جایزه بهترین فیلم جشنواره لبنان به «رگ خواب» رسید

فیلم «رگ خواب» به کارگردانی حمید نعمت‌الله جایزه بهترین فیلم جشنواره «جونیه» لبنان را گرفت.

به گزارش سینماسینما، جشنواره بین‌المللی فیلم «جونیه» از تاریخ در ۱۷ تا ۲۲ ژانویه (۲۷ دی تا ۲ بهمن) در کشور لبنان برگزار شد.
در این دوره از جشنواره و در بخش رقابتی علاوه بر فیلم «رگ خواب» به کارگردانی حمید نعمت‌الله، آثاری چون «خانواده دینوتی» به کارگردانی «آلن میناس» (برزیل)، «مرا نبوس» ساخته «احمد عامر» (مصر)، «تولد مبارک» به کارگردانی «کریستوس جورجیو» (یونان)، «علی، بز و ابراهیم» به کارگردانی «شریف البندری» (مصر) و «گل حلب» ساخته «ریدا بهی» (تونس) حضور داشتند.
در خلاصه داستان «رگ خواب» آمده است که مینا پس از جدایی از همسرش به دنبال شغل و محل اسکانی می‌گردد و در این میان با کامران مدیر رستورانی که در آن کار می‌کند آشنا می‌شود. روزها از پس هم می‌گذرد و عشق مینا به کامران کاسته نمی‌شود و اوج می‌گیرد. اما کامران دیگر قصد ادامه ندارد …
لیلا حاتمی، کوروش تهامی، الهام کردا و حمیدرضا آذرنگ از بازیگران فیلم «رگ خواب» به نویسندگی و کارگردانی حمید نعمت‌الله هستند.
پخش بین‌المللی «رگ خواب» را نسرین میرشب برعهده دارد.
«رگ خواب» در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر اکران شد و سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن را برای لیلا حاتمی به ارمغان آورد.
این فیلم اقبال خوبی در اکران عمومی نیز داشت و با فروشی نزدیک به ۵ میلیارد تومان جزء آثار پُرمخاطب سینمای ایران در سال ۹۶ به حساب می آید.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 78545 و در روز شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۰:۵۴
2024 copyright.