تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۱۶:۱۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 69092

 ۳ فیلم قدیمی «از کرخه تا راین»، «گلهای داودی» و «نار و نی» از آثار خاطره‌انگیزِ تعطیلات پایان این هفته‌ تلویزیون هستند.

به گزارش سینماسینما، ۲۲ فیلم سینمایی و تلویزیونی ایرانی و خارجی در سومین هفته مهر در جدول پخش شبکه‌های مختلف تلویزیون قرار گرفته است که از میان این تعداد، ۹ اثر ایرانی و ۱۳ فیلم خارجی هستند. این هفته هیچ کدام از شبکه‌ها، انیمیشنی برای کودکان در نظر نگرفته‌اند.

«از کرخه تا راین» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا، «گلهای داودی» به کارگردانی رسول صدرعاملی و «نار و نی» اثری از سعید ابراهیمی‌فر، سه فیلم خاطره‌انگیز و قدیمی هستند که این هفته از شبکه‌های مختلف پخش می‌شوند. همچنین فیلم «مکالمه» فرانسیس فورد کاپولا نیز از دیگر آثار مهم این هفته است که از شبکه یک روی آنتن می‌رود.

همچنین جدا از جدول زیر، شبکه نمایش، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «بلوتوثتو روشن کن»، « مسیر نو» و «بیلی باتگیت» را پنج‌شنبه ۲۰ مهر در ساعت‌های ۱۳، ۱۷، ۲۱ و «بانوی کوچک»، «آخرین شکار»، «آنخن» و «حرفه خانوادگی» را جمعه ۲۱ مهر ساعت‌های ۱۱، ۱۵، ۱۷ و ۲۱ پخش می‌کند.

منبع: خبرآنلاین

نام فیلم و کارگردانشبکهزمان پخشبازیگرانخلاصه داستان
«مکالمه»

کارگردان: فرانسیس فورد کاپولا

یکپنج‌شنبه ۲۰ مهر

ساعت ۲۲

جین هکمن و جان کازالری کاول یک جاسوس خصوصی است و در کار خودش یک نابغه و منحصربه‌فرد است. وی مردی تنهاست و از اینکه بارها به‌خاطر فروش اطلاعات افراد بی‌گناه باعث کشته شدن آن‌ها شده دارای عذاب وجدان است. در پرونده­ی جدیدش او مکالمه‌ی زوج جوانی را که در میدانی شلوغ در سانفرانسیسکو در حال قدم زدن هستند ضبط می‌کند. وی در طول فیلم بارها و بارها این مکالمه را گوش می‌کند و متوجه خطری می‌شود که آن زوج جوان را تهدید می‌کند. وی تصمیم می‌گیرد که تحویل نوارها را به تعویق بیندازد یا اصلاً از دادن آن‌ها خودداری کند ولی رییس (رابرت دووال) با حقه‌ای قدیمی نوارها را از وی می‌دزدد….
«خانواده پرایس»

کارگردان: جی کاراس

یکجمعه ۲۱ مه

ساعت ۱۶

جرمی سیستو، دیوید والتون و آدام دواینجیمی یک تنیسور حرفه‌ای است که به‌صورت تیمی در مسابقات شرکت می‌کند. از آنجا که او شخص مرتب و منظمی نیست، نمی‌تواند مدت زیادی در یک تیم دوام آورده و اصولا هم‌تیمی‌هایش او را تنها می‌گذارند! مسابقات گرند اسلم نزدیک است و او به‌دنبال یک هم‌تیمی مناسب برای خود می‌گردد اما کسی حاضر به همکاری با او نیست. او عاقبت مجبور می‌شود به برادر کوچکترش درن که بسیار کمرو و خجالتی است پیشنهاد بازی دهد….
«یاد استاد»

کارگردان: علی توکل‌نیا

دوپنج‌شنبه ۲۰ مهر

ساعت ۲۳

منوچهر والی‌زاده، آرش تاج و افسانه ناصریامیر آذرمهر مجری یکی از برنامه‌های زنده تلویزیونی است. او با یک تماس تلفنی از جانب همسر استاد روزبهان (معلم سابقش) به بیماری او پی می‌برد و پس از گذشت سال‌ها بی‌خبری به‌سراغ او می‌رود. روزبهان که در جنگ شیمیایی شده، اکنون در بستر بیماری است و پزشکان به بهبود و زنده ماندن او امیدی ندارند. امیر آذرمهر با اطلاع از بیماری معلم خود، در برنامه‌ای که به‌صورت زنده پخش می‌شود، فراخوان می‌دهد تا همکلاسی‌های دوران تحصیل گرد هم آیند و در روز معلم به دیدن استاد روزبهان بروند.
«نار و نی»

کارگردان: سعید ابراهیمی‌فر

دوجمعه ۲۱ مهر

ساعت ۸

جهانگیر الماسی، علی‌اصغر گرمسیری و رسول نجفیانعکاس جوانی، شب هنگام، با جسد نیمه جان پیرمردی مواجه می‌شود.جوان پیرمرد را به بیمارستان می‌رساند. بر نیمکت انتظار بیمارستان با مرور دفترچه‌ی خاطرات پیرمرد، ‌خود را در قالب او می‌بیند و زندگی پیرمرد را از کودکی، در کاشان، تا لحظه‌ی مرگ مرور می‌کند.
«تصور کن»

کارگردان: آندرژی یاکیموفسکی

دوجمعه ۲۱ مهر

ساعت ۱۷:۳۰

ادوارد هاگ و ملچیور دروتدر لیسبون واقع در پرتغال اتفاق می‌افتد. یکی از موسسه‌هایی که نابینایان در آنجا نگهداری می‌شوند و به آنها آموزش می‌دهد تا با معلولیت خود در همه زمان‌ها و موقعیت‌های خطرناک بتوانند زندگی کنند. یان که یک معلم نابیناست و تا حدی ناسازگار با اطرافیان خود است. او در این موسسه استخدام می‌شود. یان شیوه‌های دیگری را برای زندگی به این معلولان ارائه می‌دهد که خود در زندگی تجربه کرده است….
«گل‌های داوودی»

کارگردان: رسول صدر عاملی

دوجمعه ۲۱ مهر

ساعت ۲۳:۳۰

جمشید مشایخی، داوود رشیدی و بیژن امکانیانعباس صفاری، در جریان بروز مشاجره با دوست خود باعث مرگ ناگهانی وی شده و به ۲۵ سال حبس محکوم می‌شود. با سپری شدن ۲۰ ساله محکومیت و عفو ۵ ساله آخر، قرار آزادی عباس صادر می‌گردد. اما روز موعود در شرایطی که همگان منتظر آزادی عباس هستند استوار هدایت خبر مرگ ناگهانی عباس را به همسرش، عصمت، می‌دهد. اما عصمت از گفتن حقیقت به فرزند نابینای خود، جواد که در آستانه برگزاری مراسم ازدواجش قرار دارد خودداری می‌کند….
«رباعی»

کارگردان: محسن دامادی

سهپنج‌شنبه ۲۰ مهر

ساعت ۱۰

علیرضا خمسه و شمسی فضل‌الهیکمال طراوت مجری یک برنامه یک گروه تلویزیونی است که با مادر پیرش زندگی می‌کند. کمال در یکی از برنامه‌های خود با دختری چهل‌ساله به‌نام رباعی آشنا می‌شود. مادر که مرگ را نزدیک می‌بیند به او مهلت می‌دهد دختری را جهت ازدواج مشخص کند. اما وقتی کمال، رباعی را معرفی می‌کند مادر به مخالفت می‌پردازد….
«شمشیر اژدها»

کارگردان: دنیل لیی

سهپنج‌شنبه ۲۰ مهر

ساعت ۱۵

آدرین برودی و جوهن کوساکدر زمان امپراطوری هان، امپراطور گروهی را مامور محافظت از جاده‌ی ابریشم و جلوگیری از جنگ بین قبایل در مسیر راه می‌کند. در این بین هوآن که افسر مراقبت از جاده است با توطئه‌ی افسر مافوقش به شهری مرزی در غرب فرستاده می‌شود. او و یارانش به کار اجباری گمارده می‌شوند و در همین اثنا آنها با گروهی از سربازان فراری رمی مواجه می‌شوند که قصد دارند به شهر وارد شوند…
«استخراج»

کارگردان: استیون سی میلر

سهپنج‌شنبه ۲۰ مهر

ساعت ۲۴

بروسه ویلیس و کلان لوتزسازمان امنیت برای پیروزی در قراردادی، یکی از ماموران قدیمی خود به‌نام ترنر، را از طریق دلالی به جنایت‌کاری به‌نام کوروف می‌فروشد. ترنر از چنگ کوروف می‌گریزد اما افراد او همسر ترنر را به‌قتل می‌رسانند. ترنر در تمام این سال‌ها کینه‌ی سازمان امنیت را در دل دارد و سودای انتقام از آنها را در سر می‌پروراند. اکنون سال‌ها از آن ماجرا گذشته است و ترنر در آستانه‌ی بازنشستگی است….
«نه و پنج دقیقه»

کارگردان: مسعود نجف‌پور بوشهری

سهجمعه ۲۱ مهر

ساعت ۱۰

سامان جاهیدن محمدی، عباس جوادی و منوچهر سلطانیهواپیمای خلبان علیرضا یاسینی مورد اصابت گلوله ضد هوایی نیروهای بعثی قرار می‌گیرد و سقوط می‌کند. یاسینی با چتر نجات در نخلستان‌های بصره فرود می‌آید و پیرمردی عرب او را می‌یابد و در خانه مورد معالجه قرار می‌دهد. امیرعباس مردی که پسرش به‌نام فیصل در زندان ابوغریب اسیر بعثی‌هاست یاسینی را در خانه پیرمرد می‌یابد و از او می‌خواهد تا وجه آزادی فیصل شود. یاسینی هم می‌پذیرد ولی در بین راه متوجه می‌شوند که فیصل را اعدام کرده‌اند….
«رازهای گذشته یک زن»

کارگردان: گردون یانگ

سهجمعه ۲۱ مهر

ساعت ۱۴:۳۰

میشل وودز و مارک اسلاکاستفانی ویکرز ۱۰ سال پیش در یک قهوه‌خانه در شیکاگو کار می‌کرده که شاهد قتل صاحب قهوه‌خانه (مو) بوده و به‌دلیل اینکه قاتل او را دیده، فرار می‌کند و به فیلادلفیا می‌رود. او ضمن تغییر هویتش با پزشکی به‌نام دیوید ویکرز ازدواج می‌کند….
«زندگی روی خط» کارگردان: دیوید هاکلسهجمعه ۲۱ مهر

ساعت ۱۹:۳۰

جوهن تراوولتا، کاته بوس ورس و دوون ساوااین فیلم که بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است، در مورد گروهی از مردان می‌باشد که بر روی دکل‌های برق کار می‌کنند. کار آنها تعمیر و نگهداری دکل‌های بزرگ برق است که در یک منطقه پرحادثه و طوفانی قرار گرفته است.. بو، برادر خود را در این شغل از دست داده و سال‌های سال به‌تنهایی با بیلی دختر برادرش زندگی می‌کند….
«ارباب حلقه‌ها»

کارگردان: رالف بکشی

چهارپنج‌شنبه ۲۰ مهر

ساعت ۲۰:۳۰

کریستوفر گارد و ویلیام اسکوایرفرودو جوان که مسئول نگهداری از حلقه‌ای است که توسط ارباب سیاهی ساورون ساخته شده باید از میان لشکریان ساورون این حلقه را به محل ساخت برده و آن را نابود کند. گاندالف جادوگر نیک‌سرشت می‌گوید اگر این حلقه به‌دست ساورون بیافتد اهریمن بر جهان حکومت خواهد کرد. در این سفر خطرناک چند دوست وفادار و چند شوالیه جنگ‌جو  فرودو را همراهی می‌کنند….
«گربه‌ای در پاریس»

کارگردان: جین لوپ فیلیکیولی

 

چهارجمعه ۲۱ مهر

ساعت ۲۱:۳۰

دومنیک بلانس و برونو سالومونهگربه‌ای در سرقت‌های یک سارق محلی او را همراهی می‌کند. او پس از انجام سرقت سری به خانه پلیس محل می‌زند و با خوردن آب و غذای کافی در محله به گشت‌وگذار می‌پردازد. پلیس با بررسی سرقت‌ها پی می‌برد رد پای گربه‌ای در محل جرم دیده می‌شود. پس با بررسی و تحقیق مطلع می‌گردد که گربه سارق همان گربه‌ای است که در خانه‌اش غذا می‌خورد. از سوی دیگر سر و کله تبهکار خطرناک شهر که چندی پیش همسر این پلیس جوان را به قتل رسانده بود؛ پیدا شده و پلیس را به دنبال خود می‌کشاند….
«ماجرای سامانتا»

کارگردان: نادیا تاس

 

 

 

پنجپنج‌شنبه ۲۰ مهر

ساعت ۱۳:۳۰

سامانتا پارکیتتون که پدر و مادر خود را در اثر یک حادثه از دست داده و با مادربزرگ مری زندگی می‌کند. یک‌روز برای همسایه آن‌ها خدمتکاری می‌آید که سه دختر کوچک به‌نام‌های نلی اومالی، بریجیت و جنی دارد. نلی و سامانتا با هم صمیمی می‌شوند. به‌زودی دایی مهربان سامانتا، گارد به خانه مری می آید و همسر خود کورنلیا را همراه می‌آورد. آن‌ها نلی را برای تعطیلات سال نو با خود به شهر می‌برند. در شهر سامانتا از طریق نامه با نلی ارتباط دارد تا اینکه متوجه می‌شود پدر نلی در اثر بیماری مرده و نلی و دو خواهرش را به یک یتیم خانه در شهر سپرده‌اند….
«کیوی پرنده»

کارگردان: تونی سیمپسون

 

 

 

پنججمعه ۲۱ مهر

ساعت ۸

 

ادوارد هال، تیکیرو هاتاوی، وینس مارتین و تندی رایتپسری زرنگ و باهوش به‌نام پیتر واکر در مسابقات گاری سواری شهری کوچک به‌همراه پدرش شرکت می‌کند. متاسفانه پدرش در یک حادثه اتومبیل جان می بازد و او با رویاهایش تنها می‌ماند. اما سپس با تکیه بر اراده و شخصیت هوشمندی که دارد تصمیم می‌گیرد در مسابقه سالانه گاری سواری شرکت کند و به‌هر نحوی که شده افتخار نیمه‌تمام پدرش را تمام و کسب کند.
«ساعت یک نیمه شب»

کارگردان: شاهین باباپور

 

 

شماپنج‌شنبه ۲۰ مهر

ساعت ۰۰:۳۰

حمیدرضا پگاه و مهدی صباحی«ساعت یک نیمه شب» درباره حمید وزنه‌بردار جوان تهرانی است که به‌تازگی چندین قهرمانی به‌دست آورده و ناگهان با پیشنهادهای عجیب و غریبی مواجه می‌شود. این پیشنهادات او را با مشکلاتی روبرو می‌کند و حمید ناچار می شود که به یکی از شهرستان‌های استان کرمانشاه برود….
«مثل باران»

کارگردان: وحیدرضا حدیدی

 

 

شماجمعه ۲۱ مهر

ساعت ۱۳:۳۰

 

 سیما تیرانداز، مهدی صبایی و سولماز همت‌زادهسوگند پرستار بخش اطفال بیمارستان که فرزند خود را از دست داده به‌دلیل وابستگی شدید به کودکان بخش اطفال مشکلاتی را در بخش ایجاد می‌کند از این‌رو رئیس بیمارستان او را از رفتن به بخش اطفال منع می‌کند. با ورود دختر بچه‌ای به بخش اطفال و آشنایی او با سوگند اتفاقات جدید رخ می‌دهد….
«نقطه رهایی»

کارگردان: مهدی گلستانه

امیدپنج‌شنبه ۲۰ مهر

ساعت ۱۸:۳۰

هدی میامی، جلیل فرجاد و غزاله جزایریدر این فیلم اتفاقات رخ داده برای یک تیم فوتبال را دنبال خواهیم کرد.
«نارنجی پوشان»

کارگردان: جروم لارسن

امیدجمعه ۲۱ مهر

ساعت ۱۸:۳۰

 

توماس اکدا و وندی دکجیدر این فیلم، جروم پسر ۱۱ ساله‌ی باهوشی را خواهیم دید که به بازی فوتبال علاقه‌ی فراوانی دارد و آرزو دارد که در تیم ملی فوتبال نوجوانان زیر ۱۲ سال انتخاب شود….
«جایی برای پیرمردها نیست»

کارگردان: جوئل کوئن

افقجمعه ۲۱ مهر

ساعت ۱۰

خاویر باردم و جاش برولینچیگور بار دیگر ماس را در هتلی در حاشیه‌ی شهر گیر می‌اندازد و پس از تعقیب و گریزی پرخطر که به خیابان کشیده می‌شود، ماس موفق می‌شود از دست این قاتل بی‌رحم نجات پیدا کند درحالی که هردوی آن‌ها به سختی مجروح می‌شوند. ماس به ناچار برای بهبودی در بیمارستان بستری می‌شود. کارسون ولز، عامل دیگری که برای پس گرفتن پول اجیر شده با دسته گلی به ملاقات لوئلین می‌آید….
«از کرخه تا راین»

کارگردان: ابراهیم حاتمی‌کیا

افقجمعه ۲۱ مهر

ساعت ۱۸:۳۰

هما روستا، علی دهکردی و هانس نویمن

سعید که بر اثر بمب‌های شیمیایی نابینا شده به‌همراه گروهی از هم‌رزمانش برای معالجه به آلمان اعزام می‌شود. لیلا خواهر سعید که سال‌هاست در آلمان با شوهر آلمانی و پسرشان یوناس (یونس) زندگی می‌کند، سعید را در آسایشگاه می‌بیند. بین سعید و یونس رابطه عاطفی عمیقی برقرار می‌شود. یکی از هم‌رزمان بسیجی سعید قصد دارد پناهندگی کشور دیگری را بپذیرد و سعید و دوستان دیگرش نسبت به عمل او معترض هستند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها