تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۲:۰۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 176812

ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم تئاتر شهر توسط کارشناسان فنی کمیته تعیین حریم آثار تاریخی کشور در وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تعیین و به مدیریت مجموعه تئاتر شهر اعلام شد.

به گزارش سینماسینما به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر،  سید محمد جواد طاهری رئیس تئاتر شهر با اعلام خبر ارائه ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم  این مجموعه توضیح داد: طی روزهای گذشته جلسه مشترکی با نمایندگان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران در تئاتر شهر برگزار و براساس آن ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم این اثر تاریخی هنری با شماره ثبت ۱۲۲۷۶ توسط کمیته تعیین حرائم آثار تاریخی کشور، تعیین و ارائه شد.

 وی با قدردانی از افرادی که طی ماه‌های گذشته در حوزه تعیین حریم و عرصه مجموعه تئاتر شهر همکاری موثری داشتند، گفت: آنچه انجام گرفته محصول رایزنی‌های فراوانی است که مدیریت گذشته و فعلی اداره کل هنرهای نمایشی روی اجرایی شدن آن تاکید فراوانی داشتند و امروز بسیار خوشحالیم که به واسطه این همراهی‌ها شاهد اتفاقی هستیم که می‌تواند نقطه شروع بسیار ارزشمندی برای بهسازی و مناسب سازی محوطه تئاتر شهر برای استفاده تمامی شهروندان، تماشاگران و هنرمندان فرهیخته هنر نمایش باشد. در این راه شهرداری تهران به عنوان یک بازوی قدرتمند اجرایی که طی ماه‌های اخیر همکاری‌های بسیار خوبی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حل مشکلات پیرامونی مجموعه تئاتر شهر داشته می‌تواند آغاز گر فصل تازه ای ازهمکاری‌ها و اجرای پروژه‌های مختلف فرهنگی برای بهبود شرایط باشد.

طاهری بیان کرد: به واسطه تاکیدی که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، معاونت امور هنری و مدیرکل هنرهای نمایشی روی موضوع حریم تئاتر شهر دارند، نهایت تلاش خود را انجام می‌دهیم که با اتکا به اعلام رسمی ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم مجموعه، با همراهی و مشارکت سایر دستگاه ها و مجموعه‌های مرتبط از جمله شهرداری تهران، شورای اسلامی شهر تهران، نیروی انتظامی و دیگر نهادهای مرتبط بتوانیم به زودی شاهد محیطی امن و به دور از اتفاقات ناگواری باشیم که طی ماه‌های اخیر هر روز میزان آنها افزایش پیدا کرده و موجب بحرانی شدن اوضاع شده است.

رئیس مجموعه تئاتر شهر ضمن تشکر از همراهی صمیمانه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ، از اجرایی شدن طرح‌هو و ایده‌های مرتبط با بهسازی حریم مجموعه تئاتر شهر بعد از برگزاری جلسات تخصصی با کارشناسان حوزه‌های مختلف و مدیران مجموعه های مرتبط از جمله شهرداری تهران در این زمینه، طی روزهای آینده خبر داد.

بر اساس این گزارش ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم اثر تاریخی تئاتر شهر در دو بخش «ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه» و «ضوابط و مقررات حریم» ارائه شده است. این در حالی است که مرتضی ادیب زاده، اسماعیلی اسرایی و مریم اصغری نیا به نمایندگی از اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان تهران عملیات کارشناسی، تهیه و ترسیم نقشه های مربوط به ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم تئاتر شهر را  با کنترل و نظارت سرپرستی گروه بررسی و تعیین حرایم به عهده داشته اند.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها