از مارلون براندو تا حمید فرخ‌نژاد در تلویزیون

 شبکه‌های مختلف تلویزیون برای تعطیلات این آخر هفته، ۲۴ فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن تدارک دیده‌اند.

به گزارش سینماسینما، پنجشنبه و جمعه این هفته، ۲۴ فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما می‌روند. این مجموعه شامل ۱۲ فیلم ایرانی، ۱۱ اثر خارجی و یک انیمیشن است.

این هفته از میان آثار خارجی، «پدر خوانده» اثر ماندگار فرانسیس فورد کاپولا از فیلم‌های مهمی است که دیدنش حتی برای چندمین بار، برای مخاطبان تلویزیون غنیمت است.

همچنین این هفته به مناسبت روز پرستار چند اثر با درونمایه این شغل روی آنتن می‌رود که از میان آنها می‌توان به «شیدا» ساخته کمال تبریزی، «روزهای زندگی» به کارگردانی پرویز شیخ‌طادی و «پرستار» ساخته علیرضا سبزواری اشاره کرد.

این هفته تلویزیون تنها یک انیمیشن خارجی به نام «افسانه سرزمین اوز- بازگشت دورتی» برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته است که از شبکه کودک پخش می‌شود.

اما در آثار سینمایی و تلویزیونی این هفته بازیگران مطرحی حضور دارند که می‌توان به نام‌هایی چون لیلا حاتمی، هنگامه قاضیانی، مریلا زارعی، حمید فرخ‌نژاد، مصطفی زمانی، امین زندگانی و … اشاره کرد.

همچنین به جز جدول زیر، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «لبخند در مراسم ترحیم» به کارگردانی حسین قناعت، «به من نگید پیرمرد» به کارگردانی پوری جاگاندا و «دام افکن» به کارگردانی جان آمیل، پنج‌شنبه ۵ بهمن‌ماه ساعت‌های ۱۳، ۱۷، ۲۱ و «بهشت اردک‌ها» به کارگردانی اولیور رینگر، «کارمندان شرکت» به کارگردانی جان ویلز، «تسخیر ناپذیران» به کارگردانی برایان دی پالما و «شیر» به کارگردانی گراد دیویز، جمعه ۶ بهمن‌ماه ساعت‌های ۱۱، ۱۵ ، ۱۷، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شوند.

 

نام فیلم و کارگردانشبکهزمان پخشبازیگرانخلاصه داستان
«پدر خوانده»

کارگردان: فرانسیس فورد کاپولا

یکپنج‌شنبه ۵ بهمن‌ماه ساعت ۲۲مارلون براندو و آل پاچینودر سال ۱۹۰۱ ویتو آندولینی در شهر کورلئونه واقع در جزیره‌ی سیسیل به‌خاطر توهین به سرکرده مافیای محلی به قتل می‌رسد. او دو پسر با نام‌های پائولو و ویتو دارد که پائولو به عنوان برادر بزرگ‌تر سوگند می‌خورد که انتقام قتل پدرش را از دون چیچو بگیرد اما دون چیچو با قدرت و نفوذ زیادی که دارد او را هم به قتل می‌رساند. همسر ویتو آندولینی نزد دون چیچو رفته و التماس می‌کند که او به ویتو کاری نداشته باشد اما دون چیچو قبول نمی‌کند….
«ماهی سیاه کوچولو»

کارگردان: مجید اسماعیلی

یکجمعه ۶ بهمن‌ماه ساعت ۱۶مریلا زارعی، مصطفی زمانی، همایون ارشادی و جمشید گرگیناین فیلم در بستر تاریخی دهه شصت و مبارزات چریکی نیروهای چپ در شمال کشور و در قیام آمل روایت می‌شود و درباره‌ی یک زن به‌نام شهرزاد است که معروف به ماهی سیاه کوچولو است و برای انتقام مرگ شوهرش وارد مبارزه شده، با دو شخصیت دیگر آشنا می‌شود….
«پرستار»

