تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۱/۰۷ - ۱۰:۴۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 172416

چراغ تالارهای نمایشی تهران بعد از چند روز سکوت با اجرای چند نمایش روشن شده استج و بازیگرانی همچون فاطمه معتمد آریا، بهنام تشکر و حامد کمیلی، آغازگر بهار تئاتر هستند.

به گزارش سینماسینما، در یک هفته گذشته سالن‌های نمایشی تهران به دلیل تعطیلات نوروزی فعالیتی نداشتند ولی در آستانه روز جهانی تئاتر، بعضی از سالن‌های نمایشی کار خود را از سر می‌گیرند.

تماشاخانه ایرانشهر از دیشب، ۶ فروردین ماه با اجرای نمایش «بچه» بهار خود را آغاز کرد.

متن این نمایش نوشته نغمه ثمینی است که با کارگردانی افسانه ماهیان و بازی فاطمه معتمدآریا، مهران نائل و شیوا فلاحی روی صحنه می‌رود.

این اثر نمایشی اسفند سال گذشته مهمان تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر بود و با استقبال تماشاگران رو به رو شد و به دلیل همین استقبال، قرار شد اجرای آن به مدت چند روز تمدید شود.

نمایش «بچه» ششم تا دوازدهم فروردین ماه روی صحنه است و از آنجاکه تالار سمندریان بعد از این تاریخ میزبان نمایشی دیگر خواهد بود، تداوم اجراهای آن میسر نیست.

اما مجموعه تئاتر شهر هم هفتم فروردین ماه همزمان با روز جهانی تئاتر فعالیت خود را در سال نو آغاز می‌کند.

تالار اصلی این مجموعه از این روز پذیرای نمایش «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» به کارگردانی هادی مرزبان است.

این نمایش بر اساس داستانی به همین نام نوشته شهرام رحیمیان روی صحنه می‌رود و دلارا نوشین و محمد وفایی این داستان را برای اجرای صحنه‌ای تنظیم کرده‌اند.

در این نمایش حامد کمیلی در نقش دکتر نون و بهنام تشکر در نقش دکتر محمد مصدق در کنار جمع دیگری از بازیگران روی صحنه می‌روند.

تالار سایه این مجموعه هم همچنان شاهد اجرای نمایش «بی‌خوابی» نوشته و کار سعید هاشمی‌پور است که اجرای آن از اواخر بهمن سال گذشته آغاز شد و حالا بعد از تعطیلات هفته اول نوروز، بار دیگر روی صحنه می‌رود.

رضا بهرامی، علی تابع‌امام، هورا سلیمانی، سحر گلشیرازی، امین نبی‌اللهی، رها پوررحمتی(بخش فیلم) بازیگران این اثر نمایشی هستند.

تماشاخانه قدیمی «سنگلج» هم از هفتم فروردین ماه میزبان نمایش «شهر آشوب» به نویسندگی شهناز روستایی و کارگردانی علی طربی است.

این نمایش با بازی علی طربی ، فرنوش نیک‌اندیش، محسن قصری، علی باهری، علی بیک محمدی،  رسول حق‌شناس، محمد رضا صفری،  عاطفه غضنفری، زهرا ملایری، نازنین فراهانی، سمیرا کریمی،  علیرضا حاجی‌زاده، امیر حسین جعفری روی صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است:«سلیم که شیفته کنیز خانه همسایه بغلی شده برای به دست آوردن او از هیچ کاری دریغ نمی‌ورزد و یک دروغ می‌گوید و قصد دارد مشکل پیش آمده را با دروغی دیگر حل کند که شهر به آشوب کشیده می‌شود و …»

سالن شهرزاد هم از روز هفتم فروردین ماه میزبان نمایش کمدی موزیکال «خفتگان چشم باز» به کارگردانی جواد انصافی می‌شود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است:«دو برادر متوجه می‌شوند . پسر عموی آن‌ها که بسیار پولدار است در حال مرگ است و تنها وارث او همین دو برادر هستند. اما برادرها از پسر عموی خود بی‌خبرند و همه جا را دنبال او می‌گردند و…»

جواد انصافی، علی خازنی، محمدرضا قربانی، حمید رئوف تبار، امیرحسین انصافی، امیرمحمد انصافی، رضا معراجی در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

این تماشاخانه در ایام نوروز میزبان چند نمایش کودک است.

دو نمایش «هدیه کوچولو» و «یک روز و دو فصل» به کارگردانی رامین کهن و نمایش«حیاط خانه ما» به کارگردانی وحید خسروی از چهارم فروردین در سالن شماره سه و نمایش«اپلیکیشن بابایاب» در سالن شماره دو روی صحنه می‌روند.

دیگر تئاترهای تهران از نیمه فروردین ماه فعالیت خود را در سال نو آغاز می‌کنند.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها