تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۹/۲۷ - ۱۲:۱۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 35790

انیمیشن محمدسریال انیمیشن زندگی حضرت محمد رسول الله (ص) با مشارکت بین المللی و با استانداردهای تولیدات درجه یک جهانی در حال تولید است.

به گزارش سینماسینما، امیرمسعود علمداری سرپرست نویسندگان انیمیشن محمد رسول الله (ص) به خبرنگار مهر گفت: این سریال در ۱۰۴ قسمت ۲۲ دقیقه ای در چهار فصل در مجموع معادل ۲۲۸۸ دقیقه تهیه می شود که البته در حال حاضر در مرحله پیش تولید است و همچنین نگارش و طراحی آن نیز انجام می شود.

سرپرست نویسندگان این اثر که نگارش انیمیشن سینمایی «تهران ۱۵۰۰» را در کارنامه خود دارد، افزود: دنیای کنونی بیش از جنبه رئوفت و سعه صدر اسلام و مسلمانان در معرض تبلیغات نامناسب قرار گرفته و اشاعه دین مبین اسلام را به عنوان گرایشی خشونت بار معرفی می کنند که ما در این سریال سعی داریم جنبه هایی از رحمت و مهربانی را در اسلام به نمایش درآوریم تا چهره واقعی این دین آسمانی به جهانیان معرفی شود.

او اضافه کرد: داستان از ۶۰ سال قبل از تولد حضرت محمد مصطفی خاتم الانبیاء آغاز شده و تا انتهای خلافت حضرت علی(ع) ادامه دارد. بررسی لزوم مبعث حضرت محمد مصطفی(ص) در آن مقطع تاریخ و نشان دادن عمق سیاهی در جوامع و ملل مختلف و لزوم اصلاح و بازیابی سایر ادیان و راهنمایی سایر ملل توسط دین مبین اسلام از محورهای این سریال است.

این نویسنده و مدرس فیلمنامه نویسی انیمیشن اشاره کرد: از ویژگی های این انیمیشن نهایت استفاده از جذابیت های انیمیشن چون طنز، ترانه و فانتزی است. در نگارش این اثر بین المللی سعی شده است تا از ظرفیت های انیمیشن در جذب مخاطب عام و فراگیر به تمام سنین توجه شود بنابراین نگاهی متفاوت و دنیاپسند به تاریخ اسلام کرده ایم.

علمداری در پایان گفت: سریال انیمیشنی محمد رسول الله (ص) برای ارائه در شبکه های خانگی و شبکه های تلویزیونی اعم از داخلی و خارجی تهیه و تولید خواهد شد. تکنیک انتخابی انیمیشن سه بعدی با استفاده از نرم افزار اصلی مایا با فرمت خروجی واید اسکرین در قطع فول اچ دی (Full HD) است.

سریال مذکور با مشارکت بین المللی با بودجه ۲۶۷ میلیون دلار آمریکا و به تهیه کنندگی شرکت رائیکا تصویر همگرا (کیارش کیانی) در ایران و قسمت هایی از آن در امارات تولید خواهد شد.

منبع: مهر

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها