تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۱۲:۴۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 112246

جشنواره بین المللی تئاتر فرینج کانادا ۲۰۱۹ میزبان نمایشی از ایران می شود.

به گزارش سینماسینما، جشنواره تئاتر فرینج وینزور کانادا امسال از ۲۲ می در کانادا آغاز می شود و به مدت ۵ روز میزبان بیش از ۷۰ اجرای داخلی و بین المللی است. این جشنواره که بزرگترین و معتبر ترین جشنواره تئاتر کانادا است در این دوره علاوه بر اجراهایی از چند کشور دنیا، میزبان نمایشی از ایران می شود. تئاتر “حضور غیاب” به کارگردانی رضا بصیرزاده در بخش اصلی این جشنواره شرکت می کند.
نمایش “حضور غیاب” قصه دو عاشق را روایت می کند که بعد از مهاجرت یکی از آنها به کشوری دیگر، تصمیم می گیرند رابطه خود را با بازسازی جاهای خالی همدیگر پر کنند.
مهاجرت، تنهایی انسان امروز و بحران هویت از موضوعاتی است که به گفته کارگردان نمایش در این اجرا مطرح می شوند.
رضا بصیرزاده که دانش آموخته تئاتر از دانشگاه سوره و آلبرتا کانادا است کارگردانی و طراحی آثاری چون “ویلی لومان”، “میز میز است”، “کلفت ها ی ژان” و حضور در چند جشنواره تئاتر داخلی و بین المللی را در کارنامه دارد.
از دیگر عوامل این پروژه‌ میکس مدیا می توان به نویسنده “عرفان غفوری صنعتی”، طراح صحنه و مشاور رسانه ای “باران بن یاسین” ، طراح حرکت ” سبا نازی انجیله ” و طراح صدا “حسام زمانی” اشاره کرد.
“حضور غیاب” که در چهار اجرا در روزهای مختلف برگزاری جشنواره به روی صحنه می رود به زودی اجراهای داخلی و بین المللی خود را نیز آغاز خواهد کرد.
گفتنی است؛ جشنواره بین المللی تئاتر فرینج ۲۰۱۹ از ۲۲ تا ۲۶ می در شهر وینزور کانادا برگزار می شود.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها