تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۲۷ - ۱۱:۱۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 69871

تلویزیون برای تعطیلات آخر این هفته که همزمان با پایان مهر ماه نیز شده است ۲۶ فیلم سینمایی و انیمیشن در نظر گرفته است.

به گزارش سینماسینما، ۲۶ فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن در آخرین هفته مهر ماه در جدول پخش شبکه‌های مختلف تلویزیون قرار گرفته است. از میان این تعداد فیلم، ۱۰ اثر ایرانی، ۱۲ فیلم خارجی و ۴ انیمیشن برای مخاطبان تدارک دیده شده است.

در میان آثار خارجی این هفته نام فیلم‌های مطرحی از کارگردان‌های شناخته شده سینما از جمله، تارکوفسکی، کیانو ریوس، رابرت ردفورد و … به چشم می‌خورد.

همچنین از بین فیلم‌های ایرانی نیز فیلم سینمایی «خیلی دور خیلی نزدیک» ساخته سیدرضا میرکریمی از شبکه افق پخش خواهد شد که علاقه‌مندان می‌توانند تماشاگر این فیلم بازی مسعود رایگان و الهام حمیدی باشند.

همچنین مطابق معمول هفته‌های پیشین فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «حرفه‌ای»، «یک ببر» و «ژرمینال» پنج‌شنبه ۲۷ مهرماه ساعت ۱۳، ۱۷ و ۲۱ و «شوق زندگی»، «جنجال بزرگ»، «حماسه ساز»، «آقای سریع»، «تیم رویایی» و «اژدهایان کملات» جمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۱۱، ۱۳ ،۱۵ ،۱۷، ۲۱ و ۲۳  از شبکه نمایش پخش می‌شوند.

 

نام فیلم و کارگردانشبکهزمان پخشبازیگرانخلاصه داستان
«کودکی ایوان»

کارگردان: آندری تارکوفسکی

یکپنج‌شنبه ۲۷ مهرماه ساعت ۲۳والانتین زوبوکوف و نیکلای بورلیافایوان کودک یتیم ۱۲ ساله که خانواده‌اش را نازی‌ها در دوران جنگ جهانی دوم کشته‌اند، در کودکی به‌عنوان مین‌یاب وارد ارتش می‌شود. در آخرین ماموریت خود بر خلاف خواست فرمانده‌اش به کار خطرناکی دست می‌زند….
«والپارایزو»

کارگردان: جین کریستوف دلفیاس

یکجمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۱۶جین فرانکوئیس استونین، پیتر کویوت و هلنا نوگوئرامدیران یک شرکت نفتی بلژیکی به‌نام اویل کو پس از خرید یک محموله نفتی از کشتی مگنیفیسنت در دریای شمال به کاپیتان کشتی که ون کالک نام دارد، دستور می‌دهند تا مسیر کشتی را تغییر دهد. مسیر جدید پر از صخره است و ون کالک با تغییر مسیر موافق نیست اما مجبور به اطاعت امر می‌شود. کشتی با یک صخره بزرگ برخورد کرده و غرق می‌شود و بشکه‌های نفتی موجود در آن آلودگی بزرگی در دریای شمال به‌وجود می‌آورند….
«سلاله»

کارگردان: حسین تبریزی

دوپنج‌شنبه ۲۷ مهرماه ساعت ‌‌۸افسر اسدی، سیاوش طهمورث، حسن جوهرچی و نیلوفر شهیدیسلاله دختر دانشجویی است که پدر خود را از دست داده است و با مادرش مونس زندگی می‌کند، مونس مبتلا به بیماری قلبی است و درمان او هزینه‌ی سنگینی دارد. سلاله پیگیر آن است تا مغازه پدر خود را به‌فروش برساند اما عموی او غدیر مخالف تصمیم اوست و سند مغازه را که برادرش به امانت نزد او گذاشته بود به سلاله نمی‌دهد. اما سلاله همچنان پیگیر گرفتن سند از عموی خود است….
«که عشق آسان نمود اول»

کارگردان: محمدرضا بیاتی

دوجمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۸بیژن امکانیان و شراره دولت آبادیخلیل حافظی جانباز جنگ تحمیلی است که زندگی را به‌سختی می‌گذراند و در تنگنای اقتصادی دشواری به‌سر می‌برد. در این بین به او خبر می‌دهند که از بانک برنده جایزه ویژه، که یک اتومبیل چهل میلیونی است، شده است. خلیل با شنیدن این خبر برای دریافت جایزه به بانک می‌رود، اما متوجه می‌شود آن جایزه متعلق به حساب دوم اوست که در ایام جوانی برای دستگیری و کمک به نیازمندان و مستمندان افتتاح کرده بود. این موضوع باعث می‌شود تا خلیل دچار کشمکشی درونی شود….
«تصور کن»

کارگردان: آندرژی یاکیموفسکی

دوجمعه ۲۸ مهرماه

ساعت ۱۷:۳۰

ادوارد هاگ و ملچیور دروتدر لیسبون واقع در پرتغال اتفاق می‌افتد. یکی از موسسه‌هایی که نابینایان در آنجا نگهداری می‌شوند و به آنها آموزش می‌دهد تا با معلولیت خود در همه زمان‌ها و موقعیت‌های خطرناک بتوانند زندگی کنند. یان که یک معلم نابیناست و تا حدی ناسازگار با اطرافیان خود است. او در این موسسه استخدام می‌شود. یان شیوه‌های دیگری را برای زندگی به این معلولان ارائه می‌دهد که خود در زندگی تجربه کرده است….
«رهاتر از دریا»

کارگردان: حمید طالقانی

دوجمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۳۰: ۲۳عبدالرضا اکبری و شیوا خنیاگرپدر و مادر رها، زندگی خوبی را برای تنها دخترشان فراهم کرده‌اند؛ به‌طوری که او توانسته پزشکی موفق شود. همه چیز برای او رو به راه است تا اینکه مادربزرگش، قبل از مرگ رازی را برای او فاش می‌کند که تمام لذت‌های گذشته و کودکی‌اش خراب می‌شود….
«جاودانگی»

کارگردان: محسن توکلی

سهپنج‌شنبه ۲۷ مهرماه ساعت ۱۰عنایت بخشی و ابوالفضل پورعرب«جاودانگی»، روایت دو پهلوان؛ کشتـی با چوخه است که یکی از آنها (جواد) در حین تمرین (با رسول) به‌طور تصادفی کشته شده و رسول به قتل متهم می‌شود. حاج ولی معتمد محل در پی رضایت گرفتن از خانواده مقتول و بازگرداندن رسول به میدان برای شرکت در مسابقات کشتی با چوخه قهرمانی کشور که همه ساله چهاردهم فرودین ماه برگزار می‌شود است اما جعفر برادر مقتول که داماد حاج ولی هم هست. به‌هیچ وجه راضی به رضایت دادن نمی‌شود تا اینکه….
«جاده لغزنده است»

کارگردان: روح‌اله فخرو

سهپنج‌شنبه ۲۷ مهرماه ساعت ۱۵محمد کاسبی و مینا نوروزیاین فیلم به ماجرای مرد بازنشسته‌ای می‌پردازد که برای تامین مخارج خانواده با وانت کار کند، اما همچنان از عهده تامین هزینه خانواده‌اش برنمی‌آید و این در حالی است که فرزندانش احساس می‌کنند پدر به خواسته‌های آنان بی‌تفاوت است تا اینکه در شب خواستگاری دخترش در حالی‌که مشغول بردن بار در جاده شهمیرزاد است در هوای بارانی دچار سانحه می‌شود و با یک مرد دوچرخه سوار تصادف می‌کند. اما از ترسش فرار می‌کند….
«مرد تایچی»

کارگردان: کیانو ریوس

سهپنج‌شنبه ۲۷ مهرماه ساعت ۲۴تاگر هوچن و کیانو ریوستایگر مرد جوان است که در رشته رزمی تایچی فعالیت می‌کند. او در مسابقه‌ای در داخل چین شرکت می‌کند و با استفاده از مهارت خود در تایچی حریف خود را شکست می‌دهد. صاحب یک شرکت چند ملیتی (دوناکا) که بسیار متمول است و مسابقاتی را در این زمینه ترتیب می‌دهد متوجه توانایی تایگر می‌شود. او تایگر را برای انجام مسابقه دعوت می‌کند. تایگر ابتدا نمی‌پذیرد ولی به‌علت نیاز مالی شدید تن به پیشنهاد او می‌دهد….
«قدم زدن در بهشت»

کارگردان علی بهادر

سهجمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۱۰ناصر ممدوح و امیر محمد زندشهاب وکیل دادگستری در آستانه ازدواج با رها است. پدر رها (بهروز) در پی بروز مشکلی اساسی و جعل امضای مسعود (پدر شهاب) دوست و شریک تجاری خود، به‌شدت با هم اختلاف پیدا کرده‌اند و این اختلاف ازدواج شهاب و رها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.
«زندگی روی خط»

کارگردان: دیوید هاکل

سهجمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۱۴:۳۰جان تراوولتا، کاته بوس ورس و دوون ساوااین فیلم که بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است، در مورد گروهی از مردان می‌باشد که بر روی دکل‌های برق کار می‌کنند. کار آنها تعمیر و نگهداری دکل‌های بزرگ برق است که در یک منطقه پرحادثه و طوفانی قرار گرفته است. بو، برادر خود را در این شغل از دست داده و سال‌های سال به‌تنهایی با بیلی دختر برادرش زندگی می‌کند….
«رابین هودهای فقرا»

کارگردان: دیوید هاکل

سهجمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۱۹:۳۰ژریس و فرانک دو برادر هستند که در مزرعه‌ای در کنار پدر خود زندگی می‌کنند. این خانواده شرایط مالی مناسبی ندارند و اوضاع بد مالی‌ آنها در حدی است که مجبور به فروش دام خود می‌شوند. ژریس و فرانک به‌شدت به این فکر هستند که راه نجاتی برای بیرون آمدن از این شرایط بیابند. از طرفی یکی از دوستان صمیمی آنها دچار گرفتاری مالی شده و از آنها کمک می‌خواهد. شرایط حاکم جرقه‌ای را در ذهن این دو برادر ایجاد می‌کند….
«نارنگی خونین»

کارگردان: زازا اوروشادزه

چهارپنج‌شنبه ۲۷ مهرماه ساعت ۲۰:۳۰لمبیت اولفساک، المو نوگانن و میخاییل مسخیسال ۱۹۹۲ جنگ در گرجستان بین سربازان گرجی و استقلال‌طلبان آبخازیا در جریان است. مارگوس و ایوو که استونیایی هستند؛ به تنهایی در یک روستا به‌سر می‌برند. آنها قصد دارند بعد از برداشت محصول نارنگی روستا را ترک کرده و به زادگاه خود بازگردند. اما طی یک درگیری خونین بین طرفین همه سربازها کشته شده و فقط دو نفر از دو طرف درگیری مجروح می شوند….
«نهم آوریل»

کارگردان: رونی ازرا

چهارجمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۲۱:۳۰لارس میکلسن و پیلو اسبیکفیلم حمله آلمان نازی به کشور دانمارک را به تصویر می‌کشد. دانمارکی‌ها نسبت به ارتش آلمان بسیار ضعیف بودند و خیلی زود شکست خوردند. به‌خصوص که مردم دانمارک از آلمانی‌ها چندان هم متنفر نبودند و به‌گونه‌ای هم‌خون و هم‌نژاد نیز محسوب می‌شدند. یک گروه کوچک از سربازها تمام تلاش خود را می‌کنند اما توان مقابله با ارتش کاملا مسلح آلمان را ندارند و حتی کشته می‌دهند….
انیمیشن «هواپیماها»

کارگردان: کلی هال

 

 

 

پنجپنج‌شنبه ۲۷ مهرماه ساعت ۱۳:۳۰یک هواپیمای سمپاش که در یک مزرعه کار می‌کند، همیشه رویای شرکت در مسابقات پرواز دور دنیا را دارد. او به کمک یک هواپیما جنگی که در آشیانه وجود دارد تمرین می‌کند و در مسابقات انتخابی مرحله اول، رتبه سوم را می‌گیرد. بعد از ورود سمپاش به مسابقات اصلی با رقبای حرفه‌ای و جدیدی مواجه می‌شود و یکی از آنها که به او حسادت می‌کند، سعی دارد با ترفندهای مختلف او را از دور رقابت خارج کند.
«لبه تاریکی»

کارگردان: مارتین کمپبل

 

 

پنججمعه ۲۸ مهرماه

ساعت ۲۰:۳۰

 

مل گیبسون، دنی هاستون و رای وینستون

 

تنها دختر توماس که از ماموران پلیس بین‌الملل است، در مقابل منزل پدرش مورد هدف گلوله عده‌ای ناشناس قرار می‌گیرد و کشته می‌شود و توماس تصمیم می‌گیرد خود پرونده این قتل را در بوستون به‌دست گرفته و قاتل را شناسایی نماید. او متوجه می‌شود دخترش اما، آلوده به مواد رادیو اکتیو بوده است؛ زیرا در یک سازمان تولیدات هسته‌ای مشغول به‌کار و از محققان و دانش‌پژوهان آن سازمان بوده است….
«ضبط صوت»

کارگردان: کاوه دژکام

 

 

 

 

پنججمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۱۰:۴۵مریم کاویانی و مهدی محرابیپرویز و ناهید که با عشق با هم ازدواج کرده‌اند پس از سال‌ها و با داشتن یک پسر نوجوان به اختلاف شدیدی رسیده‌اند و قصد جدایی از یکدیگر را دارند که پسرشان پارسا تمام سعی خود را می‌کند که والدینش از هم جدا نشوند و …
«هیمالیا»

کارگردان: سوک هون لی

 

 

 

 

 

پنججمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۱۳:۳۰ژانگ مین هوانگ، سانگ هاجو و اینکون کیممو در تیم کوه‌نوردی دانشگاه قصد دارد با یک تیم کوه‌نوردی حرفه‌ای به قله‌های بلند دنیا مانند اورست و کی‌تو صعود کند. اما کاپیتان اوم او را قبول نمی‌کند و می‌گوید او و دوستش ضعیف بوده و مسئولیت‌پذیر نیستند! اما مو دست از اصرار بر نمی‌دارد و حتی به خانه کاپیتان می‌رود و بالاخره او را متقاعد می‌کند که پس از یک سری تمرین‌های سخت و طاقت فرسا همراه آنها شود….
«داور قاطع است»

کارگردان: سعید توکلی

شماپنج‌شنبه ۲۷ مهرماه ساعت ۲۴محسن ترکی داور بین‌المللی فوتبال و احمد فخر، کیوان صباغ، رضا بایزان‌منش و اکبر اکبریبهادر پسری است که علاقه زیادی به فوتبال دارد و بر اثر اتفاقاتی طنزآمیز به داوری علاقه‌مند می‌شود و تلاش زیادی برای یادگیری قوانین و قواعد داوری می‌کند. ولی او تنها اجازه داوری در زمین خاکی را دارد، چون سوته‌دل، داور قدیمی شهر که اتفاقا سنش بالا رفته و کیفیت داوری‌اش پایین آمده، دوست ندارد او در داوری پیشرفتی داشته باشد. به‌همین خاطر با نفوذی که در اداره ورزش شهر دارد، بهادر را فردی مناسب برای داوری نمی‌داند و اجازه داوری در تنها زمین چمن شهر را به او نمی‌دهد، تا این که …
«برایت انار دان کرده بودم»

کارگردان: جمیل مفاخری

شماجمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۱۳:۳۰رشید گویلی، شیما ملائی و فرمیسک سلیمانیفیلم، داستان زندگی پیرمرد و پیرزنی را به تصویر می‌کشد که رودخانه سیروان، روستای آنها را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم کرده است. آنان به‌خاطر چگونگی مرگ پسرشان جدا از هم و هرکدام در یک سمت رودخانه زندگی می‌کنند و نوه آنها تلاش دارد این دو را با هم آشتی دهد.
انیمیشن «برنارد و بیانکا در نجات پنی» کارگردان: آرت استیونس و جان لانزبریکودکپنج‌شنبه ۲۷ مهرماه ساعت ۱۴:۳۰بیانکا، عضو انجمن نجات موش‌ها، داوطلب می‌شود تا دخترک یتیمی به‌نام پنی، را که پیام درخواست کمکش در یک بطری در سواحل منهتن پیدا شده نجات دهد. برنارد، یکی از اعضای خجالتی انجمن نیز با او همراه می‌شود….
انیمیشن «فیل کوچولوی آبی»

کارگردان: کامپین کیمگومینراد

کودکجمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۱۴:۳۰داستان از این قرار است که در کشور سایان، فیل آبی رنگ کوچکی به‌نام کان‌کلوئی زندگی می‌کرد. او پسر شجاعی است که در مورد سرنوشت پدرش کران بسیار کنجکاو است. بعضی از فیل‌ها می‌گویند که کران در میان جنگ فرار کرده و یک ترسو است. تا اینکه روزی کان‌کلوئی فرار می‌کند و به سراغ چادر آدم‌ها می‌رود تا پدرش را پیدا کند.
انیمیشن «پدینگتون»

کارگردان: پائول کینگ

امیدپنج‌شنبه ۲۷ مهرماه ساعت۱۸:۳۰در یک جنگل زیبا و خوش آب‌وهوا دو خرس باهوش و استثنایی با ‌نام‌های لوسی و پاستوزو، به‌همراه خرس جوانی زندگی‌ می‌کنند. آن‌ها سال‌ها پیش جان مونتگمری کلاید که یک جغرافی‌دان  است را نجات داده‌اند. به‌همین خاطر مونتگمری راه و رسم زندگی انسان‌ها را به آن دو می‌آموزند و آن‌دو را به لندن دعوت کرده و می‌خواهد که به دیدن او بیایند….
«دوفلین»

کارگردان: پائول ویتز

امیدجمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۳۰: ۱۸ روبرت دنیرو و جولین مورپسری به‌نام نیک فلین، بعد از هجده‌سال دوری از پدرش به سراغ او می‌رود اما پدر علاقه‌ای به ملاقات او ندارد! پدر سال‌ها پیش به نویسندگی علاقه داشته و همه زندگی‌اش را در این راه گذاشته اما موفق نشده است. او حتی خانواده و همسرش را به‌همین دلیل از دست داده است. پسر وقتی با برخورد سرد پدر روبرو می‌شود؛ به‌صورت داوطلبانه به سراغ کار در یک گرم‌خانه می‌رود! در همین موقعیت پدر هم خانه‌اش را از دست می‌دهد و ناخواسته به همان گرم‌خانه مراجعه می‌کند….
«فراری»

کارگردان: رابرت ردفورد

افقجمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۱۰بریت مارلینگ و استنلی توسیجیم گرنت، وکیل زبردست دادگستری، زندگی خوب و شرایط مطلوب کاری را برای خود در آمریکا فراهم کرده است که با دستگیری زنی به‌نام شارون سلارز، اوضاع به‌هم می‌ریزد. او اذعان می‌کند که ۳۰ سال قبل به‌همراه جیم، و چند نفر از اعضای گروه طرفدار صلح به قصد دزدی وارد بانکی در میشیگان شده‌اند. این عمل آنها منجر به درگیری و تیراندازی و نهایتا مرگ نگهبان بانک می‌شود….
«خیلی دور، خیلی نزدیک»

کارگردان: سیدرضا میرکریمی

افقجمعه ۲۸ مهرماه ساعت ۱۸:۳۰مسعود رایگان و الهام حمیدیدکتر عالم جراح مغز و اعصاب است وی به‌صورت اتفاقی متوجه می‌شود پسرش تومور مغزی دارد او می‌خواهد پسر خود را ببیند ولی پسر با همکلاسی‌هایش برای دیدن ستاره‌ها به کویر رفته او نیز به‌دنبال پسر رفته و در راه حقایقی از زندگی مردم و اتکا به خدا در زندگی برایش روشن می‌شود. در نهایت به دام توفان شن کویر می‌افتد….

منبع: خبرآنلاین

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها