تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۸/۱۱ - ۰۹:۲۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 71120

تلویزیون ترکیب متنوعی از فیلم‌های ایرانی و خارجی را برای نمایش در روزهای پایانی هفته در نظر گرفته است.

به گزارش سینماسینما، بر اساس برنامه اعلام شده فیلم‌هایی با بازی بازیگران سرشناس سینمای هالیوود مانند تام کروز، رابرت ردفورد، کیت بلانشت و دنزل واشنگتن در کنار آثاری از دیگر نقاط جهان و چند فیلم سینمایی ایرانی در روزهای پنج‌شنبه و جمعه از تلویزیون پخش خواهد شد.

یکی از این فیلم‌ها، «متولد ماه جولای» اثر تحسین شده الیور استون با بازی تام کروز است. الیور استون با این فیلم جایزه اسکار بهترین کارگردانی را از آن خود کرد و تام کروز نیز برای اسکار بهترین بازیگر مرد نامزد شد هر چند دستش به جایزه نرسید.

دیگر ستاره سرشناس هالیوودی که جمعه با فیلم «منطقه سبز» به تلویزیون می‌آید، مت دیمون است. این فیلم به کارگردانی پل گرینگرس دروغ‌های آمریکا برای حمله به عراق را به تصویر می‌کشد.

بالیوود هم در برنامه پایان هفته تلویزیون نقش دارد. «ویر» به کارگردانی آنیل شارما و بازی سلمان خان ستاره مشهور سینمای هندوستان پنج شنبه از شبکه سه پخش خواهد شد.

نیکی کریمی و حمید فرخ‌نژاد این هفته با دردسرهای نگه داشتن یک حیوان خانگی عجیب در خانه به تلویزیون می‌آیند. فیلم «همبازی» به کارگردانی غلامرضا رمضانی حکایت پسربچه‌ای است که از والدینش تقاضای همبازی دارد.

جدول زیر برنامه کامل فیلم‌های سینمایی پایان هفته را نشان می‌دهد.

نام فیلم و کارگردانشبکهزمان پخشبازیگرانخلاصه داستان
«متولد چهارم جولای» به کارگردانی الیور استونیکپنج‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه ساعت ۲۳تام کروز و کایرا سجویکسربازی آمریکایی به‌نام ران، در جنگ ویتنام مجروح شده و برای همیشه از دو پا فلج می‌شود. وقتی ران، رفتارهای نامناسب دولت آمریکا را با قربانیان جنگ می‌بیند، به افراد ضد جنگ و حامیان حقوق بشری و ضد دولت آمریکا تبدیل می‌شود و علیه سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا فعالیت می‌کند.
«حقیقت» به کارگردانی جیمز واندربیلتیکجمعه ۱۲  آبان‌ماه ساعت ۱۶کیت بلانشت، رابرت ردفورد و دنیس کوایددر آستانه انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا در سال ۲۰۰۴ مری میپس روزنامه‌نگار و تهیه‌کننده برنامه ۶۰ دقیقه از شبکه تلویزیونی سی.بی.اس آمریکا به‌همراه تیمش مدارکی علیه جرج بوش کاندیدای جمهوری‌خواهان به‌دست می‌آورند. بر اساس این مدارک جرج بوش که مدعی است در زمان جنگ ویتنام به نیروی هوایی ارتش آمریکا پیوسته و در ویتنام به‌عنوان خلبان خدمت کرده است اصلا در ارتش حضور نداشته و به‌خاطر آشنایانی که در رده‌های بالای نظامی داشته اسمش در لیست خلبانان جنگ ویتنام درج شده است. مری بر اساس این مدارک برنامه‌ای ساخته و روی آنتن می‌برد. بعد از پخش برنامه، طرفداران جرج بوش و جمهوری‌خواهان اعلام می‌کنند که این مدارک و اسناد جعلی است….
«دایی هانس» به کارگردانی مایکل کریندلدوپنج‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه ساعت ‌‌۸ صبحفریتز کارل، تینا رولاند و النا اولینگهانس مرد عبوس و بداخلاقی است، زندگی او قوانین خاصی دارد. رفتار سردش با اطرافیان و همسایه‌هایش باعث شده تا آن‌ها از او دوری کنند؛ تا اینکه خواهرش بریت، به همراه دو فرزند پسرش به خانه‌ی او می‌آیند. هانس به‌خاطر اینکه در گذشته زمانی که در سختی بوده خواهرش او را ترک کرده و مسئولیت نگهداری از پدر بیمارشان را بر عهده نگرفته از او دلگیر و عصبانی است. بریت از بیماری‌اش برای هانس می‌گوید و اینکه کسی را به‌غیر از هانس ندارد تا در مدتی که او در بیمارستان مشغول معالجه است از فرزندانش مراقبت کند، اما هانس آن‌قدر ناراحت و دلگیر بوده که  بازهم آن‌ها را از خانه بیرون می‌کند….
«حقیقت محض» به کارگردانی رود لوریدوپنج‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه ساعت ‌‌۲۳کیت بکینسال و مت دیلونراشِل خبرنگار یکی از روزنامه‌های پرتیراژ آمریکا است که متوجه می‌شود ترور رییس‌جمهور در واقع سناریوی مقامات آمریکایی بوده که به‌وسیله سیا طراحی شده است، چرا که این صحنه‌سازی بهانه‌ای برای حمله به ونزوئلا را برای آمریکا فراهم می‌نماید. راشل این خبر را به روزنامه می‌دهد و سردبیر هم به خاطر رقابت با یک روزنامه دیگر، با عجله مطلب را چاپ می‌کند….
«برام بی‌قرار» به کارگردانی آنا وان در هیدهدوجمعه  ۱۲ آبان‌ماه ساعت ۸داستان فیلم در مورد برام دانش آموز اول دبستان است که بسیار باهوش و بیش فعال بوده؛ معلم میانسالش را از خود خسته می‌کند. او بارها از مدرسه به اشکال گوناگون فرار می‌کند تا بتواند در عالم خود، علم بیشتری کسب کند. در نهایت بر حسب اتفاق موجب شکستن پای معلمش شده؛ آماده آشنایی با معلمی جدید می‌شود. معلم جدید در برقراری ارتباط با دانش‌آموزان به‌مراتب موفق‌تر از معلم قبلی عمل کرده؛ رضایت برامِ بی‌قرار را جلب می نماید. تا آنجا که برامِ گریز پای را برای عذرخواهی از معلم قبلی راضی می‌کند.
«دوربین مخفی» به کارگردانی برایان گورِسدوجمعه ۱۲ آبان‌ماه ساعت ۱۷:۳۰دین کین، لوسیا جیمنز و آرنولد وسلودن کواکس خبرنگار یک شبکه اسپانیایی است و همیشه به‌دنبال سوژه‌های پرخطر و هیجان انگیز است. او در پی کشته شدن برادرش در یک هتل که او نیز یک خبرنگار بوده، و مشکوک شدن به ماجرا، به دنبال پیدا کردن حقیقت می‌رود. پلیس در تحقیقات خود گفته است که او احتمالاً خودکشی کرده اما دن با توجه به اطلاعاتی که همسر برادرش در اختیار او قرار داده، به دنبال یافتن دلیل حضور برادرش در هتل و نحوه کشته شدن او است. دَن به‌همراه دو تن از همکاران خود تلاش می‌کنند تا….
«قلبم را در وطنم دفن کن» به کارگردانی وس سیمونه اودوجمعه ۱۲ آبان‌ماه ساعت ۲۳:۳۰آدام بیچ و اِیدِن کوئیندر دهه‌های پایانی قرن نوزدهم دولت آمریکا سرخ‌پوستان را مجبور به ترک سرزمین‌های مادری و سکونت در مناطق حفاظت شده می‌نماید. روسای برخی از قبایل تسلیم این خواسته می‌شوند، اما برخی دیگر مخالفت نموده و دولت آمریکا مجبور به امضای قراردادی با آنها می‌شود که سرزمین‌های را به آنها واگذار کند. اما به دستور رییس جمهور آمریکا این قرارداد نقض می‌شود و به آنها حمله می‌گردد. افراد قبیله سو هم با ارتش آمریکا وارد جنگ می‌شوند. در جنگ نخست در دره شاخ کوچک، سرخ‌پوست‌ها پیروز می‌شوند اما در نبرد بعد….
«فرشتگان قصاب» به کارگردانی سهیل سلیمیسهپنج‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه ساعت ۱۰دارین حمزه، ستاره پسیانی و محمدرضا غفاریفرهاد و گیسو زن و شوهر افغانی که منتظر تولد فرزند خود هستند در مخمصه‌ای گرفتار می‌شوند. گیسو معلم مدرسه است و فرهاد در کمپ سازمان ملل که در افغانستان مستقر است به‌عنوان مترجم مشغول کار است. یک گروه صهیونیستی که در کار قاچاق اعضای بدن کودکان در افغانستان فعالند به کمک نیروهای ارتش آمریکا به مدرسه‌ایی که گیسو در آن درس می‌دهد حمله کرده و فرهاد تلاش می‌کند تا گیسو و شاگردانش را از خطر برهاند.
«ویر» به کارگردانی آنیل شارماسهپنج‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه ساعت ۱۵سلمان خان و میتونویر نام جوانی است اهل ایالت پیندار هند، که به‌همراه پدر و برادر و رییس ایالت پندار هند در زمان یکصد و پنجاه سال پیش بر علیه استعمار انگلیس و نیز مهاراجه‌های خائن می‌جنگد و کشته می‌شود اما کشته شدن وی عامل پیروزی مردم هند بر علیه استعمار انگلستان می‌شود.
«آخرین پلیس» به کارگردانی شونیچی هیرانوسهپنج‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه ساعت ۲۴هیرویاکی ای کیو چی و یویی آراگاکیعده‌ای تبهکار حرفه‌ای یک اتوبوس سرویس مدرسه و دانش‌آموزان آن را گروگان گرفته‌اند. پلیس‌های ویژه به‌سراغ اتوبوس می‌رود اما متوجه می‌شود این گروگان گیری دامنه وسیع‌تری دارد. هم‌دستان این گروگانگیرها یک کشتی حامل مواد منفجر و مخزن‌های بزرگ قابل انفجار را تسخیر کرده‌اند و تقاضای پول می‌کنند اما به شرطی که خود رییس هیأت دولت و وزرایش پول‌ها را بیاورند. اما این ماجرا یک تله است برای به‌دست آوردن رمز فعال کردن یک انفجار بزرگ که توانایی انفجار مخازن بزرگ شامل مواد منفجره را داخل کشتی دارد….
«شکار روباه» به کارگردانی مجید جوانمردسهجمعه ۱۲ آبان‌ماه ساعت ۹دانیال حکیمی، سام درخشانی و پوران‌دخت مهیمنسهراب و علی دو برادر دانشمند ایرانی برای  شرکت در یک کنفرانس علمی بین‌المللی به ایروان سفر می‌کنند. پایان این کنفرانس، آغاز آشنایی و دل‌باختگی سهراب به ورونیکا است. پیامدهای این عشق، خانواده سهراب، برادرش علی و… بسیاری دیگر را دست‌خوش فراز  و  فرود می‌کند….
«منطقه سبز» به کارگردانی پل گرینگرسسهجمعه ۱۲ آبان‌ماه ساعت ۱۴:۳۰گریک کینر، جیسون ایساکس و مت دیمونفیلم، جنگ آمریکا علیه عراق، با بهانه کشف سلاح‌های کشتار جمعی و در نهایت اثبات دروغ آنها را به تصویر می‌کشد.
«مشت‌زن مقوایی» به کارگردانی کنات لیچهارپنج‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه ساعت ۲۰:۳۰توماس هیدن چرچ و ترنس هاواردویلی مردی میانسال که بی‌خانمان است و در خیابان داخل یک کارتون بزرگ زندگی می‌کند به‌صورت تصادفی دفترچه یادداشت‌های روزانه یک پسر بچه را پیدا می‌کند که مادرش مرده است و او آرزو می‌کند که یک روز بتواند دوباره به آغوش مادرش برگردد! او هر روز در دفترش اتفاقات مدرسه و زندگی و دلتنگی برای مادرش را می‌نوشته و از نداشتن دوست شکایت می‌کند. ویلی هر روز بخشی از دفترچه را می‌خواند و برای پسر نامه می‌نویسد….
«خوی حیوانی» به کارگردانی جولز داسینچهارجمعه ۱۲ آبان‌ماه ساعت ۲۱:۳۰برت لنکستر و هیوم کرنینجو کالینز دوران محکومیتش را در زندان وست گیت سپری می‌کند. او و هم‌سلولی‌هایش تمام روز را در کارگاه زندان به کار مشغولند و تنها دلخوشی‌شان ذکر خاطرات از خانواده و کسب خبر از همسرانشان است. کارگاه و زندان افسر بی‌رحمی به‌نام مانسی است که همه زندانیان از او متنفر هستند. او باعث آزار و اذیت زندانیان است و توسط خبرچینی که در میان آنها دارد از همه چیز باخبر است. مانسی با تحت فشار قرار دادن یک زندانی باعث خودکشی و مرگ او می‌شود. رییس زندان برای جلوگیری از شورش شرایط سخت‌تری را برای تردد زندانیان بعد از کار روزانه برقرار می‌کند….
«موبایل» به کارگردانی دیوید آر. الیسپنجپنج‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه ساعت ۱۳:۳۰کیم باسینگر و کریس ایوانززنی که توسط عده‌ای ربوده شده با وصل کردن اتصالات یک موبایل خراب که در آنجا پیدا می‌کند به‌طور اتفاقی با مرد جوانی تماس می‌گیرد و از او درخواست کمک می‌کند مرد جوان در ابتدا فکر می‌کند که او مزاحم تلفنی است ولی وقتی صدای گروگانگیرها را و درگیری با زن را می‌شنود برای کمک به او اقدام می‌کند. او نزد پلیس می‌رود ولی راه به جایی نمی‌برد و در نهایت تصمیم می‌گیرد که خودش با نشانی‌هایی که زن می‌دهد به کمک او برود. بالاخره زن را نجات داده و متوجه می‌شوند که یک پلیس فاسد در این مسأله نقش داشته است.
«فقط بیست» به کارگردانی مسعود کرامتیپنججمعه ۱۲ آبان‌ماه ساعت ۸مسعود کرامتی، شهرام قائدی و آرش نوذریپدر خانواده که ادعا می‌کند تمام اجدادش ریاضیدان بوده‌اند. او بسیار اصرار دارد که پسرش نمره ریاضی‌اش بیست باشد تا اینکه پسر یک عینک پیدا کرده و به چشم می‌زند و از آن پس بسیار درس‌خوان شده و نمره ریاضی او نه تنها بیست شده، بلکه در امتحان تیزهوشان نیز نفر اول می‌شود! ولی موهایش سفید می‌شود و از آن پس پدرش عینک را دور انداخته و آرزو می‌کند پسرش سالم شود….
«تا پای جان» به کارگردانی رونالد ساسو ریچرپنججمعه ۱۲ آبان‌ماه ساعت ۱۳:۳۰کریستین برمن، جولیا برندلر و مارتین باتزکهپدر یک خانواده به‌دلیل مشکلات مالی با کمک همدستی دوست قدیمی‌اش اقدام به سرقت آزمایشی حمل پول می‌کنند. اقدام ایشان منجر به گروگان‌گیری در بانک می‌شود در حالی‌که ماشین حمل پول خالی است و در بانک پول قابل توجهی وجود ندارد. با دخالت پلیس و گروه ضربت سارقان دچار مخمصه می‌شوند. در نهایت با عملیات نیروی ویژه پلیس هر دو سارق کشته می‌شوند.
«زمانی برای مجازات» به کارگردانی جیونگ جان سوپپنججمعه ۱۲ آبان‌ماه ساعت ۲۰:۳۰سانگ یانگ کیمهاکیونگ یون؛ مادری داغ‌دیده است که مدت زیادی است فرزندش توسط فردی ناشناس ربوده شده و اکنون پس از گذر ۱۵ سال طبق قاعده کشور کره جنوبی پلیس باید از ادامه تحقیق و تفحص دست بکشد و آن را به پایان رسیده اعلام کند اما در آخرین ساعات، فرد ناشناس که سال‌ها پیش دختر هاکیونگ یون را دزدیده بود، دوباره شروع به فعالیت‌های مشابهی می‌کند و موفق می‌شود دختر بچه‌ای به‌نام هان را برباید. کاراگاه چانگ هو که مامور پیگیری پروند است و از تمام شدن مهلت پرونده قبلی بسیار ناراحت شده است بار دیگر درگیر این پرونده می‌شود و مشابهت‌های زیادی را با پرونده گروگان‌گیری قبلی می‌یابد. آنها متوجه می‌شوند که هان پدربزرگ بوم، سوجین دختر بچه قبلی را دزدیده بوده است….
«پامرغی آمریکایی» به کارگردانی رامتین مرادی بالفشماپنج‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه ساعت ۲۴میلاد مرادی، آرش والی‌نژاد، عسل کاظمی، مستر آلکس و کاشینو کانزاکیپامرغی آمریکایی روایت مأموریت و جاسوسی دو سرباز آمریکایی‌ است که به جزیره‌ای نفتی در خلیج‌فارس اعزام می‌شوند و به دستور فرماندهان مخوف خود به کشتار انسان‌ها می‌پردازند.
«پرواز ۹۵۶» به کارگردانی مصطفی علمی‌فردشماجمعه ۱۲ آبان‌ماه ساعت ۱۳:۳۰محمود پاک نیت، آرش مجیدی، علیرضا جلالی تبار و محمد فیلیفیلم «پرواز ۹۵۶»، بازسازی سانحه سقوط هواپیمای مسیر تهران به خرم‌آباد در بهمن‌ماه سال ۱۳۸۰ است و بخشی از تلاش متخصصان ایرانی در سد سیمره را که در مقطعی مهم با کنار گذاشتن مشکل تحریم و با ابداع روشی نو این پروژه را به سرانجام می‌رسانند، را به تصویر می‌کشد.
«شهر پرنده‌ها» به کارگردانی وین تورنلیکودکپنج‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه ساعت ۱۴شاهین جوانی به‌نام تیزبال، که با پدرش به تنهایی زندگی می‌کند، از وجود شهری به‌نام شهر پرنده‌ها آگاه می‌شود. پدرش طوفان‌بزرگ، سال‌ها وجود آن شهر را از او پنهان کرده بود. او به‌همراه پرندگانی که در حال کوچ به آن سرزمین هستند عازم آنجا می‌شود. شهر پرنده‌ها امکانات جالبی برای پرندگان دارد مثل مدرسه، تورهای سیاحتی و جشن بهاری. او حقایقی را در مورد هویت خودش کشف می‌کند!
«بچه‌های محله گل‌ها» به کارگردانی داریوش ربیعیکودکجمعه ۱۲ آبان‌ماه ساعت ۱۴فرهاد جم، فرخ نعمتی و مهدی عطارانداستان این فیلم در سال ۱۳۵۷ اتفاق می‌افتد، به‌طوری که برادر بزرگ عارف که از فعالان انقلابی است از بردن عارف به تظاهرات و شعارنویسی خودداری می‌کند. عارف تصمیم می‌گیرد به کمک دوستانش کارهایی بکند که حتی بزرگ ترها از انجام آن وحشت دارند. طولی نمی‌کشد گروه کوچک آنها تبدیل به بزرگ ترین مشکل فرمانده بی‌رحم کلانتری می‌شود.
«پل ـ ۳» به کارگردانی تینا پاکروانامیدپنج‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه ساعت ۱۲محراب رضایی، علی خلج و آریا خسرویسه هم‌شاگردی نوجوان در حومه تهران در شهرکی زندگی می‌کنند که هرگز مجوز ساخت نداشته و مسئولیت آنجا را شهرداری به عهده نمی‌گیرد. آنها هر روز باید از روی پلی عبور کنند که بسیار فرسوده است و آب آلوده‌ی نهری که از زیر آن پل می‌گذرد، سلامتی ساکنان شهرک را تهدید می‌کند. بچه‌ها تصمیم می‌گیرند برای تعمیر پل و پاکیزگی آب نهر اقدام کنند، اما….
«همبازی» به کارگردانی غلامر‌ضا رمضانیامیدجمعه ۱۲ آبان‌ماه ساعت ۱۲حمید فرخ‌نژاد و نیکی کریمیامین پسر ۴ ساله تنها فرزند خانواده برای داشتن همبازی در خانه از پدر و مادرش می‌خواهد که با آوردن نوزاد به جمع خانواده او را از تنهایی بیرون بیاورد اما پدر و مادر به علت مشکلات مالی نمی‌پذیرند. امین با اصرارهای فراوان آنها را بر سر دوراهی قرار می‌دهد که بین آوردن نوزاد یا داشتن یک کره الاغ، یکی را انتخاب کند تا او در خانه همبازی داشته باشد!
«جان کیو» به کارگردانی نیک کاساوتسافقجمعه ۱۲ آبان‌ماه ساعت ۱۰دنزل واشنگتن و هدر والکوئیستکه جان کیو آرچیبالد کارگر کارخانه‌ای است که در هفته ۴۰ ساعت کار می‌کند. مقامات کارخانه تصمیم به کاهش ساعات کار می‌کنند از این‌رو جان، قرار است در هفته تنها ۲۰ ساعت کار کند و دست‌مزد بگیرد و این برای جان فاجعه است! در همین هنگام، پسر اودنیس بر اثر سانحه‌ای در زمین بیس‌بال دچار ناراحتی شدید می‌شود و رسانیدن او به بیمارستان و اتفاقاتی که در آنجا می‌افتد، آغازی می‌شود برای تنش و چالش در فیلم….
«تولد یک پروانه» به کارگردانی مجتبی راعیافقجمعه ۱۲ آبان‌ماه ساعت ۱۸:۳۰یاشار محمودی و رحیم جهانیآقا اسماعیل با زن بیوه‌ای که یک پسر و یک دختر دارد ازدواج می‌کند و منتظر به دنیا آمدن فرزندش می‌باشد اما همسرش موقع وضع حمل از دنیا می‌رود. مرد که با پسر نوجوان زنش تا به حال ارتباط خوبی نداشته با او دوست می‌شود و پسر هم سعی می‌کند او را تسلی دهد….

این پایان هفته، شبکه نمایش نیز با فیلم‌های «بازگشت به رودخانه برفی»، «بانوی کوچک»، «آناند» و «روز هشتم» که به ترتیب در ساعات ۱۱، ۱۵، ۱۷ و ۲۱ در روز پنجشنبه ۱۱ آبان از تلویزیون پخش می‌شوند و فیلم‌های «سارا کوچولو»، «دو ماه شمسی»، «بیلو»، «بهترین دوست من» و «تولد یک ملت» که به ترتیب در ساعات ۱۱، ۱۳، ۱۷، ۲۱ و ۲۳ در روز جمعه ۱۲ آبان ماه روی آنتن می‌روند، مهمان خانه علاقه‌مندان خواهد بود.

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها