تاریخ انتشار:۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۳:۱۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 186724

اولین جلسه صنفی اعضای تماشاخانه‌های خصوصی تئاتر ایران در سال ۱۴۰۲ برگزار شد.
به گزارش سینماسینما، این جلسه با حضور داود نامور (مدیر عمارت نوفل لوشاتو)، شاهین چگینی (مدیر تماشاخانه استاد مشایخی)، قاسم جعفری (مدیر پردیس شهرزاد)، کسری شاهینی (مدیری تماشاخانه دا)، عماد عامری (مدیر تماشاخانه ملک)، مهدی علینژاد و آقای مقدم (مدیر تماشاخانه مهرگان)، نادر نادرپور (مدیر تماشاخانه اهورا)، سعید دولتی (مدیر تماشاخانه همای سعادت) و ستاره موسوی (مدیر تماشاخانه گندم) در عمارت نوفل لوشاتو تشکیل شد.

پیگیری موارد مربوط به نظارت و ارزشیابی و افزایش قدرت صنف در راستای مطالبات بر حق تماشاخانه‌های خصوصی از جمله مباحث مطرح در این جلسه بود.

سامانه صدور مجوز برای نمایش‌ها و تسریع در این فرآیند، عدم همکاری مناسب مرکز در بحث نظارت نسبت به نمایش‌ها و پیگیری این مورد از طریق صنف به‌عنوان مثال نمایش‌هایی که مجوز اجرا آنها صادر شده در زمان باز تولید مجدد، اجرا نیاز به بازبینی دارند که می‌توان این بازبینی با فیلم انجام شود تا فرآیند بر روی صحنه رفتن نمایش ساده‌تر شود، از مباحث دیگر این جلسه بود.

در این جلسه تمام اعضا متفق‌القول نسبت به عملکرد شهردای که می‌تواند عنصری مهم در ایجاد فضای مناسب برای سالن‌های تئاتری باشد، اشاره کردند که این نهاد برخلاف تعاریف فعالیتی در بخش فرهنگی با عدم پیگیری مرکز هنرهای نمایشی در کار سالن‌های تئاتری اختلال نیز ایجاد می‌کنند.
همچنین با توافق اعضای حاضر در جلسه، داود نامور به عنوان دبیر صنف تماشاخانه‌های خصوصی تئاتر ایران انتخاب شد.

لینک کوتاه

 

آخرین ها