کارگردان: علیرضا سبزواری

دوپنج‌شنبه ۵ بهمن‌ماه ساعت ‌‌۸آتنه فقیه نصیری و امین زندگانیزهره اعتماد پرستار بیمارستان است. درست در شب میهمانی با نامزدش و خانواده‌هایشان با خانمی در خیابان برخورد کرده و او را به بیمارستان می‌رساند! مصدوم از او می‌خواهد که بچه‌اش را که در شهریار در خانه تنها مانده به پیش او بیاورد. خانواده داماد که از نیامدن زهره ناراحت شدند با دل‌خوری منزل پدر و مادر زهره را ترک می‌کنند….
«روزهای زندگی»

کارگردان: پرویز شیخ‌طادی

دوپنج‌شنبه ۵ بهمن‌ماه ساعت ۲۴حمید فرخ نژاد، هنگامه قاضیانی و کریم اکبری مبارکهسال ۱۳۶۷، آخرین روزهای جنگ تحمیلی است. در یک بیمارستان صحرایی نزدیک خط مقدم جبهه، دکتر امیرعلی علوی که سرپرستی بیمارستان را به عهده دارد با تمام تخصص و علاقه و توانش به مداوای مجروحان جنگ مشغول است و همسرش لیلا نیز که پرستار و دستیارش است با او کار می‌کند. دکتر جوانی به‌نام سامان امینی از مرکز برای خدمت در این بیمارستان اعزام می‌شود اما او که آدمی ترسو و بی‌اعتقاد است و به اجبار به این مأموریت آمده، از همان ابتدا با دکتر علوی و همسرش و سیما پرستار وظیفه شناس بیمارستان درگیری دارد. با این حال مدت زیادی نمی‌گذرد که با پذیرفته شدن قطع نامه ۵۹۸ به نظر می‌رسد جنگ به پایان رسیده اما ساعتی پس از اعلام پذیرفتن قطع نامه عراقی‌ها با بمب‌افکن، هلی‌کوپتر، تانک و نیروی پیاده حمله سخت و مرگ باری را آغاز می‌کنند و این بیمارستان نیز در سر راه آنهاست….
«نامادری»

کارگردان: اصغر نعیمی

دوجمعه ۶ بهمن‌ماه ساعت ۸حمیدرضا پگاه، آتنه فقیه‌نصیری و مرجان محتشمنامادری داستان زندگی مسعود و ستاره است که در پی اختلافات خانوادگی از یکدیگر جدا می‌شوند. ستاره سعی دارد از طریق دادگاه حضانت دو فرزندش را به عهده بگیرد که هر بار مشکلاتی پیش می‌آید و دادگاه تشکیل نمی‌شود، مسعود نگهداری از فرزندان را در خانه به یک پرستار سپرده است ولی بچه‌ها با تحریک مادرشان با او ناسازگاری می‌کنند. ستاره حس می‌کند که شوهر سابقش مسعود قصد ازدواج با خانم پرستار را دارد و او نیز به کمک بچه‌ها سعی می‌کند او را از مسعود دور کند! تا اینکه به‌علت سردرد به مطب پزشک می‌رود و متوجه می‌شود که سرطان دارد. بعد از این ماجرا ستاره تلاش می‌کند تا مسعود با پرستار ازدواج نماید و عهده‌دار وظیفه مادری برای بچه‌هایش باشد.
«عکس‌های هالیس‌وود»

کارگردان: تونی بیل

دوجمعه ۶ بهمن‌ماه ساعت ۱۷:۳۰هالیس وود دختر بی‌سرپرست نوجوانی است. توسط یک کارمند بهزیستی به یک معلم مسن بازنشسته نقاشی به‌نام جوزی برای نگهداری سپرده می‌شود. جوزی هنرمندی است که با چوب اجسام مختلفی درست می‌کند. برای تعطیلات تابستان هالیس مجبور می‌شود در کنار خانواده‌ای زندگی کند که چند سالی است دختر کوچک خود را از دست دادند. هالیس به‌همراه پسر خانواده که هم‌سن و سال اوست با یک ماشین تصادف می‌کنند و این باعث می‌شود که هالیس فکرکند او باعث این اتفاقات می‌شود و هر دفعه ایجاد دردسر می‌کند….
«برد حتمی»

کارگردان: تدی اسمیت

دوجمعه ۶ بهمن‌ماه ساعت ۲۳جنتری مردی میانسال است که با زحمت فراوان مزرعه‌ای ارزشمند بنا کرده، از دنیا می‌رود و با فاصله کمی از مرگ او مردی به‌نام داردن به سراغ خانواده‌اش می‌رود و در مقابل طلبش از جنتری، مزرعه را می‌خواهد. روح جنتری با همه خانواده در ارتباط است و سعی می‌کند به آنها کمک کند اما کمک نهایی‌اش رازی مخفی است که با پسر نوجوانش در میان می‌گذارد و از او می‌خواهد سکوت کند! هانا دختر جنتری تصمیم می‌گیرد برای پرداخت بدهی جنتری، در مسابقه اسب سواری شرکت کند اما اسب آنها پیر شده است. شبی رودی، پسر خانواده با اسبی بی‌نظیر به خانه برمی‌گردد و در مقابل سوال‌های هانا و مادرش آنا سکوت می‌کند. هانا و اسب پیشرفت خوبی دارند و داردن که نگران پیروزی هانا است، مردی به‌نام جفری را به سراغ اسب هانا می‌فرستد تا آن را مسموم کند….
«سنگ‌باد»

کارگردان: جیسون بارکیو

سهپنج‌شنبه ۵ بهمن‌ماه ساعت ۱۰پوول جوهان سون و سباستین سپنسیک گروه توریستی در حال گردشگری در شهر هستند که ناگهان با پدیده‌ی نادری مواجه می‌شوند. آنها با گردبادهایی برخورد می‌کنند که حامل سنگ‌های عظیم و آتش‌زا هستند. برای مواجه با این بحران گروه ویژه‌ای از افراد متخصص و باتجربه برای چاره‌اندیشی گردهم جمع می‌شوند. که در این میان یک زمین‌شناس بازنشسته به‌همراه خواهر پلیس خود و یک خبرنگار بر راس امور قرار می‌گیرند. آنها با تلاش‌های بسیار مسئولان را قانع می‌کنند که خطر بزرگی در راه است. مسئولان ابتدا گفته‌های آنها را حدسیات دانسته و مقاومت می‌کنند اما….
«سفر سهراب»

کارگردان: جواد علیزاده

سهجمعه ۶ بهمن‌ماه ساعت ۱۰ حسین انصاری، حسن چودن و محمدرضا صولتیاین تله‌فیلم به معرفی یکی از نژادهای اسب ایرانی که در استان خراسان رضوی وجود دارد، می‌پردازد و روایتگر جوان سوارکار روستایی است که قصد دارد برای فراهم‌کردن هزینه مراسم عروسی‌اش، اسب اصیل و بومی (یورقه) خود را که از پدرش ارث برده است، بفروشد. در همین بین اسب او را به سرقت می‌برند….
«هرچه پیش آید»

کارگردان: دیوید مکنزی

سهجمعه ۶ بهمن‌ماه ساعت ۳۰: ۱۹دال دیکی، بن فوستر و چریس پینهتنر و توبی دو برادرند که به‌تازگی مادر خود را از دست داده‌اند و قرار است تنها مزرعه آنها نیز به جای بدهی توسط بانک مصادره شود. تنر برادر بزرگ تر است و خاطرات خانوادگی خیلی تلخی دارد. او سال‌های زیادی از عمر خود را در زندان سپری کرده و اکنون در زندگی‌اش چیزی برای از دست دادن ندارد. اما توبی برادر کوچک تنر سال‌ها پیش ازدواج کرده و صاحب دو فرزند است. او به‌تازگی از همسر خود جدا شده و تمام دغدغه‌اش در زندگی این است که فرزندانش در آینده به سرنوشت او و اجدادش دچار نشده و زندگی خود را در فقر و تنگدستی سپری نکنند….
«سرزمین موعود»

کارگردان: گاس ون سنت

چهارپنج‌شنبه ۵ بهمن‌ماه ساعت ۲۰:۳۰مت دیمون و رزمری دویتداستان درباره مرد فروشنده‌ای است که در یک روستایی نزدیک شهر زندگی می‌کند او برای یک شرکت گاز کار می‌کند که آزمایشاتی را برای آنها انجام می‌دهد که باعث تغییراتی در زندگی او می‌شود. او قصد دارد زمین‌های مردم روستایی را به نفع شرکت بزرگ و چند ملیتی خریداری کند اما بالاخره مردم روستا مقاومت کرده و این کمپانی را شکست می‌دهند.
«من درون»

کارگردان: رولاند سوزو ریشتر

چهارجمعه ۶ بهمن‌ماه ساعت ۲۱:۳۰رایان فیلیپ و استیون لنگسایمن کمبل در بیمارستانی بیدار می‌شود در حالی‌که به مدت دو دقیقه مرده بود! او هویت خود و خانواده‌اش را به یاد می‌آورد؛ ولی تقریباً مقطعی سه ساله از زندگی‌اش را از یاد برده است. او تصاویر مبهمی را می‌بیند. به یاد می‌آورد که به دلیل مسمومیت به بیمارستان آورده شده است و به‌زودی می‌فهمد در این سال‌ها با آنا ازدواج کرده است و شاید مسؤول مرگ برادرش پیتر باشد یا این که حداقل این‌گونه به نظر می‌رسد. تا این که او در همان بیمارستان تحت شوک الکتریکی قرار می‌گیرد اما در زمان دیگری بیدار می‌شود….
«مخمصه ایرانی»

کارگردان: محمدعلی سجادی

پنجپنج‌شنبه ۵ بهمن‌ماه ساعت ۱۳:۳۰مسعود رایگان و مریم کاویانیسروان رضا شمیرانی اخیرا و همراه گروهش درگیر سرقت‌هایی غیرمتعارف شده است. آنها رد زنی را می‌گیرند که آنها را به امیر دلاوری یک سارق متبحر و سابقه‌دار می‌رساند که سرقت‌هایی ویژه با طراحی هوشمندانه در کارنامه‌اش دارد و اینک پس از چندی بار دیگر آفتابی شده است…!
«ماجراهای خانه ما»

کارگردان: پاتریشیا روزما

پنججمعه ۶ بهمن‌ماه ساعت ۸ابی گیل برسلین، جولیا آرموند و کریس اودونلکیت دختر باهوشی است که درکنار والدینش زندگی خوبی دارد. او علاقه‌ی فراوانی به نوشتن دارد و مقاله‌هایی را که می‌نویسند به دفتر روزنامه می‌برد و از آنها می‌خواهد که مقاله‌هایش را بخوانند و اشکالاتش را برطرف کنند و در صورت امکان چاپ نمایند ولی هر دفعه مسئولین روزنامه از مقاله‌هایش ایراد می‌گیرند. او با دوستانش در یک خانه درختی جلسه می‌گذارند. پس از اینکه پدر کیت شغلش را از دست می‌دهد و قادر به پرداخت اقساطش نیست! او در صورتی‌که نتواند وام مسکن را به موقع پرداخت نماید مجبور خواهند شد که خانه را نیز بفروشند. مادر کیت تصمیم می‌گیرد که برای پول درآوردن خانه را به پانسیون تبدیل کند….
«دل‌شکسته»

کارگردان: علی روئین‌تن

 

 

 

