تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۵/۲۶ - ۰۶:۲۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 62958

۱۰ فیلم ایرانی، دو انیمیشن و هفت اثر خارجی روی آنتن می‌روند.

 شبکه‌های مختلف سیما، این هفته ۱۹ فیلم سینمایی ایرانی، خارجی و انیمیشن برای پخش در نظر گرفته‌اند.

به گزارش سینماسینما، در تعطیلات آخر هفته پایان مرداد، ۱۹ فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمشین از شبکه‌های مختلف سیما پخش می‌شوند. ۱۰ اثر ایرانی، ۷ فیلم خارجی و ۲ انیمیشن این پنجشنبه و جمعه روی آنتن می‌روند.

این هفته شبکه سه سیما بیشترین سهم را از پخش فیلم برای مخاطبانش دارد و ۵ اثرسینمایی و تلویزیونی ایرانی و خارجی را روی آنتن می‌برد. شبکه دو و امید تنها یک فیلم پخش می‌کنند و شبکه‌های یک، چهار، پنج، شما، کودک و افق نیز هر کدام دو فیلم را در جدول پخش‌شان قرار داده‌اند.

طبق روال هر هفته، شبکه نمایش نیز ۸ فیلم برای پخش در نظر گرفته است؛ فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «کودک و فرشته»، «لبه تاریکی» و «آخرین فرمانروا»، پنج‌شنبه ۲۶ مرداد و «امکان مینا»، «هتل بزرگ بوداپست»، «برو راهتو برو»، «تشنه سرعت» و «قاتل جزیره»، جمعه ۲۷ مرداد روی آنتن این شبکه می‌روند.

این هفته تعداد فیلم‌های ایرانی که شبکه‌های مختلف سیما در جدول پخش‌شان قرار داده‎اند، بیشتر است و علاقه‌مندان می‌توانند آثار کارگردان‌های ایرانی چون شهرام شاه‌حسینی، کمال تبریزی، احمدرضا درویش، امیرشهاب رضویان و … را از تلویزیون تماشا کنند.

 

نام فیلم و کارگردانشبکهزمان پخشبازیگرانخلاصه داستان
«دکتر استرنج لاو»

کارگردان: استنلی کوبریک

یکپنج‌شنبه ۲۶ مرداد

ساعت ۲۳

پیتر سلرز و جرج سی.اسکاتجک ریپر، ژنرال روان‌پریش ارتش و رییس یک پایگاه هوایی در آمریکاست که در اقدامی خودسرانه، تهاجمی هسته‌ای علیه شوروی به راه می‌اندازد و رئیس‌جمهور و سیاستمداران آمریکا پس از آگاهی از این عمل با تجمع در اتاق فرماندهی جنگ ایالات متحده به دنبال راهی برای توقف این حملات می‌گردند.
«عملیات آژاکس»

کارگردان: محمدرضا ورزی

یکجمعه  ۲۷ مرداد

ساعت ۱۶

حسین نورعلی، سعید نیکپور و امیریل ارجمندعملیات آژاکس که توسط آمریکا و انگلیس طراحی شده بود برای بازگرداندن دوباره محمدرضاشاه پهلوی در ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ ترتیب داده شد. در این فیلم حال و هوای آن روزها و حوادث مهم آن به تصویر کشیده می‌شود.
«تا آمدن احمد»

کارگردان: صادق صادق دقیقی

دوپنج‌شنبه ۲۶ مرداد

ساعت ۲۳

افسر اسدی و مهدی فقیهپسر خانواده،  از نیروهای جمعیت حلال احمر است که شهید می‌شود اما خانواده او فکر می‌کنند که هنوز زنده است و دنبال او می‌گردند. در این بین روزی یک جوان مجروح جنگی به روستای محل زندگی خانواده احمد آورده شده و چنین شایعه می‌شود که این جوان از سرنوشت احمد باخبر است….
پرواز ۹۵۶»

کارگردان: شهرام ابراهیمی

سهپنج‌شنبه ۲۶ مرداد

ساعت ۱۰

سعید احمدی، حسن اسدی و محمود پاک‌نیتاین فیلم برگرفته از سرگذشت مهندسانی است که در یک سانحه هوایی و در یک ماموریت کاری در سال ۱۳۸۰ جان خود را از دست داده‌اند.
«ترافیک»

کارگردان: راجیش پیلای

سهپنج‌شنبه ۲۶ مرداد

ساعت ۱۶

جیمی شرگیل و مانجوی باجپاییدر ترافیک یک روز عادی در یکی از شهرهای هند تصادف وحشتناکی رخ می‌دهد و پسر جوانی که در شرف ازدواج است دچار مرگ مغزی می‌شود. از طرفی دختر یکی از بازیگران معروف کشور به پیوند قلب احتیاج دارد و در آستانه‌ی مرگ است. والدین دختر در حالت استیصال با اصرار و التماس‌های بسیار موفق می‌شوند تا والدین پسر را راضی کنند که قلب پسرشان را به دختر بچه اهدا کنند.
«کلاف»

کارگردان: شهرام شاه‌حسینی

سهپنج‌شنبه ۲۶ مرداد

ساعت ۲۴

لیلا اوتادی، کیکاووس یاکیده و علی انصاریجوانی به‌نام فریبرز که عاشق ورزش بوکس است؛ دچار مشکلات مالی است و از طرفی قصد دارد با دختر مورد علاقه‌اش مهتاب ازدواج کند و با هم از ایران بروند. مهتاب در یک شرکت کلاهبرداری پولشویی کار می‌کند! او به‌همراه نادر و فریبا، مبالغ کلان اشخاص پولدار را در قالب شرکت‌های واردات و صادرات از ایران خارج می‌کنند. مهتاب و بهروز تصمیم گرفته‌اند نادر و فریبا را دور بزنند و این بار پول‌های مشتری را بربایند….
«شب واقعه»

کارگردان: حسین قاسمی جامی

سهجمعه ۲۷ مرداد

ساعت ۱۰

حمید فرخ‌نژاد، لادن مستوفی و حبیب دهقانیکی از تکاورهای نیروی دریایی بعد از رویارویی با یک ناو آمریکایی که ناوچه روشن را غرق کرده، دو روز روی آب شناور می‌ماند و فرصتی است که گذشته خود را مرور کند. در پایان با یک رویارویی دوباره تصمیم به مقابله با ناو آمریکایی می‌گیرد….
«هوای ناپایدار»

کارگردان: مارکو پونتکورو

سهجمعه ۲۷ مرداد

ساعت ۱۹

لوکا زینگارتی و پاس کوآل‌پترولوجاکومو و آرماننو دو دوست قدیمی که در کارگاه مبل‌سازی مشغول به کار هستند. آنها وضع مالی خوبی ندارند و بابت کارگاه بدهی زیادی دارند. تا اینکه یک روز جاکومو در زمین کارگاه متوجه فوران نفت می‌شود. جاکومو تصمیم می‌گیرد کارگاه را رها کرده تا بتواند از پول نفت به ثروت برسد. او مهندس ایتالیایی را به نام لومبللی استخدام می‌کند تا نفت را مورد آزمایش قرار دهد و نتیجه سود دهی را به آنها بگوید. در این راه جاکومو با مخالفت‌های بسیاری مواجه می‌گردد.
«برف‌شکن»

کارگردان: بانگ جوون‌هوی

چهارپنج‌شنبه ۲۶ مرداد

ساعت ۲۰:۳۰

کریس اونز، کان هو‌سون و اد هریسکره‌ی زمین به‌دلیل یک آزمایش ناموفق به سرزمین یخ‌زده و غیرقابل سکونتی تبدیل شده که هیچ جنبنده‌ای در آن دیده نمی‌شود. در میان این برف و یخِ بی‌انتها، قطاری به‌سرعت در حرکت است و این حرکتِ به دورِ کره‌ی زمین، از زمان یخ‌زدن زمین، سال‌هاست که ادامه دارد. در این قطار، مردمی زندگی می‌کنند که تنها انسان‌های باقیمانده هستند. آن‌ها از زمان یخ‌زدنِ زمین، سوار قطار شده‌اند و همچنان هم در آن ساکنند….
«بالاترین پیشنهاد»

کارگردان: گیوسپ تورناتوره

چهارجمعه ۲۷ مرداد

ساعت ۲۱:۳۰

جیم استراگس و جوفری راشویک دلال بزرگ آثار هنری کلکسیون ارزشمندی را دور از چشم دیگران برای خود فراهم کرده است. او طی سال‌ها با کارشناسی‌های دروغین آثار هنری با ارزش دیگران را با کمترین قیمت خریداری کرده است. در این راه چند نفر از دوستانش نیز او را یاری کرده‌اند اما او سر آنها را نیز کلاه گذاشته است. تا اینکه پس از مدتی زن جوانی وارد زندگی او شده و آنها به یکدیگر علاقمند می‌شوند. ناگهان در یکی از روزها متوجه می‌شود تمام آثاری که طی سال‌ها جمع‌آوری کرده همگی ناپدید شده‌اند و خبری هم از دختر نیست….
«پیتربل ۲»

کارگردان: ماریا پیترز

پنجپنج‌شنبه ۲۶ مرداد

ساعت ۱۳:۳۰

کوئنتین شرام، فرنچ دی گروتیک سرقت از خانه ژوزف انجام می‌شود و او دوباره تقصیر را به گردن پیتر می‌اندازد و پیتر به زندان می‌افتد؛ اما در زندان طی حوادثی معلوم می‌شود سرقت مذکور توسط یک فرد سابقه‌دار انجام گرفته و پاسلو رئیس زندان قصد دارد پیتر را آزاد کند که می‌فهمد پیتر قبلاً خودش فرارکرده است….
«سفر زمان»

کارگردان: امیر شهاب رضویان

پنججمعه ۲۷ مرداد

ساعت ۱۰:۴۵

خسرو احمدی، رضا بهبودی و محمد مین باشیامیر از اینکه پدرش مجبور است برای آقای فراست کار کند ناراحت است. پدر امیر در کار انیمیشن‌سازی است و یک عروسک‌ساز حرفه‌ای است ولی آقای فراست با پدرش بد اخلاق است و احترام او را نگه نمی‌دارد. پدربزرگ امیر در کار خیمه‌شب‌بازی است و در کارش استاد است او یک چراغ جادو به امیر هدیه می‌دهد که غولک از آن بیرون می‌آید و امیر را برای دیدن آینده‌اش به زمان آینده می‌برد….
«فرزندان»

کارگردان: یاسر طالبی

 

 

شماپنج‌شنبه ۲۶ مرداد

ساعت ۲۴

حسن رستمانی و مهرتاش سعیدیزندگی بی‌دغدغه یعقوب و همسرش که با گرمای عشق یکدیگر به آرامش رسیده است با بی‌خبری از تنها پسرشان فرخ، که برای ادامه تحصیل به خارج از کشور مهاجرت کرده است، دگرگون می‌شود. یعقوب در پی یافتن نشانی از پسرش سفری اودیسه‌وار را تجربه می‌کند….
«آشیانه‌ای در باد»

کارگردان: اصغر نعیمی

 

 

شماجمعه ۲۷ مرداد

ساعت ۱۳:۳۰

 

دانیال حکیمی و نگار فروزندهحمید مرد جوانی‌است که رییس یک شرکت و بسیار بلندپرواز است. وی به‌علت بدهی مالی و ورشکستگی به پول‌های بهره‌ای رو می‌آورد و روز به روز وضعیت مالی او بدتر می‌شود. تا اینکه همسرش او را ترک می‌کند و او با اعتقاد به اینکه زندگی وی را طلسم کرده‌اند….
«بچه نشو»

کارگردان: احمد درویش‌علی‌پور

 

 

کودکپنج‌شنبه ۲۶ مرداد

ساعت ۱۴

 

ابراهیم شفیعی، نفیسه روشن و نیما شاهرخ‌شاهینیما و جلال پدر و پسری هستند که روابط صمیمانه‌ای با یکدیگر دارند. اما پدر نیما بیش از حد به او محبت می‌کند و به همین دلیل همانند بسیاری دیگر گرفتار یک ویروس می‌شود. ویروسی که بیشتر به سراغ خانواده‌های تک فرزندی می‌رود و موجب تغییر در روابط والدین و فرزندان می‌شود…!
انیمیشن «لک ‌لک‌ها»

کارگردان: نیکولاس استولر

 

 

کودکجمعه ۲۷ مرداد

ساعت ۱۴

 

لک لک‌ها دیگر به‌جای نوزادان، وظیفه‌ی تحویل محصولات اینترنتی را به‌عهده دارند، اما وقتی که به‌صورت اتفاقی یک سفارش نوزاد از راه می‌رسد، بهترین و سریعترین لک‌لک تصمیم می‌گیرد که نوزاد را به خانواده‌اش برساند…
انیمیشن «ماداگاسکار ۲» و «ماداگاسکار۳»

کارگردان: اریک دارنل و تام مکگراس

 

امید پنج‌شنبه و جمعه ۲۶ و ۲۷ مرداد

ساعت ۱۸

شیری به‌نام اَلِکس، گورخری به‌نام مارتی، زرافه‌ای به‌نام مل‌مان و اسب آبی به‌نام گلوریا که از باغ‌وحش نیویورک دورافتاده و همچنان در جزیره‌ی ماداگاسکار گیر افتاده بودند، قصد دارند آنجا را سریع‌تر ترک کنند. بعد از آن ناگهان، وارد سرزمینی آفریقایی می‌شوند. در آنجا، الکس خیلی زود با بقیه‌ی خانواده‌اش روبرو می‌شود و متوجه مشکل در برقراری ارتباط با آن‌ها می‌شود، زیرا او مدت زیادی را در باغ‌وحش مرکزی شهر بوده و مانند خانواده‌اش رفتار نمی‌کند….
«قول»

کارگردان: شان پن

 

 

افقجمعه ۲۷ مرداد

ساعت ۱۰

جک نیکلسون و آرون اکهارتجری افسر بازنشسته اداره پلیس در آخرین روز کاری‌اش در جریان پرونده قتل دختر بچه‌ای قرار می‌گیرد. او به مادر دختری که به قتل رسیده است، قول می‌دهد تا قاتل را بیابد. به‌همین دلیل و با وجود بازنشستگی، جری تحقیقاتش را ادامه می‌دهد و با خریدن یک پمپ بنزین قدیمی به کمین یک ماشین سیاه می‌نشیند. در این میان آشنایی او با کریسی دختر بچه یک زن رستوران‌دار کم‌کم او را به زندگی مشترک علاقمند می‌کند….
«کیمیا»

کارگردان: احمدرضا درویش

افقجمعه ۲۷ مرداد

ساعت ۱۸:۳۰

خسرو شکیبایی، بیتا فرهی و رضا کیانیاندر آغاز جنگ ایران و عراق، همسر رضا باردار است و باید مورد عمل جراحی قرار گیرد. رضا او را به بیمارستان می‌رساند و خود به اسارت قوای دشمن در می‌آید. همسر رضا حین عمل جراحی می‌میرد و شکوه جراح، فرزند رضا را نجات می‌دهد. پس از گذشت نه سال، وقتی رضا از اسارت آزاد می‌شود، پی می‌برد که همه اعضای خانواده‌اش را از دست داده است. حال او در جستجوی تنها باز مانده خود، فرزندش است. کیمیا، فرزند رضا، نزد شکوه در مشهد زندگی می‌کند. مشکل اینجاست که شکوه به طور کامل به کیمیا وابسته است….

 

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها