تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۳/۱۳ - ۱۲:۰۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 176020

به دنبالِ توقیفِ نمایش «مخاطب» به کارگردانی جابر رمضانی و چند نمایشِ دیگر در ماه‌های اخیر، خانه تئاتر از اداره کل مرکز هنرهای نمایشی خواستارِ پاسخگوییِ شفاف و به دور از حاشیه شد.

به گزارش سینماسینما به نقل از روابط عمومی خانه تئاتر، در متن این بیانیه آمده است: «جناب آقای دکتر کاظم نظری
مدیرکل محترم مرکز هنرهای نمایشی
با درود و احترام
بی مقدمه بفرمایید در این مملکت و در حوزه‌ی فرهنگ و هنر قانون اعمال می‌شود یا سلایقِ فردی و جریاناتِ حزبی در کار است؟ لطفاً صریح و روشن پاسخگو باشید به چه حقی نمایش‌هایی که در مراحلِ «بررسی متن» و «بازبینی» موفق به کسبِ مجوز برای اجرا شده‌اند، در روزهای اجرا متوقف می‌شوند؟ آیا شما با پیچیدگی‌ها و مشکلاتِ امرِ «تبلیغات» در تئاتر آشنا هستید؟ یک نمایش بی‌هیچ حمایت یا ناچیزترین حمایتی از سوی آن مرکز می‌بایست به تنهایی و با مشقتِ فراوان، خود را به مخاطبان شناسانده و معرفی کند؛ برای این امر یک‌سومِ زمانِ اجرای آن اثر هدر می‌رود، حال در دوسومِ زمانِ باقیمانده که با استقبالِ تماشاگر‌ مواجه شده، شما با توقیفِ آن کمر به نابودی اثر و مخاطبانی بسته‌اید که  از قبل بلیت‌هایشان را پیش‌خرید کرده‌ و برای دیدنش برنامه‌ریزی کرده‌اند. جالب‌تر آن که در مصاحبه‌هایتان دم از «افزایشِ مخاطب» برای تئاتر می‌زنید. لطفا بفرمایید این بی‌قانونی تا کی قرار است ادامه یابد؟ تنها راهِ معاشِ‌ هنرمندان در خوشبینانه‌ترین شکل، یک اجرا در سال است؛ با این قِسْم برخوردها با آنان چه می‌کنید؟
خانه‌ی تئاتر این رویه‌ی ناصواب را ضربه‌ی مهلکی برای نابودی هنرِ نمایش و تئاتر می‌داند؛ و خواستار است در بابِ «مجوز به آثار» و «صیانتِ از آن مجوز» و نیز «برکناری هرگونه سانسوری از هنر والای تئاتر» پاسخ بدهید.
این خانه حق‌ِ اعتراض به مراجعِ بالاتر در صورتِ قانع نشدن از پاسخِ شما را برای خود‌ مجاز می‌داند.
خانه تئاتر
خرداد ۱۴۰۱»

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها