تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۰۲ - ۰۹:۲۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 72950

رضا عطاران، مرحوم حسن جوهرچی و هادی اسلامی بازیگر قدیمی سینما از نقش‌آفرینان فیلم‌های این هفته‌اند

شبکه‌های مختلف تلویزیون برای تعطیلات آخر هفته اولین هفته آذر ماه ۲۵ فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن تدارک دیده‌اند.

به گزارش سینماسینما، در تعطیلات آخر هفته که مصادف با اولین هفته آذر ماه شده است، ۲۵ فیلم سینمایی ایرانی، خارجی و انیمیشن روی آنتن می‌روند که از این تعداد ۹ فیلم ایرانی، ۱۳ فیلم خارجی و ۳ انیمیشن از شبکه‌های مختلف پخش خواهند شد.

سهم شبکه‌های یک، امید، افق، کودک، شما و چهار هر یک دو فیلم است و شبکه‌های دو و پنج نیز ۴ فیلم در این روزهای پنج‌شنبه و جمعه روانه آنتن می کنند. ۵ فیلم نیز در جدول پخش شبکه سه سیما قرار گرفته است.

فیلم سینمایی «خروس جنگی» ساخته مسعود اطیابی و با بازی رضا عطاران و مریلا زارعی از فیلم‌های کمدی این هفته است، همچنین علاقه‌مندان به سینمای جهان نیز می‌توانند فیلم «شمال از شمال غربی» ساخته آلفرد هیچکاک کارگردان صاحب نام و صاحب سبک سینما را از شبکه یک تماشا کنند.

مطابق معمول هر هفته  فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «ببر خیزان، اژدهای نهان»، «سنگ سیاه» و «فراری» پنج‌شنبه ۲ آذرماه ساعت ۱۱، ۱۷، ۲۱ و «آدم برفی‌ها»، «رودخانه زندگی»، «اسم من خان» و «توهم» جمعه ۳ آذرماه ساعت ۱۱، ۱۵ ، ۱۷ و ۲۱  از شبکه نمایش پخش می‌شوند.

 

نام فیلم و کارگردانشبکهزمان پخشبازیگرانخلاصه داستان
«شمال از شمال‌ غربی»

کارگردان: آلفرد هیچکاک

یکپنج‌شنبه ۲ آذرماه ساعت ۲۲:۱۵کری گرانت و اوا ماریراجر تورنهیل مردی است تحصیل‌کرده که در کار تبلیغات اعتبار زیادی دارد. با بروز اتفاقاتی در زندگی‌اش، پی می‌برد که به‌جای یک جاسوس بین‌المللی اشتباه گرفته شده است. با این حادثه زندگی آرام او دگرگون می‌شود. او ابتدا توسط فردی مرموز به‌نام فیلیپ وندام گروگان گرفته می‌شود….
«تا مدار ده درجه»

کارگردان: مهرداد خوشبخت

یکجمعه ۳ آذرماه ساعت ۱۶داریوش فرهنگ، حسن جوهرچی و محمود عزیزیپارسا یاور، فیلم‌ساز جوانی است که پدرش به‌عنوان ناخدا در یک نفت‌کش نیروی دریایی عازم خلیج عدن است. او برای فیلمبرداری از انتقال نفت توسط یک نفت‌کش به کشورهای خارجی به‌همراه دستیار خود سوار کشتی می‌شود. ناخدا یاور که به‌خاطر مقتضیات شغلی اکثر اوقات در خانه نبوده رابطه صمیمانه‌ای با پارسا ندارد. مدتی پس از حرکت کشتی و ورود به آب‌های آزاد، دزدان دریایی به نفت‌کش حمله می‌کنند. آنها پارسا و دستیارش را گروگان گرفته و از ناخدا یاور می‌خواهند که با سران نیروی دریایی تماس گرفته و از آنها تقاضای پول نماید….
«خواب‌های دنباله‌دار»

کارگردان: پوران درخشنده

دوپنج‌شنبه ۲ آذرماه ساعت ‌‌۲۳:۳۰پانته‌آ بهرام، علیرضا خمسه، مهران احمدی و عزت‌‌الله رمضانی‌فرریحانه دختر ۸ ساله‌ای است که یک شب خواب می‌بیند که معلم مدرسه‌اش تصادف کرده است. فردای آن روز معلم آنها خانم همتی به مدرسه نمی‌آید و تلاش برای تماس با وی بی‌نتیجه می‌ماند. ریحانه که در گذشته خواب‌هایش عیناً تعبیر شده به معلم تربیتی و مدیر مدرسه در مورد خوابش صحبت می‌کند ولی آنها در ابتدا حرف‌های او را باور نمی‌کنند و کماکان به دنبال ردی از همکارشان می‌گردند….
«بال‌های خوشبختی»

کارگردان: بهروز شعیبی

دوجمعه ۳ آذرماه ساعت ۸سعید پورصمیمی و زهرا سعیدیدر آپارتمانی زن و شوهری به‌نام سعید و بدری زندگی می‌کنند که بسیار به‌هم علاقمندند. در این آپارتمان خانواده دیگری نیز زندگی می‌کنند که یک پسر کوچک به‌نام پارسا دارند. پدر پارسا بیکار است و همسرش کار می‌کند. بین پدر و مادر پارسا دعوا و اختلاف پیش می‌آید و پسر کوچک آنها پارسا غالباً در خانه تنها می‌ماند. یک روز که بدری خانم، جایی رفته است پارسا شیطنت کرده و وسایلی را به حیاط پرتاب می‌کند و همین باعث عصبانیت سعید می‌شود. کلنجار رفتن سعید با پسر بچه ادامه دارد تا اینکه در خانه سعید بر اثر باد بسته می‌شود! پارسا از او می‌خواهد که با هم بازی کنند. اما سعید با لباس راحتی خانه به خیابان می‌رود تا کلیدساز را پیدا کند تا در آپارتمان را باز کند اما….
«کنار هم»

کارگردان: آرتور لاندن

دوجمعه ۳ آذرماه ساعت ۱۷:۳۰آلفی فیلد و بل پاولیاین فیلم در مورد دختری نوجوان است به‌نام لارن که پس از مرگ مادر و پدرش، مسوولیت برادر کوچکش هاروی و مادربزرگش به دوش او افتاده است. لارن دونده خوبی است و کارگزار سودجویی، او را راضی می‌کند که بورسیه دانشگاهی را بپذیرد و پیرو این مطلب، مادربزرگ را به خانه سالمندان فرستاده و برای هاروی نیز خانواده‌ای پیدا شود! مادربزرگ نامه‌ای قدیمی از پدربزرگ به هاروی می‌دهد و هاروی به امید یافتن قیم و نگه داشتن خانه و خانواده‌شان، پای پیاده به راه می‌افتد و لارن هم به‌دنبال او به راه می‌افتد. آنها راه زیادی را طی کرده و از دست کارگزار لارن فرار می‌کنند اما لارن در نهایت گیر می‌افتد….
«مراقب»

کارگردان: اسکات فرانک

دوجمعه ۳ آذرماه ساعت ۲۳جوزف گوردون، جف دانیل و متیو گودکریس پراد، جوان هاکی بازی است که در اثر سانحه تصادف توانایی حافظه‌اش به میزان قابل توجهی کاهش یافته و برای فراموش نکردن امور روزمره آنها را در دفتری یادداشت می‌کند. مردی به‌نام گری اسپارکو با ادعای اینکه از دوستان قدیمی کریس است با او طرح دوستی می‌ریزد، اما در واقع گری و هم‌دستانش قصد دارند از موقعیت کریس که نظافتچی شیفت شب یک بانک محلی است سوء استفاده نموده به کمک او از بانک سرقت کنند. کریس در ابتدا وسوسه شده با آنها همکاری می‌کند اما در شب مورد نظر پشیمان شده و قصد کنار کشیدن دارد ولی با مخالفت شدید گری مواجه می‌شود…
«شاخ به شاخ»

کارگردان: سعید آقاخانی

سهپنج‌شنبه ۲ آذرماه ساعت ۱۰محسن قاضی مرادی و شهره سلطانیبهرام، پس از سال‌ها اعتیاد، به‌دنبال یک سانحه و بستری شدن در بیمارستان به‌مدت یک هفته به‌صورت اجباری تحت درمان ترک اعتیاد قرار می‌گیرد. اما پس از ترخیص از بیمارستان تلاش زیادی می‌کند تا کمی مواد مخدر به‌دست آورد. هنگامی‌که این تلاش فراوان به ثمر می‌نشیند، حرف‌های برادرش باعث می‌شود تا برخی وقایع عاطفی و معنوی در ذهن او تداعی شود….
«هویت پنهان ۲»

کارگردان: تیل اندمن

سهپنج‌شنبه ۲ آذرماه ساعت ۱۵نینا کانزندورف، بنجامین سادلر و آلوارا هوفلسبه‌دنبال اختلاس و پولشویی در یکی از بانک‌های خصوصی هامبورگ به‌نام هریت، شخصی به‌نام فیلیپ روتهوف دستگیر می‌شود. دادگاه برای اثبات جرم او شخصی به‌نام ویکتور میرو را احضار می‌کند. او قبل از اعزام به دادگاه در یک عملیات بمب‌گذاری به‌قتل می‌رسد! او در اعترافاتش نام شخص دیگری به‌نام سیمون درهر را افشا می‌کند که در این پولشویی دست داشته است….
«خروس جنگی»

کارگردان: سیدمسعود اطیابی

سهجمعه ۳ آذرماه ساعت ۱۰مریلا زارعی، رضا عطاران و کیومرث ملک مطیعیخروس جنگی قصه زن و شوهری است که تصمیم می‌گیرند مدتی جایشان را با هم عوض کنند! قرار گرفتن در جایگاه یکدیگر برای هر کدام ماجرایی را به‌وجود می‌آورد…..
«زودیاک چینی»

کارگردان: جکی چان

سهجمعه ۳ آذرماه ساعت ۱۴:۳۰جکی چان و الیور پلترایژن هاک قصد دارد چندین شی قدیمی و قیمتی را که قبلا در قرن نوزدهم از قصری در چین دزدیده شده‌اند، به سرزمین مادری برگرداند. این اشیا ۱۲ مجسمه برنزی از حیوانات ماه‌های تقویم چینی است که قبلا به سرقت رفته است. او در این راه از کمک دوستان خود بهره می‌برد.
«ادی عقاب آسمان‌ها»

کارگردان: دیکستر فلیتچر

سهجمعه ۳ آذرماه ساعت ۱۹:۳۰تارون اگرتون، هاق جک من و تام کستلوادی پسر خردسالی است که علیرغم مشکلی در مفصل زانو, رویای قهرمانی در المپیک را در سر می‌پرورد. او که کودکی بسیار بازیگوش است سعی می‌کند تا به تمرین ورزش‌های المپیکی مثل دو و میدانی بپردازد ولی هر بار مشکلی برای خانواده پیش می‌آورد.
«گرگ قرمز»

کارگردان: اگنتا فاگرستروم اولسون

چهارپنج‌شنبه ۲ آذرماه ساعت ۲۰:۳۰مالین کرپین و بورن کلمانآنیکا خبرنگار روزنامه، همیشه پیگیر کارهای خبری روزنامه‌نگار معروفی به‌نام بینی است. تا اینکه به طرز مشکوکی در خیابان یک ماشین سواری به بینی می‌زند و موجب مرگ او می‌شود. پس از آن چند قتل مشابه دیگر نیز صورت می‌گیرد! آنیکا که می‌داند بینی روی پرونده‌ای مربوط به یک گروه خرابکار قدیمی به‌نام گرگ قرمز کار می‌کرده، تحقیقات او را ادامه می‌دهد. او متوجه می‌شود گروه گرگ قرمز سال‌ها قبل بعد از یک خرابکاری دست به جنایت زده‌اند و حالا رییس این گروه جزو دولت است….
«پیشگویی‌های مرد شاپرکی»

کارگردان: مارک پلینگتون

چهارجمعه ۳ آذرماه ساعت ۲۱:۳۰ریچارد گیر، لورا لینی و ویل پاتونجان کلاین روزنامه‌نگاری است که به‌تازگی همسرش را در یک سانحه رانندگی از دست داده است. او در اتاق همسرش دفتری پیدا می‌کند که تصویر هیولاهای بالدار در آن نقاشی شده است. او فکر می‌کند که همسرش این موجودات را روزهای قبل از مرگش می‌دیده است و گویا در شب تصادف نیز چیزی شبیه به یک پرنده با ماشین برخورد کرده است. کلاین این موضوع را جدی می‌گیرد و دست به تحقیق می‌زند. تا آنکه بالاخره دو سال بعد کلاین به‌وسیله یک پلیس و در اثر خراب شدن ماشینش متوجه می‌شود که اتفاقات عجیب و وحشتناک در حال وقوع است….
«غرب غارتگر»

کارگردان: جک پالترو

پنجپنج‌شنبه ۲ آذرماه ساعت ۱۳:۳۰نیکلاس هالت و مایکل شانونداستان فیلم در زمانی اتفاق می‌افتد که آمریکا دچار خشکسالی‌های پی‌درپی شده و آب برایشان بسیار مهم است. در این اوضاع ارنست هولم کشاورز، در تلاش است تا علاوه بر نگهداری مزرعه خود، از دخترش، ماری و نامزدش هم محافظت کند. اما دختر او برای سرقت زمین نقشه‌هایی در سر دارد….
«نیکلا کوچولو»

کارگردان: لورنت تیرارد

 

 

 

پنججمعه ۳ آذرماه ساعت ۸ماکسی گودارت و والاری لامریسینیکلاس پسربچه‌ای است که با والدینش زندگی راحتی دارد. بعد از تولد برادر یکی از همکلاسی‌هایش او و دوستانش همه چیز را از چشم نوزاد تازه متولد شده می‌دانند. نیکلاس از میان صحبت‌های والدینش چنین احساس می‌کند که وی هم قرار است صاحب برادر کوچکی شود و باید هرچه زودتر تا دیر نشده جلوی این اتفاق را بگیرد وگرنه والدینش او را رها می‌کنند. او به پیشنهاد دوستانش ابتدا از در محبت و مهربانی وارد می‌شود ولی با خرابکاری‌هایی که انجام می‌دهد به فکر راه حل دیگری می‌افتد. او با دوستانش نقشه دزدیدن نوزاد را طراحی می‌نمایند….
«ای رفیق»

کارگردان: آبشیک ژین

 

 

پنججمعه ۳ آذرماه ساعت ۱۳:۳۰دارشان جاریوالا و مانجو جوشیچاکا و تینو دو دوست بسیار صمیمی هستند که همیشه با هم هستند. آنها برای پول درآوردن از یکی از دوستانشان که نقاش است درخواست می‌کنند که یک نقاشی کپی بکشد و چاکا بدون اطلاع تینو آن را می‌فروشد و بعد که متوجه اشتباهش می‌شود با دوستانش سعی می‌کند قبل از اینکه آبروریزی شود نقاشی را پس بگیرند….
«ویروس»

کارگردان: دانته لم

 

 

 

پنججمعه ۳ آذرماه ساعت ۲۰:۳۰جی جائو و نیکلاس تسهگروه تبهکاری با همکاری چند پلیس فاسد قصد دارند یک عامل ویروسی را برای فعالیت‌های تبهکاری خود به‌کار ببندند. جان مان، پلیس وظیفه‌شناس چینی به‌همراه یک گروه پلیس تلاش می‌کنند تا مخترع این ویروس ادواردو روسلینی و خود ویروس را که توامان کارکردهای مخرب و درمانگر دارد از شر تبهکاران حفظ کنند. اما روسلینی می‌میرد و ویروس به‌دست تبهکاران می‌افتد….
«غریبه»

کارگردان: بهادر اسدی

 

 

 

 

 

 

شماپنج‌شنبه ۲ آذرماه

ساعت ۲۴

 

عباس جمشیدی‌فر، مهرداد نیکنام و سوسن پروربابک و دانیال دو دوست صمیمس که جویای کار هستند به پیشنهاد نامزد بابک قرار می‌شود در خانه سالمندان مشغول به کار شوند. یکی از افراد این خانه به‌نام رحمت، که خود را سالمند نشان می‏دهد، با ساکن شدن در خانه سالمندان مدعی می‏شود که در زیر یکی از اتاق‏های این خانه گنجی پنهان است و او نقشه آن، را دارد و این موضوع را با دانیال در میان می‏گذارد و همه سالمندان به نحوی از این موضوع مطلع می‏شوند….
«تمره»

کارگردان: غلام‌حسین لطفی

 

شماجمعه ۳ آذرماه ساعت ۱۳:۳۰آزاده قاسمی و سید محمد طاهریانبرزو پسر جوانی است که خانواده خود را از دست داده است و به انیس دختر کوهزاد علاقمند است، اما کوهزاد قصد دارد دختر خود را به مردی به‌نام چنگیز بدهد که خان زاده است و هدایت گله‌اش به دست پسر کوهزاد است….
انیمیشن «غذای دریایی»

کارگردان: گوآن هویی

 

 

کودکپنج‌شنبه ۲ آذرماه

ساعت ۱۴

 

داستان با ماجرای تعقیب و گریز یک کوسه به‌نام جولیوس و ماهی کوچکی به‌نام پاپ شروع می‌شود. آنها مشغول بازی هستند که دو بچه‌ی انسان به اعماق آب می‌آیند و تخم‌های ماهی بسیاری را که پاپ آنها را خواهر و برادران خود می‌داند با خود می‌برند. پاپ از این موضوع بسیار غمگین می‌شود. او که همیشه شاهد شکار شدن ماهی‌ها توسط جولیوس و سایر کوسه‌هاست، تصمیم می‌گیرد دیگر با جولیوس دوست نباشد تا اینکه روزی ماهیگیران جولیوس را شکار می‌کنند…
انیمیشن «پنگوئنی به‌نام اسکوتر»

کارگردان: هری کاسون

 

 

کودکجمعه ۳ آذرماه ساعت ۱۴

 

اسکوتر آخرین پنگوئنی است که توسط پنگوئن‌های نقره‌ای به سرپرستی قبول شده است. او به همراه خانواده جدیدش در پی کشف استعدادها درونی خویش است….
انیمیشن «دایناسور»

کارگردان: رالف زونداگ

 

امیدپنج‌شنبه ۲ آذرماه

ساعت ۱۸

 

در اثر حمله یک دایناسور غول‌آسا به گله دایناسورها، تخم یک دایناسور از خانواده‌اش دور می‌شود و توسط حیوانات مختلف آن‌قدر جابه‌جا می‌شود تا به یک جنگلی که میمون‌ها در آن زندگی می‌کنند می‌رسد. تخم می‌شکند و دایناسور کوچک به دنیا می‌آید. میمون‌ها او را مانند فرزندان خود بزرگ می‌کنند و او دوست خوبی برای میمون‌ها می‌شود. سال‌ها می‌گذرد تا روزی پس از جشن انتخاب دوست میمون‌ها، یک شهاب‌سنگ روی زمین می‌افتد و انفجاری در دریا اتفاق می‌افتد. میمون‌ها که بسیار وحشت‌زده شده‌اند، ازآنجا می‌گریزند….
«باد و مه»

کارگردان: محمدعلی طالبی

 

امیدجمعه ۳ آذرماه ساعت ۱۸

 

انیس شکوری و پیام اریسشوکا و سهند دو کودکی که با پدر و مادرشان در اهواز زندگی می‌کنند. آن‌ها در اصل شمالی هستند و به خاطر شغل پدرشان جنوب زندگی می‌کنند. جنگ آغاز می‌شود و آن‌ها مادرشان را از دست می‌دهند. پدر آن‌ها را به شمال پیش پدربزرگ می‌برد و خود به محل کارش بازمی‌گردد. سهند بعد از شهادت مادرش نمی‌تواند صحبت کند. او به‌همراه خواهرش شوکا به مدرسه می‌رود ولی در آنجا به خاطر مشکلاتی که دارد مورد اذیت بچه‌ها واقع می‌شود….
«جوخه»

کارگردان: الیور استون

 

افقجمعه ۳ آذرماه ساعت ۱۰تام برنگر و ویلم دفواین فیلم ماجراهای تعدادی از جوانان آمریکایی در جریان جنگ ویتنام در سال‌های ۱۹۶۷ و ۱۹۶۸ را به تصویر می‌کشد.
«دست شیطان»

کارگردان: حسین زندباف

افقجمعه ۳ آذرماه ساعت ۱۸:۳۰محمدعلی کشاورز، محبوبه بیات و هادی اسلامیپس از ماجرای طبس و عدم موفقیت آمریکا در نجات گروگان‌هایش، جاسوسی تحت عنوان عکاس به ایران وارد شده و سعی دارد از محل نگهداری گروگان‌ها کسب اطلاع کند. ماموران امنیتی رد این جاسوس را پیدا کرده و به بخشی از عکس‌ها و اسلایدهای وی دست می‌یابند و در پی یک عملیات تعقیب و گریز وی را قبل از اینکه از مرز خارج شود دستگیر می‌کنند.

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها