تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۵/۲۵ - ۱۴:۲۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 179617
موسیقی- نمایش عاشورایی «علمدار»  با روایتگری پرویز پرستویی پس از دو سال با باز آفرینی جدید در تالار وحدت به مدت پنج شب اجرا می شود.

به گزارش سینماسینما، «علمدار» با همراهی ارکستر سمفونیک تهران در ایّام منتهی به اربعین حسینی از ۱۴ تا ۱۸ شهریور ماه به همت بنیاد رودکی و با همکاری مؤسسه خیریۀ «خادمین امام علی بن ابی طالب (ع)» اجرا می‌شود.
موسیقی- نمایش «علمدار» به کارگردانی حسین پارسایی و نوشته محمدرضا کوهستانی است. موسیقی این رویداد در قالب پوئم سمفونی «علمدار» توسط پوریا خادم نوشته شده که توسط ارکستر سمفونیک تهران به همراه گروه آوازی، به رهبری بردیا کیارس اجرا می‌شود؛ پوریا اخواص تکخوان این موسیقی-نمایش خواهد بود.
موسیقی- نمایش علمدار، در رثای سردار آب و ادب، روایتگر دلاوری و وفاداری حضرت ابوالفضل عباس (ع)، علمدار کربلا است.
علمدار شامل ۱۱ پرده نمایشی و در قالب یک موسیقی-نمایش برخوردار از حرکات فرم و روایت است که طراحی حرکت آن به عهده علی براتی است. طراح صدای علمدار، سروش کریمی نژاد است.
پرویز پرستویی، بازیگر مطرح سینما و تئاتر کشورمان تهیه‌کنندگی افتخاری موسیقی-نمایش «علمدار» را برعهده خواهد داشت. پرستویی چندی است که در همکاری با مؤسسه خیریه «خادمین امام علی بن ابی طالب (ع)» با مدیریت رسول خادم، وجوهات و کمک‌های مردمی را در قالب بسته‌های ارزاق و خدمات دیگر در مناطق محروم استان‌های مختلف کشور توزیع می‌کند.
بلیت‌های موسیقی-نمایش «علمدار»، به صورت همت عالی فروخته می شود و همه عوائد فروش اجراهای این اثر از طریق مؤسسه فوق، صرف کمک به خانواده‌های بی سرپرست و مناطق محروم می شود.
بلیت‌های موسیقی-نمایش علمدار از طریق سایت ایران کنسرت به نشانی iranconcert.com  در دسترس علاقه مندان است.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها