تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۰/۰۱ - ۱۵:۳۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 36382

محمد معتمدیمحمد معتمدی با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به رییس سازمان صدا و سیما از عملکرد ویژه‌برنامه «حرف تو برف» که دیشب به آنجا دعوت شده بود، انتقاد کرد.

به گزارش سینماسینما، برنامه «حرف تو برف» شبکه سه سیما با اجرای فرزاد حسنی برای ویژه‌برنامه شب یلدا از محمد معتمدی خواننده موسیقی سنتی ایرانی دعوت به عمل آورده بود تا ضمن اجرای قطعه موسیقی در جایگاه مهمان ویژه به ایراد سخن نیز بپردازد ولی این برنامه ریزی روی آنتن شکل دیگر به خود می‌گیرد و برنامه صرفا به اجرای معتمدی اکتفا کرده و بخش گفتگو و ایراد سخن به طور ناگهانی حذف می‌شود و تنها سه دقیقه به اجرای موسیقی اختصاص می‌یابد.

همین مساله مسبب آن شده که محمد معتمدی در نامه‌ای سرگشاده به رییس سازمان صدا و سیما نکاتی را مطرح کند. در متن نامه آمده است:

«مدیریت محترم صدا و سیما جناب آقای دکتر علی عسکری

با سلام

این یک نامه سیاسی نیست بلکه نامه‌ای از سر دلسوزی و شاید دلسردی است. من فرزند فرهنگ همین خاک هستم و می‌دانم شما و دیگر خوانندگان این سطور از حرف هایم برداشتی جز از سر خیرخواهی نخواهید داشت.

نمی دانم دلیل یک هفته اصرار سازمان برای حضور من در آن برنامه کذایی چه بود؟ و اینکه چرا تمام شرایط ما برای حضور پذیرفته شد ولی در عمل اتفاقی دیگر افتاد و برنامه ای که می توانست جولانگاه فرهنگ و اصالت باشد به قتلگاه هنر و اندیشه بدل شد.

به هرحال اتفاقی که در شب یلدای ٩۵ برای من افتاد اتفاقی تلخ ولی خجسته بود.

اگر در رسانه شما به کسانی بی حرمتی شود که نماینده نوعی تفکر در جامعه هستند این بی حرمتی نه به یک شخص بلکه بی احترامی به نوعی اندیشه است. اندیشه ای که جای خالی آن امروز در رسانه ملی به شدت احساس می شود و شاید به همین دلیل است که این رسانه با ریزش عظیم مخاطب مخصوصاً در میان قشر فرهیخته جامعه روبرو گردیده است.

جناب دکتر علی عسکری، ما برای اصلاح آن رسانه محترم کاری نمی توانیم انجام دهیم چون عملاً اختیاری در آنجا نداریم ولی اختیار خود و حضور و عدم حضور خود را داریم. حضور نداشتن بنده و امثال بنده در برنامه های تلویزیون کمترین کاری است که برای صیانت از فرهنگ و تفکر اصیل ایرانی می توان انجام داد. گاهی حضور نداشتن خود حضوری تاثیرگذار است.

بنده تحصیلکرده دانشکده صدا و سیما هستم و شاید به همین خاطر در این سال‌ها همیشه تلاش کردم به دلیل تعلق خاطر نسبی ای که به آن رسانه داشتم در مجامع هنری و مطبوعاتی رابطه از دست رفته تلویزیون و قشر فرهیخته جامعه را به سهم خودم بهبود بخشم ولی متاسفانه در یلدای ٩۵ به بیهوده بودن این تلاش پی بردم.

جناب دکتر علی عسگری، شما یک شخصیت انقلابی هستید. صدا و سیما برای خروج از بحران مخاطب و تاثیرگذاری گسترده، نیاز به انقلاب دارد؛ انقلاب اندیشه و انقلاب عملکرد.

می دانم که جنابعالی و متولیان فرهنگ و رسانه اهداف بلندی در سر دارید و باید پرچمدار و قافله سالار تعالی فرهنگ و هنر فاخر باشید ولی با این رویکرد و با این بینش و با یکّه تازی برنامه سازان و مجریان کوته نظر و عامی در آن رسانه محترم قطعاً این هدف والا محقق نخواهد شد.

به قول سعدی: ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی/ این ره که تو می روی به ترکستان است

از آثارم می توانید در جای درست استفاده کنید ولی از حضور در جلوی دوربین های فاقد اندیشه معذورم بدارید.

با نهایت احترام / سید محمد معتمدی»

منبع: مهر

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظرات شما

  1. داریوش نظری
    ۱, دی, ۱۳۹۵ ۵:۱۲ ب٫ظ

    انجام برنامه غیر از آنچه که قبل از رفتن به استودیو قول و قرار شده،کاملا غیر اخلاقی و توهین به شخص دعوت شده است.متاسفم برای برگزار کنندگان برنامه .محمد معتمدی از مفاخر ماست.ایشان متعلق به رسانه ملی و خود فارغ التحصیل دانشکده سازمان است نباید به ایشان کم توجهی شود.
    داریوش نظری کارگردان و تهیه کننده،مستندساز حرفه ای

نظر شما


آخرین ها