پنججمعه ۶ بهمن‌ماه ساعت ۱۳:۳۰شهاب حسینی، فریبا کوثری، خسرو شکیبایی و رضا رویگرینفس دختری از خانواده متمول است که با یکی از هم کلاسی‌هایش به‌نام امیر علی لج و لجبازی دارد. امیر علی فرزند شهید است و سعی می‌کند که در مقابل نفس ادب را رعایت کند تا اینکه آنها به دستور استاد رضوی مجبور می‌شوند که با هم پایان‌نامه‌هایشان را ارائه دهند که در طی این روند به هم علاقمند شده و امیرعلی او را از پدرش خواستگاری می‌کند که با مخالفت شدید او بالاخره با هم ازدواج می‌نمایند.
«تحت فشار»

کارگردان: جاستین دونلی

 

 

 

 

پنججمعه ۶ بهمن‌ماه ساعت ۲۰:۴۵لوک گاسش، تیلر جانسون، مایکل ایکلند و جفری بالاردبرایان پارکر کارمند موفقی است که به‌علت تعدیل نیرو از کارش اخراج می‌شود. همسر و فرزندش به سفر رفته‌اند و منتظرند که او هم به آنها ملحق شود؛ اما برایان موضوع را به همسرش نمی‌گوید و در پی حل مشکل است. او به‌طور اتفاقی جیمی دوستان دوران مدرسه‌اش را می‌بیند. جیمی به او پیشنهاد یک کار می‌دهد که اگر سرمایه‌گذاری نماید سرمایه‌اش سه برابر خواهد شد….
«نشان فرشته»

کارگردان: اسماعیل فلاح‌پور

 

 

 

شماپنج‌شنبه ۵ بهمن‌ماه ساعت ۲۴امیر محمد زند، جعفر دهقان و نفیسه روشنطاهر، مستندساز جوانی است که برای تهیه مستندی راجع به بناهای تاریخی به زنجان می‌رود. او در یکی از ساختمان‌های در حال تخریب، سندی کشف می‌کند که ناگفته‌هایی از زندگی یک شهید در آن ثبت شده است. این آغاز جست‌وجوی طاهر است که او را به گذشته‌ای دور می‌برد؛ زمانی‌که نخستین تظاهرات ضدحکومت شاه در زنجان شکل گرفت.
«هامین»

کارگردان: افشین علیزاده

 

 

 

 

 

 

 

شماجمعه ۶ بهمن‌ماه ساعت ۱۲:۳۰

 

سهیلا سرابندی و محسن قصابیانهامین و آران برای برداشت خرما به روستای جاسق آمده‌اند. آیین برداشت خرما برگزار می‌شود. در خلال این آیین، بالاچ خواننده محلی در قالب یک آواز، داستان گراناز، دختر حاج انور، بزرگ طایفه را تعریف می‌کند. گراناز عاشق واحد است. حاج انور واحد را که پدر خود را از دست داده؛ مانند فرزند خودش بزرگ کرده است. گریج برادر حاج انور که نسبت به ریاست حاج انور در طایفه حسد می‌ورزد، برای اینکه زمینه ریاست خود را مهیا کند، گراناز را برای پسرش عقور خواستگاری می‌کند….
انیمیشن «افسانه سرزمین اوز- بازگشت دورتی»

کارگردان: ویل فاین

 

کودکپنج‌شنبه ۵ بهمن‌ماه ساعت ۱۴

 

دوروتی گیل به شهر کانزاس برمی‌گردد، در حالی‌که شهر تبدیل به خرابه‌ای شده است. هدف اصلی وی بازگشت به شهر قدیمی خود یعنی اوز و پیدا کردن دوستان قدیمی‌اش است. دوروتی در مسیر بازگشت، دوستان جدیدی پیدا می‌کند که به کمک آنها می‌خواهد دلقک ستمگر را شکست دهند و آرامش را به سرزمین بازگردانند…
«بچه‌های ابری»

کارگردان: سیدجمال سیدحاتمی

 

 

کودکجمعه ۶ بهمن‌ماه ساعت ۱۴

 

محمد فیلی، کاوه مهدوی، بهرام کمیجانی، ملیکا ناظریان و حامد زیارانداستان این فیلم تلویزیونی که با موضوع ایام سوگواری محرم ساخته شده، درباره دختر و پسری خردسال است که در دوره قبل از انقلاب همراه پدران خود در مراسم سوگواری سیدالشهداء (ع) شرکت می‌کنند. این دو با حضور ساواک برای دستگیری پخش‌کنندگان اعلامیه درگیر ماجراهایی می‌شوند که تا سال‌ها بعد نیز از آن رهایی ندارند.
«پدینگتون»

کارگردان: پائول کینگ

 

 

 

امیدپنج‌شنبه ۵ بهمن‌ماه ساعت ۱۸

 

هوگو بونوویل و نیکول کیدمندر یک جنگل زیبا و خوش آب‌وهوا دو خرس باهوش و استثنایی به نام لوسی و پاستوزو به همراه خرس جوانی زندگی‌ می‌کنند. آن‌ها سال‌ها پیش جان یک جغرافی‌دان به نام مونتگمری کلاید را نجات داده؛ به همین خاطر مونتگمری راه و رسم زندگی انسان‌ها را به آن‌دو می‌آموزد. مونتگمری آنها را به لندن دعوت کرده و می‌خواهد که به دیدن او بیایند. حالا بعد از گذشت ۴۰ سال لوسی و پاستوزو، خاطرات خوب و تجربیاتشان را با پدینگتون در میان می‌گذرانند و از سفر به لندن که هرگز انجام نداده‌اند حرف می‌زنند تا اینکه در انتهای همان روز که اتفاقاً روز مربا پزی است، زلزله‌ای اتفاق می‌افتد و باعث از بین رفتن خانه‌ و کاشانه‌ آن‌ها می‌شود….
«در انتظار ناخدا»

کارگردان: ابوالفضل شکیبا

 

 

امیدجمعه ۶ بهمن‌ماه ساعت ۱۸

 

محمد امین احمدی‌زاده، سیما پورسالاری و سید احمد وحدانیذبیح خواستگار مادر موسی است و موسی اعتراضش را به او نشان می‌دهد چرا که اعتقاد دارد پدرش ناخدا بوده و ذبیح راننده‌ی ساده‌ای بیش نیست و لیاقت جایگزینی پدر او را ندارد! به گمان موسی پدرش زنده است و روزی بازمی‌گردد. تلاش ذبیح برای به دست آوردن مهر موسی چندان به ثمر نمی‌نشیند. روزی موسی در اعتراض به مادرش خانه را ترک می‌کند با این امید که پدرش را بیابد اما….
«می‌سی‌سی‌پی در آتش»

کارگردان: آلن پارکر

افقجمعه ۶ بهمن‌ماه ساعت ۱۰جین هکمن، ویلم دفو و فرانسیس مک‌دورمندسه نفر به‌دست نژادپرستان آمریکایی که پلیس هم هستند در حاشیه رود می‌سی‌سی‌پی کشته شده‌اند و پلیس ویژه برای تحقیقات به آنجا می‌آید و پلیس‌های خاطی را تحویل دادگاه می‌دهد ولی دادگاه حکم زندانی ‌کوتاه‌ مدت برای آنها در نظر گرفته و کلانتر را که جز اصلی‌ترین آنها بوده تبرئه می‌کند…!
«شیدا»

کارگردان: کمال تبریزی

افقجمعه ۶ بهمن‌ماه ساعت ۱۸:۳۰لیلا حاتمی و پارسا پیروزفرفرهاد که در جنگ مجروح شده موقتا بینایی‌اش را از دست داده و به بیمارستان صحرایی منتقل می‌شود که در آنجا پرستاری به‌نام شیدا خدمت می‌کند. مراقبت‌های شیدا رفته رفته رابطه‌ی عاطفی بین آنها به وجود می‌آورد.

 

 

منبع: خبرانلاین

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 78233 و در روز پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۲:۱۵
2022 copyright.