گلایه بازیگر «روزگار جوانی» از بیکاری‌اش/ کیهان ملکی: مدت‌هاست پیشنهادی ندارم

کیهان ملکی گفت: بازیگری تنها شغلم است و منبع درآمد دیگری ندارم. در گذشته فرصت های شغلی در حرفه ما به لحاظ کمی آمارهای بالاتری داشت و متقاضی در این حجم و حد نبود.

به گزارش سینماسینما، کیهان ملکی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون درباره فعالیت های هنری خود گفت: متاسفانه مدتهاست کار تصویری به من پیشنهاد نشده یا شرایطش برای من مهیا نبوده است. تعداد پیشنهاداتی که به من شده مانند دیگر همکاران کم بوده، شرایط نقش و حضور در اثر با من منطبق نبوده و زمان مناسبی نبوده است.

وی در همین راستا افزود: برخی آثار پیشنهاد شد اما توانایی پرداخت دستمزد بازی ام را نداشته اند یا متن ها جالب نبوده است، البته من سخت پسند هم نیستم ولی این به این معنا نیست که گزینه های پیشنهادی گلخانه ای و ویترینی نشده است.

این بازیگر درباره وضعیت هنرمندان اظهار کرد: بسیاری از هنرپیشه هایی که در حال حاضر مشغول فعالیت اند به حق توانمندند و من از آنها می آموزم. بسیاری از هنرمندان نه تنها در حرفه بازیگری بلکه در تمام حرفه ها، خانه نشین شده اند که من علت این مشکل را سوءمدیریت و انحصارطلبی می دانم. برخی ها نام این کار را مافیا می نامند البته من نمی دانم این نام چقدر در اینجا درست به کار می رود. متاسفانه من جزو آنهایی هستم که سن و سالم اجازه نمی دهد که قصد پیگیری و پیشنهاد دادن برای بازی داشته باشم.

ملکی با اشاره به فعال بودن خود در فضای مجازی افزود: من اظهار نظرات بازیگران در فضای مجازی را کاملا شخصی می دانم و هر کسی هر زمان دوست دارد می تواند اظهار نظر کند. ممکن است هنرمند در فضای مجازی در دوره ای فعالتر و در یک دوره ای غیرفعال باشد. باید فرهنگ استفاده از این فضا را آموزش داد و فضایی نیست که هر کسی درباره حوزه تخصصی خود در آن اظهار نظر کند و مدل گسترده تر و عمومی تری دارد.

وی درباره نقش هایی که در ذهنش مانده و از آن یاد می کند توضیح داد: صادقانه می گویم که از هیچ کدام از نقش ها یاد نمی کنم و برخی نقش ها را وقتی مردم از آن می گویند یادم می آید. من در مجموع نزدیک ۶۰ اثر بازی کرده ام و معمولا مردم درباره اثری که بیشتر دیده اند بیشتر نظر می دهند. این حرف ها گاهی سبب می شود که خاطره های آن اثر را مرور کنم.

ملکی در خصوص اینکه آیا شغل دیگری در کنار بازیگری دارد یا خیر تصریح کرد: بازیگری تنها شغلم است و منبع درآمد دیگری ندارم. در گذشته فرصت های شغلی در حرفه ما به لحاظ کمی آمارهای بالاتری داشت و متقاضی در این حجم و حد نبود اما در حال حاضر نسل جدید وارد شده، متقاضی بیشتر شده است و متاسفانه تعداد تولیدات هنری کاهش یافته.

منبع: میزان

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سینما سینما کد خبر 83445 و در روز چهارشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۳:۲۹
2024 copyright.