تاریخ انتشار:۱۴۰۳/۰۴/۰۲ - ۱۷:۱۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 197974

در شانزدهمین آیین انتخاب موزه‌های برتر، «خانه‌موزه خیمه شب بازی ایران» در دو شاخص «آموزش» و «شاخص موزه»، توسط کمیته ملی موزه‌های ایران، رتبه برتر را کسب کرد.

به گزارش سینماسینما، در شانزدهمین آیین انتخاب موزه‌های برتر، از سیاوش ستاری و ستاره اسکندری، از بنیانگذاران «خانه‌موزه خیمه شب بازی» قدردانی شد. همچنین از سیاوش ستاری به عنوان مروج فرهنگ موزه و موزه داری تقدیر به عمل آمد.

شانزدهمین آیین انتخاب موزه‌های برتر پس از بررسی هیئت داوران و طبق آرای آن ها، کمیته ملی موزه ایران، «خانه‌موزه خیمه شب بازی» را به دلیل اقدامات انجام شده در شاخص «آموزش» در سال ۱۴۰۲ به عنوان «رتبه اول» کشور برگزید.

در متن این تقدیر آمده است: «کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم) در شانزدهمین آئین انتخاب موزه برتر پس از بررسی هیات داوران و طبق آرای مفتخر است آن موزه را به دلیل فعالیت‌های انجام شده در شاخص آموزش در سال ۱۴۰۳ به عنوان موزه برگزیده، در میان موزه‌های خصوصی اعلام نماید. تداوم تعالی و موفقیت بیشتر را برای کارکنان آن موزه آرزو داریم.»

همچنین «خانه‌موزه خیمه شب بازی ایران» به دلیل اقدامات انجام شده در شاخص معرفی با کسب رتبه سوم در میان موزه‌های خصوصی مورد تقدیر هیات داوران قرار گرفت. این خانه موزه به دلیل استمرار کوشش و حرکت‌های سازنده و روش‌های بهینه‌ای که اتخاذ کرده توانست این رتبه را کسب کند.
برنامه انتخاب موزه‌های برتر همه‌ساله توسط کمیته ملی موزه‌های ایران «ایکوم» برگزار می‌شود و موزه‌های برتر سال در ۱۴ شاخص مختلف انتخاب می‌شوند.

لینک کوتاه

 

آخرین ها