زند، عطا سلمانیان و علی طالب لوداستان فیلم از این قرار است که شهاب وکیل دادگستری در آستانه ازدواج با رهاست. پدر رها (بهروز) در پی بروز مشکلی اساسی و جعل امضای مسعود (پدر شهاب) دوست و شریک تجاری خود، به‌شدت با هم اختلاف پیدا کرده‌اند و این اختلاف ازدواج شهاب و رها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. شهاب درگیر پرونده‌ای است که متهم آن در دادگاه محکوم به زندان می‌شود. دختر متهم که پدرش را متهم نمی‌داند گاه‌وبی گاه مزاحم زندگی رها و شهاب می‌شود و می‌خواهد از شهاب انتقام بگیرد….
«جعبه گنج»

کارگردان: آندریو ویست

دوجمعه ۲۲ دی‌ماه

ساعت ۱۷:۳۰

این فیلم در مورد دو خلافکار است که به خیال سرقت اشیا باستانی، هواپیمای انتقال را دست‌کاری می‌کنند و هواپیما سقوط می‌کند. در حین سقوط هواپیما دو پسر جوان که با هم اختلافاتی نیز دارند این هواپیما را می‌بینند و با شنیدن اخبار به سراغ هواپیما می‌روند. آنها جعبه‌ای که هواپیما آن را حمل می‌کرده را پیدا می‌کنند و در این حین دو خلافکار هم به آنها می‌رسند و در نهایت جعبه را از آنها می‌ربایند. دو جوان بعد از مشقت‌های زیاد و با کمک پدرشان می‌توانند سارقین را دستگیر نمایند ولی جعبه از بین می‌رود.
«مورد ناشناخته»

کارگردان: فلیکس فالک

دوجمعه ۲۲ دی‌ماه

ساعت ۲۳:۳۰

بوریس زیک و ماریان اوپانیادکتر گروت که در مرکز روان‌درمانی به تازگی مشغول به کار شده است، به صورتی کاملا ناخودآگاه درگیر پرونده بیماری به‌نام پاول پولانسکی می‌شود. دکتر هنگامی بیشتر مصمم می‌شود به‌دنبال علت بیماری و روانکاوی پاول برود که متوجه می‌شود از او هیچ نشان و مشخصاتی در پرونده بالینی‌اش وجود ندارد…!
«بیرون از بهشت»

کارگردان: خسرو معصومی

سهپنج‌شنبه ۲۱ دی‌ماه

ساعت ۱۰

فرامرز قریبیان، لیلا اوتادی و جمشید گرگینبعد از قتل مهندس کلامی مسوول حفاظت جنگل‌ها توسط قاچاقچیان چوب و زمین‌خواران، سرگرد نامدار مسوول پیگیری پرونده می‌شود. سرگرد نامدار که مهندس کلامی را از کوچکی می‌شناسد، به همراه سروان حیدری و تحقیقات خانم کلامی دختر مهندس موفق می‌شود سرنخ‌هایی به دست آورد….
«یاغی»

کارگردان: رونیه اسکرولا

سهپنج‌شنبه ۲۱ دی‌ماه

ساعت ۱۶

ماهیل گیل و راجندرا کوپارپان‌سینگ که خود را یک یاغی و شورشی می‌داند خبرنگاری را برای مصاحبه با خودش قبول می‌کند و از اینکه چگونه به یاغی‌گری کشیده شده است سخن می‌گوید! پان‌سینگ در ابتدا یک سرباز ارتش بوده است. اما سپس رؤسایش در ارتش متوجه می‌شوند که پان‌سینگ توانایی زیادی در ورزش دو و میدانی دارد و دونده سریع با پرش‌های بلندی است. بنابراین او را به عنوان عضو تیم دو و میدانی ارتش به کار می‌گیرند. به تدریج موفقیت‌های ملی و بین‌المللی پان‌سینگ فزونی می‌گیرد و وی در چندین مسابقه برنده می‌شود و مدال قهرمانی می‌آورد. مدتی بعد فردی به‌نام پنورسینگ به زمین‌های پان سینگ نیز دست درازی می‌کند و قصد غصب و تصاحب زمین‌های او را دارد….
«پسر ارشد من»

کارگردان: سعید اسدی

سهجمعه ۲۲ دی‌ماه

ساعت ۱۰

رضا بابک، سیروس ابراهیم‌زاده و مریم امیرجلالیداستان در مورد پیرمردی است که در سن ۷۰ سالگی تصمیم می‌گیرد ازدواج کند. او با پستچی محل دوست است. بنابراین برای یافتن یک همسر مناسب از مشورت و نظر او کمک می‌گیرد. چرا که پستچی با همه همسایه‌ها و خانواده‌های دور و اطراف آشناست. اما پیرمرد یک شرط دارد و آن اینکه زن مورد نظر باید دارای یک فرزند پسر از ازدواج قبلی خود باشد و دلیل او برای چنین درخواستی نیاز به داشتن یک خانواده و فرزندی است که بتواند پشت گرمی و عصای دست او باشد!
«نابغه»

کارگردان: میشائیل گراندج

سهجمعه ۲۲ دی‌ماه

ساعت ۳۰: ۱۹

جان سیم و نیکول کیدمنتوماس ولف نویسنده‌ای است که هیچ ناشری حاضر به چاپ رمانش نیست. تمام هزینه‌های زندگی و مخارج او را همسرش، که هنرمند تئاتر است پرداخت می‌کند. ولف سرخورده و نا امید رمان خود را به یک ویراستار معروف ارائه می‌کند. ویراستار مشهور (مکسول پرکینز) بر خلاف تصور، رمان ولف را تایید می‌کند. اما قبل از چاپ باید رمان ویرایش شود. رمان چاپ می‌شود و خوب می‌فروشد؛ اما ولف هر چه بیشتر در کار و موفقیت غرق می‌شود از همسرش دور می‌شود….
«دلبری»

کارگردان: سید جلال دهقانی‌اشکذری

چهارپنج‌شنبه ۲۱ دی‌ماه

ساعت ۲۰:۳۰

هنگامه قاضیانی و عباس غزالیطوبی، مادر خانواده، فرزندانش را برای رفتن به جشن عروسی خواهرزاده‌اش آماده می‌کند و آنها را به دست برادرش می‌سپارد که به مراسم ببرد و خودش تنها نزد همسر جانباز قطع نخاعی‌اش میثم می‌ماند که آخرین لحظات زندگیش را می‌گذراند.
«بیداری در کما»

کارگردان: رایان اسمیت

چهارجمعه ۲۲ دی‌ماه

ساعت ۲۱:۳۰

استیون استرایت و کاترینا ایدرافردی و آنا تنها بازماندگان تصادف اتوبوس بعد از اینکه به هوش می‌آیند متوجه می‌شوند هیچ‌کس در شهر نیست و گویا مردم همگی شهر را ترک کرده‌اند و آنها تنها هستند….
«روزهای تندر»

کارگردان: تونی اسکات

پنجپنج‌شنبه ۲۱ دی‌ماه

ساعت ۱۳:۳۰

تام کروز و نیکول کیدمنهری پیرمردی است که در گذشته روی اتومبیل‌های مسابقه کار می‌کرده است و به‌دلیل تصادف اتومبیل ساخته شده توسط او و مظنون شناخته شدن وی مدت‌هاست که از پیست مسابقه دور است سرانجام یکی از مدیران و دست اندرکاران مسابقه به سراغش آمده تا گروهی تشکیل دهند و اتومبیل جدیدی طراحی کند و او قبول می‌کند و مرد جوانی با نام کلن هم جهت رانندگی انتخاب می‌شود و تعلیم می‌بیند تا سرانجام موفق می‌شود در یک مسابقه بزرگ اول شود و سرمایه‌گذاران به سمت آنها بیایند. اما در یکی از مسابقات کلن با یکی از افراد گروه رقیب تصادف می‌کند و راهی بیمارستان می‌شود….
«ماجراهای هاکل برفین»

کارگردان: هرمین هانتگبارس

 

 

 

 

پنججمعه ۲۲ دی‌ماه

ساعت ۸

لیون سیدل، لوئیز هافمن و جکی ایدوهاکل برفین پسر بچه‌ای است که با یک برده فراری از دست پدرش فرار می‌کند تا به برده کمک کند و خودش را به شهری آزاد برساند تا در آنجا کار کند و با درآمدش خانواده برده‌اش را آزاد کند! پدر هاکلبری و چهار مرد دیگر برای برگرداندن آنها و گرفتن جایزه آنها را تعقیب می‌کنند؛ اما موفق به گرفتن آنها نمی‌شوند. برده فراری خانواده‌اش را آزاد می‌کند و با هاکلبری به شهرش بازمی‌گردد.
«داستان جک»

کارگردان: تری میلز

 

 

 

پنججمعه ۲۲ دی‌ماه

ساعت ۱۳:۳۰

کیم کواتز و تریس آدکینزجک سال‌ها پیش در یک گروه خلافکار به دلیجان‌ها دستبرد می‌زده و در یکی از سرقت‌ها او دستیار کلانتر به‌نام کالوهون را زخمی کرده و در نهایت دستگیر می‌شود، به زندان محکوم شده و دوران محکومیت خود را طی می‌کند. او اکنون کار خلاف را کنار گذاشته و قصد دارد زندگی شرافتمندانه‌ای را پیش بگیرد. جک ازدواج کرده و در انتظار تولد فرزندش است که ناگهان سر و کله یکی از هم‌دستان سابقش و کلانتر کالوهون پیدا می‌شود. کالوهون در این سال‌ها همواره در جستجوی جک بوده و می‌خواهد از او انتقام بگیرد….
«شب بی‌خوابی»

کارگردان: فردریک جاردین

 

 

 

پنججمعه ۲۲ دی‌ماه

ساعت ۲۰:۳۰

جوی استار و جولین بوسیلردو پلیس فاسد ونسان و مانوئل موقع جابجایی مواد مخدر ساک محتوی آن را می ربایند، اما لو می روند و توماس پسر ونسان توسط زوزه مارسیانو که یک قاچاقچی بزرگ است گروگان گرفته می شود. ونسان در اصل پلیس فاسدی نیست و متوجه فساد همکارانش در اداره پلیس شده و در صدد برملا کردن افراد فاسد بوده است و مجبور می شود ساک را برگرداند، اما پلیس فاسد دیگری جای ساک را عوض می کند و زندگی توماس پسر او به خطر می افتد ولی در نهایت ونسان پس از درگیری های فراوانی موفق می شود پسرش را نجات داده و پلیس های فاسد را لو دهد.
«کبوتر با کبوتر»

کارگردان: علی خزاعی‌فر

 

 

 

 

 

 

 

 

شماپنج‌شنبه ۲۱ دی‌ماه

ساعت ۲۴

 

کیوان صباغ، سعید ولی زاده و پروانه معصومیقاسم ۳۵ ساله، هر بار که به خواستگاری می‏رود، یا نمی‏‌پسندد یا پسندیده نمی‏‌شود. بعد از فوت مادرش همسر برادرش این وظیفه را متقبل می‏شود تا برای قاسم همسری پیدا کند. ریحانه به‌صورت اتفاقی وارد مغازه قاسم می‏شود و قاسم به او علاقمند می‏شود و همسر برادر خود را برای خواستگاری می‏فرستد، با مخالفت همسر برادر قاسم قضیه خواستگاری به عقب می‏افتد تا ریحانه به مغازه قاسم می‏آید و جواب منفی می‏دهد و دلیل او مناسب نبودن وضعیت مالی خانواده ریحانه و اختلاف طبقاتی بین دو خانواده است….
«جاده»

کارگردان: مجید اسماعیلی‌پارسا

 

شماجمعه ۲۲ دی‌ماه

ساعت ۱۲:۳۰

 

یوسف صفری بختیاری و امیرمحمد عبدیامیر و حبیب با یک ماشین دزدی سفری را شروع می‌کنند؛ تا به یک مال‌خر برسند. در مسیر جاده ناگهان چادری که پشت ماشین بود روی شیشه ماشین می‌افتد و باعث تصادف آنها با مردی موتور سوار می‌شود، آنها فرار می‌کنند اما با اصرار امیر برمی‌گردند و آن مرد را تا خانه بهداشتی که تعطیل است؛ می‌برند و حبیب آن مرد را آنجا رها می‌کند، بعد متوجه می‌شوند تلفن همراه آن مرد در ماشین جا مانده، امیر که جواب تماس را می‌دهد؛ متوجه می‌شود همسر آن مرد باردار است و آن مرد دنبال قابله می‌رفته است امیر تصمیم می‌گیرد سراغ قابله برود که با حبیب درگیر می‌شود….
انیمیشن سینمایی «دنیای وحش»

کارگردان: استیون ویلیامز

 

کودکپنج‌شنبه ۲۱ دی‌ماه

ساعت ۱۳:۱۰

 

یک بچه شیر نمی‌تواند نعره بزند، به همین‌دلیل از باغ‌وحش فرار می‌کند. پدرش به همراه یک کوالا، یک سنجاب، یک زرافه و یک مار به دنبال او می‌گردند و در نهایت او را در یک جزیره، از دست یک گله بوفالو نجات می‌دهند؛ اما جزیره آتشفشانی است و آتشفشان آن نیز فعال شده است…
انیمیشن سینمایی «کارآگاهان کوچک»

کارگردان: یاشاچیرو یاماماتو و کوبان شیزونو

 

 

کودکجمعه ۲۲ دی‌ماه

ساعت ۱۳:۳۶

 

پسری به‌نام کونان با تعدادی از دوستانش یک گروه تشکیل می‌دهد تا حقایق یک حادثه‌ی بمب‌گذاری را کشف کند. فرد سیاه‌پوشی در مراسم افتتاح مترو بمب‌گذاری کرده است تا شهردار اُساکو را بکُشد. اما کونان که از قضیه باخبر شده به موقع به رئیس پلیس خبر می‌دهد….

 

«پایان بازی»

کارگردان: اندی چنگ

افقجمعه ۲۲ دی‌ماه

ساعت ۱۰

کوبا گودینگ جی آر و پیتر گرینرییس جمهور آمریکا که می‌خواهد در توزیع جوایز در دانشگاه شرکت کند ترور می‌شود. خبرنگاری به‌نام کیت می‌خواهد برای پی بردن به قصد ضارب در مورد این ماجرا تحقیق کند. او با یک بی‌خانمانی با نام شیکی صحبت می‌کند و متوجه می‌شود که ضارب با افرادی هماهنگ بوده است. کیت دوباره به سراغ شیکی می‌رود تا با او صحبت کند ولی متوجه می‌شود که او به قتل رسیده است. کیت به سراغ الکس می‌رود تا شاید با کمک او به نتیجه برسد. هردو آنها متوجه می‌شوند به نوعی تحت نظر هستند و چندین بار مورد سوء قصد قرار می‌گیرند….
«بادیگارد»

کارگردان: ابراهیم حاتمی‌کیا

افقجمعه ۲۲ دی‌ماه

ساعت ۱۸:۳۰

پرویز پرستویی، مریلا زارعی و بابک حمیدیانموضوع فیلم درباره‌ی بادیگاردی است به‌نام حیدر؛ که وظیفه‌ی حفاظت از مسوولان بلندپایه کشور را برعهده دارد. نقش او را پرویز پرستویی بازی می‌کند. حیدر شخصیت آرمان‌گرایی است که مسائلی را در کارش می‌بیند که او را نسبت به کارش دچار تضاد و شک و تردید می‌کند.

 

 

منبع: خبرآنلاین

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 77080 و در روز پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۲:۱۱
2024 copyright.