تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۴/۲۲ - ۱۰:۳۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 60586

«وکیل لینکلن سوار»، «ماد»،«نبرد پولادین»،«نامحدود» و … از آثار خارجی این هفته تلویزیون هستند.

 روزهای پایانی این هفته، تماشاگران تلویزیون شاهد پخش فیلم‌های خارجی و ایرانی با حضور بازیگرانی چون مایکل داگلاس، جانی دپ، رابرت دنیرو، ناتالی پورتمن، داستین هافمن، آنتونیو باندراس، متیو مک‌کانهی، لیلا حاتمی و … هستند.

به گزارش سینماسینما، تلویزیون در  روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۲ و ۲۳ تیر، ۲۴  فیلم سینمایی ایرانی، خارجی و انیمیشن را روی آنتن می‌فرستد. از میان این تعداد فیلم، ۸ اثر ایرانی، ۱۳ فیلم خارجی و ۳ انیمیشن هستند که برای مخاطبان تدارک دیده شده‌‌اند.

همچنین شبکه سه سیما با پخش پنج فیلم رکوردار پخش فیلم در آخر هفته است، شبکه پنج نیز چهار فیلم برای پخش در نظر گرفته است، از شبکه دو هم سه فیلم پخش می‌شود. شبکه‌های یک، چهار، شما، کودک، امید و افق هم دو فیلم را در جدول پخش این هفته‌شان قرار داده‌اند.

از میان بازیگران ایرانی که در فیلم‌های آخر هفته بازی می‌کنند، می‌توان به لیلا حاتمی، سعید آقاخانی، الیکا عبدالرزاقی، شاهرخ فروتنیان و … اشاره کرد.

مایکل داگلاس، جانی دپ، رابرت دنیرو، ناتالی پورتمن، متیو مک‌کانهی، داستین هافمن، آنتونیو باندراس و … هم از چهره‌های هالیوودی فیلم‌های این هفته هستند.

علاوه بر فیلم‌های سینمایی که در جدول زیر آمده است، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «روز ملی»، «با من از عشق بگو»، «دلبری» و «مسابقه بزرگ» پنج‌شنبه ۲۲ تیرماه ساعت ۱۱، ۱۳،۱۹، ۲۱  و «آقا معلم»، «کیش و مات»، «طرفدار» و «خانواده گرفتار» جمعه ۲۳ تیرماه ساعت ۱۱، ۱۳ ، ۱۹ و ۲۱  از شبکه نمایش پخش می‌شوند.

 

نام فیلم و کارگردانشبکهزمان پخشبازیگرانخلاصه داستان
«آب، باد، خاک»

کارگردان: امیر نادری

یکپنج‌شنبه ۲۳ تیر

ساعت ۲۲

مجید نیرومندنوجوانی در پی یافتن پدر و مادر و اقوامش به زادگاه خود که بیابانی است خشک و بی‌آب و علف، باز می‌گردد. او موقعی می‌رسد که مردم دسته دسته از باد و خاک و بی‌آبی می‌گریزند. پدر و مادر نوجوان نیز خانه و کاشانه را رها کرده و گریخته‌اند. پسرک که از یافتن پدر و مادر خود و کوچ بی‌پایان اهالی زادگاهش خسته شده، کلنگ به دست می‌گیرد و زمین را می‌کند….
«همچون یک رویا»

کارگردان: محمدعلی نجفی

یکجمعه ۲۳ تیر

ساعت ۱۶

شاهرخ فروتنیان، افسانه چهره آزاد، سهیلا گلستانی و الیکا عبدالرزاقیخُتن، دختر جوانی است که تحصیلاتش را در رشته معماری به پایان رسانده و علاقه‌ی ویژه‌ای به معماری سنتی ایران دارد. او طی سفری به اصفهان، کار مرمت عمارتی تاریخی را به عهده می‌گیرد. در اصفهان با دوست ارمنی‌اش، مارتا ملاقات می‌کند. مارتا در مؤسسه‌ای توانبخشی که مخصوص کودکان بی‌سرپرست است، کار می‌کند. خُتن با دیدن دختر بچه‌ای ارمنی که فلج است تصمیم می‌گیرد تا او را با خود به تهران برده و از مادرش که پزشک متخصص ارتوپدی است بخواهد تا او را درمان کند. خانواده‌ خُتن به‌گرمی دختر بی‌سرپرست را در آغوش خود می‌پذیرند اما مادر ختن با توجه به آزمایشات پزشکی، امید چندانی به بهبود دختر بچه ندارد….
«بچه‌های مدرسه اوتاکا»

کارگردان: یوشیهیرو فوهوکاوا

دوپنج‌شنبه ۲۲ تیر

ساعت ‌‌۸

مائو اوهنو و تاتسویا سوزوکیدر یکی از شهرهای کوچک ژاپن، گروه نمایش کوچکی کار خود را در پارک شهر آغاز کرده است. برنامه اصلی این گروه نمایش مربوط به دخترک خردسالی است که در تبلیغات با نام دختر گرگی معرفی می‌شود. تعدادی از دانش آموزان که هر روز برای رفتن به مدرسه از پارک عبور می‌کنند، یکی از همکلاسی‌های خود به‌نام هید کوچان را به دلیل ظاهر آشفته و لباس‌های کهنه‌اش دختر گرگی خطاب می‌کنند. او که از خانواده‌ای فقیر است و قبل از آمدن به مدرسه روزنامه فروشی می‌کند، از این پیشامد غمگین و ناراحت است. رومیکو دختر باهوش و مؤدبی است که تازه به کلاس آنها آمده است و در مدت کوتاهی همه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. او بر خلاف بقیه، به هید کوچان احترام می‌گذارد و سعی می‌کند به او در برقراری ارتبط سالم با بقیه بچه ها یاری رساند….
«قصه‌گو»

کارگردان: مصطفی کوشکی

دوجمعه ۲۳ تیر

ساعت ۸

فرخ نعمتی، وحید رحمتی و مهرداد ضیاییداستان روایتگر زندگی مرحوم مهدی آذریزدی (قصه‌گوی کودکان) است. یک زوج که در ارتباط با زندگی و داستان‌های مهدی آذریزدی تحقیق می‌کنند، نزد ایشان رفته و او را برای بزرگداشتی به تهران دعوت می‌کنند. مهدی آذریزدی در طول سفر داستان زندگی خود را برای آنها تعریف می‌کند.
«ماد»

کارگردان: جِف نیکلاس

دوجمعه ۲۳ تیر

ساعت ۲۳

متیو مک کانهی و تای شرایدندو نوجوان که در ساحل به همراه یکدیگر قدم می‌زنند؛ با قایقی که بالای درخت گیر کرده است؛ مواجه می‌شوند. از وجود قایق پی می‌برند غریبه‌ای باید در ساحل باشد که این موضوع با پیدا کردن رد پای تازه و نان تازه تایید می‌شود. آنها غریبه ای به نام «ماد» را که به دنبال قتل ناخواسته ای مورد تعقیب گروهی خلافکار است، پیدا می کنند و تصمیم می گیرند به او در آوردن آذوقه و تعمیر قایقش کمک نمایند. در نهایت و پس از اتفاقات مختلفی که می افتد، زمانی که ماد می خواهد ساحل را ترک نماید؛ افراد خلافکاران او را محاصره کرده و تیر اندازی اتفاق می افتد. خلافکاران به تصور آنکه با ضرب گلوله ماد را از پا درآورده اند، او را همانجا رها کرده و به این صورت است که او تصمیم می گیرد به کمک دوستانش زندگی ای جدید را آغاز نماید.
 «روز اردو»

کارگردان: حسین قناعت و حسن محمدی

سهپنج‌شنبه ۲۲ تیر

ساعت ۱۰

آشا محرابی و سعید آقاخانیدو نوجوان به نام‌های فرید و میثاق که همسایه و همکلاسی هستند ولی به‌خاطر اختلافات فرهنگی و خانوادگی مشکلاتی با هم دارند آنها برای یک اردوی دانش آموزی به رامسر می‌روند و اتفاقاتی در این سفر می‌افتد که بر اخلاق و رفتار هر دو تأثیر می‌گذارد از لوکیشن‌های روز اردو می‌توان به شهرک شهید محلاتی و میدان هروی در تهارن اردوگاه میرزا کوچک جنگلی و جنگل‌ها و ساحل رامسر اشاره کرد….
«اونا؟ کیا؟»

کارگردان: فابیو بونی فچی و فرانچسکو می‌چیکه

سهپنج‌شنبه ۲۲ تیر

ساعت ۱۵

ادوآردو لئو و مارکو گیگی آللینیدیوید مردی ۲۶ ساله است. او در دو شرکت بازرگانی کار می‌کند و برای به‌دست آوردن ترفیع و مبلغ زیادی پاداش تلاش می‌کند. به‌طور تصادفی با مردی به‌نام مارچلو رفیق می‌شود. مارچلو او را به منزلش دعوت می‌کند اما صبح روز بعد وقتی بیدار می‌شود متوجه می‌شود که مارچلو و دو دخترش سارقان و کلاهبردارانی حرفه‌ای هستند که تمام موجودی بانک و ماشین او را به سرقت بردند….
«نبرد پولادین»

کارگردان: شاون لوی

سهپنج‌شنبه ۲۲ تیر

ساعت ۲۴

اوانجلین لیلی و هوک جکمنچارلی مردی‌ است که علاقه زیادی به مسابقات ربات‌ها دارد، او که پس از سال‌ها مجبور است تا مدتی را علیرغم میل باطنی‌اش با پسر یازده ساله‌اش بگذراند به‌طور اتفاقی با رباتی برخورد و آن را برای مسابقات بسیار مهم آماده می‌کنند و در این راه ارتباط عاطفی پدر و فرزندی مستحکم‌تر می‌شود و می‌توانند بزرگترین ربات دنیا را شکست دهند.
«آشیانه‌ای در باد»

کارگردان: اصغر نعیمی

سهجمعه ۲۳ تیر

ساعت ۱۰

دانیال حکیمی، نگار فروزنده و جلیل فرجادحمید مرد جوانی بلند پروازی که رییس یک شرکت است، به‌علت بدهی مالی و ورشکستگی به پول‌های بهره‌ای رو می‌آورد و روز به روز وضعیت مالی او بدتر می‌شود؛ تا اینکه همسرش او را ترک می‌کند. او با اعتقاد اینکه زندگی وی را طلسم کرده‌اند؛ سراغ یک دعانویس در نقطه‌ای روستایی می‌رود…!
 «مرد مورچه‌ای»

کارگردان: پیتون رد

سهجمعه ۲۳ تیر

ساعت ۱۴:۳۰

کوری استول و مایکل داگلاسدکتر هنک رییس یک شرکت تولید تکنولوژی پیشرفته بود و به راه حلی دست یافته که می‌تواند انسان‌ها را بسیار کوچک و سپس به اندازه اولشان بازگرداند. او این تکنولوژی را در قالب یک لباس مخصوص درآورده ولی معاون او قصد دارد این تکنولوژی را نظامی کرده و به عنوان سلاح بفروشد! با دسیسه‌ای او را از شرکت اخراج می‌کند و سعی در پیدا کردن فرمول او دارد. او درمی‌یابد که معاون سابقش دارن، بسیار به این هدف نزدیک شده است….
 «وکیل لینکلن سوار»

کارگردان: براد فادمن

چهارپنج‌شنبه ۲۲ تیر

ساعت ۲۰:۳۰

متیو مک کانهی، ماریسا تامی و جاش بوکاسداستان فیلم در مورد پسر پولداری است که همراه با مادر خود صاحب یک آژانس املاک است. یکی از مشتریان این آژانس، دختر جوانی است که به‌واسطه عدم توانایی پرداخت کرایه خانه‌اش قصد تعویض خانه خود و نقل مکان به یک آپارتمان کوچک تر و ارزان تر را دارد. با مراجعه مکرر دختر به آژانس پسر به او علاقمند می‌شود و از او تقاضای ازدواج می‌کند. اما دختر که نامزد دارد به او جواب رد می‌دهد. به‌همین دلیل پسر تصمیم به انتقام می‌گیرد! پسر به خانه دختر رفته، او را به باد کتک می‌گیرد اما پس از دستگیری تقصیر را به گردن نامزد دختر می‌اندازد….
 «نامحدود»

کارگردان: نئیل برگر

چهارجمعه ۲۳ تیر

ساعت ۲۱:۳۰

رابرت دنیرو و بردلی کوپریک مرد معتاد و بیکار که از همسرش جدا می‌شود و همه او را ترک می‌کنند، یک روز به قصد قدم زدن در خیابان با یک آشنایی روبه رو می‌شود که برادر زن سابق او می‌باشد و از او یک قرص می‌گیرد. برادر زن او می‌گوید این قرص این توان را به او می‌دهد که از ۱۰۰ درصد مغزش استفاده کند در حالی‌که در حالت عادی او از ۳۰ درصد مغزش استفاده می‌کند. مرد وقتی قرص را استفاده می‌کند متوجه می‌شود او می‌تواند از ضمیر ناخودآگاه ذهنش استفاده بکند در نتیجه بعد از استفاده از چند قرص او یک موقعیت شغلی بسیار عالی پیدا می‌کند که در جامعه برای خودش جایگاهی می‌یابد، دوباره تلاش می‌کند تا همسرش برگردد و زندگی موفقی را شروع می‌کند. اما پس از چند موفقیت؛ متوجه می‌شود به‌دلیل عارضه بسیار بدی که از مصرف قرص‌ها برجای مانده است….
«اسباب بازی فروشی سحرآمیز»

کارگردان: زک هلم

پنجپنج‌شنبه ۲۲ تیر

ساعت ۱۳:۳۰

تد لادزیک، ناتالی پورتمن و داستین هافمنمالی ماهونی، سرپرست دست‌ و ‌پا چلفتی فروشگاه عجیب آقای مگوریوم است. این فروشگاه عجیب‌ترین، خارق‌العاده‌ترین و شگفت‌انگیزترین اسباب‌‌بازی فروشی دنیا است. اما وقتی آقای مگوریوم ۲۴۳ سالۀ عجیب‌ از طریق وصیت‌نامه‌اش  فروشگاه را به مالی اهدا می‌کند، تغییرات شریرانه و شومی در این فروشگاه آغاز می‌شود….
انیمیشن «سامی ۲»

کارگردان: وینسنت کستلو

پنججمعه ۲۳ تیر

ساعت ۱۰:۴۵

سامی و ری، دو دوست صمیمی در حال خوش‌گذرانی در آب‌های دریایی و سواحل شنی هستند. ناگهان، یک دزد خرابکار وارد می‌شود و آنها را با خود می‌برد تا در نمایشگاه آبی خود نمایش دهد….
«پاسبان»

کارگردان: دنیس لا

 

پنججمعه ۲۳ تیر

ساعت ۱۳:۳۰

 

سیمون یام، سوئت لم و سم لیکوئن پلیسی که در بخش ترابری کار می‌کند در ابتدای فیلم جان یک دختر بی‌پناه را شجاعانه نجات داده و از دست مزاحمان می‌رهاند. کوئن پسری معلول دارد که ناراحتی قلبی نیز دارد و امیدی به زندگیش نیست ولی او دلسوزانه و سرسخت برای نجات او تلاش می‌کند. کوئن برای پسرش پرستاری  به نام یان استخدام کرده است. همسر یان مدام او را اذیت می‌کند و یان از زندگی‌اش ناراضی است. در اداره پلیس نیز جوانی به نام کیو هست که او را بچه و نازپرورده می‌خوانند ولی او دوست دارد که مثل کوئین شجاع باشد. پسر کوئین به‌دلیل ایست قلبی می‌میرد و کوئین از اداره پلیس تقاضا می‌کند که او را به بخش خیابانی و جرائم جنایی بازگردانند….
«زنده ‌باد»

کارگردان: سهیل خان

 

پنججمعه ۲۳ تیر

ساعت ۲۰:۳۰

 

سلمان خانجی مرد جوانی است که سعی می‌کند مردم را از دست خلافکاران شهر نجات دهد. او به دختری معلول به‌نام سومن کمک می‌کند و به‌جای او در امتحانش می‌نویسد! ولی برادر سومن به‌خاطر اینکه دختر وزیر کشور می‌خواهد از خیابان اصلی گذر کند و باعث ترافیک سنگینی شده نمی‌تواند برای امتحان بعدی خواهرش برسد و سومن هم از هر کسی که خواهش می‌کند نمی‌پذیرند! سومن بعد از اتمام امتحان خودکشی می‌کند و برادر سومن که از دختر وزیر شکایت کرده کشته می‌شود! جی متوجه این جریانات می‌شود و با وزیر کشور در می‌افتد….
«ساعت یک نیمه شب»

کارگردان: شاهین باباپور

 

 

شماپنج‌شنبه ۲۲ تیر

ساعت ۲۳

 

حمیدرضا پگاه، مهدی صباحی و هیلدا خسرویداستان فیلم ساعت یک نیمه شب، درباره حمید وزنه‌بردار جوان تهرانی است که به‌تازگی چندین قهرمانی به دست آورده و ناگهان با پیشنهادهای عجیب و غریبی مواجه می‌شود. این پیشنهادات او را با مشکلاتی روبرو می‌کند و حمید ناچار می‌شود که به یکی از شهرستان‌های استان کرمانشاه برود….
«تنهای تنهای تنها»

کارگردان: احسان عبدی‌پور

 

 

شماجمعه ۲۳ تیر

ساعت ۱۳:۳۰

 

میثم فرهومند، آرمان هوانسیان، آنا پانوسیانداستان فیلم در مورد پسربچه‌ای است که راهی سازمان ملل می‌شود تا پیام صلح ایرانیان را به رییس‌جمهورهای جهان برساند و همچنین از حقوق کشورش دفاع کند. البته صحنه حضور وی در سازمان ملل به نمایش درنمی‌آید بلکه بیانیه وی خطاب به خانواده‌اش و دوستانش توسط وی در فیلم خوانده می‌شود.
«چارلی و کارخانه شکلات‌سازی»

کارگردان: تیم برتون

 

کودکپنج‌شنبه ۲۲ تیر

ساعت ۱۴

 

جانی دپ و فردی هایموردر لندن چارلی، پسری کوچک و فقیر، با پدر و مادرش به‌همراه دو پدر بزرگ و مادر بزرگ پیر خود در کانون گرم خانوادگی زندگی می‌کند و فقر را احساس نمی‌کند. چارلی علاقه‌ی زیادی به شکلات دارد، ولی به حدی فقیر است که هر سال فقط یک شکلات می‌خورد! در نزدیکی خانه‌ی او کارخانه‌ی بزرگ شکلات‌سازی قرار دارد….
انیمیشن «در جستجوی دوری»

کارگردان: اندرو استنتون

 

کودکجمعه ۲۳ تیر

ساعت ۱۴

 

داستان این انیمیشن در خصوص دوری شخصیت فراموشکاری است. زمان داستان یک‌سال بعد از پیدا کردن نمو و در سواحل کالیفرنیا رخ می‌دهد. دوری به‌یاد می‌آورد خانواده‌ای دارد که در آن سر دریا زندگی می‌کنند. پس با کمک دوستانش به دنبال خانواده می‌گردد….

 

«بچه‌های جاسوس ۲»

کارگردان: رابرت رودریگز

 

امیدپنج‌شنبه ۲۲ تیر

ساعت ۱۸

آنتونیو باندراس، کارلا گوگینو، الن کومینگ و الکسا وگاخانواده‌ کورتز، بهترین جاسوس‌های سازمان جاسوس سوپر موسوم به او اس اس هستند. مأموریت آن‌ها مقابله با هر خرابکاری و شرارتی است که نظم و آسایش دنیا را برهم ‌زند…
«بچه‌های جاسوس ۳»

کارگردان: رابرت رودریگز

 

 

امیدجمعه ۲۳ تیر

ساعت ۱۸

آنتونیو باندراس، کارلا گوگینو، الن کومینگ و الکسا وگاماموریت خواهر و برادر کورتز برای یک جزیره مرموز تعیین می شود، که در آن یک دانشمند ژنتیک و مجموعه ای از بچه های جاسوس رقیب روبرو می شوند و …
«زودیاک»

کارگردان: دیوید فینچر

 

 

افقجمعه ۲۳ تیر

ساعت ۱۰

جک جیلنهال و مارک روفالوقاتلی که پسر و دختری را در اتوموبیل‌شان کشته‌ است به روزنامه سان‌فرانسیسکو کرونیکل نامه می‌فرستد و خود را به عنوان قاتل معرفی می‌کند. قتل‌های دیگری پس از آن اتفاق می‌افتد و قاتل، نامه‌های دیگری به روزنامه می‌فرستد. کاریکاتوریست جوان روزنامه سرنخ‌هایی در این نامه‌ها پیدا می‌کند و با اصرار خود به کمک پلیس می‌آید که نتوانسته مدرک محکمه پسندی برای دستگیری قاتل پیدا کند….
«سر به مهر»

کارگردان: هادی مقدم‌دوست

افقجمعه ۲۳ تیر

ساعت ۱۸

 لیلا حاتمی، آرش مجیدی و خاطره اسدیفیلم «سر به مهر» حکایت یک راز است! راز فیلم همان سر به مهر گذاشتن یعنی نماز خواندن صبا است؛ هر چند این راز در انتهای فیلم سر به مهر نمی‌ماند. روایت داستان دختر تنها و خسته‌ای است به‌نام صبا که کمک‌های یک‌دوست باعث بهبود شرایطش می‌شود، تا شهامت پیدا کند نماز خواندنش را آشکار کند، اما دختر داستان برای معرفی این دوست به دیگران شهامت کافی ندارد.

 

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها