تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۱/۰۵ - ۱۷:۵۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 83242

مریم معصومی بازیگر جوان کشورمان، از کودکی‌، نوروز و چگونگی ورودش به دنیای هنر گفت.
به گزارش سینماسینما، سریال “تعطیلات رویایی” یک سریال کاملا خانوادگی است که بر پایه طنز موقعیت است. از بازیگران این سریال مریم معصومی بازیگر جوان کشورمان است که پیش از این در آثار سینمایی و تلویزیونی بسیاری ایفای نقش کرده است. از جمله آثار تلویزیونی او می توان به سریال همه چیز آنجاست اشاره کرد.

در ادامه گفتگویی با این بازیگر را بخوانید؛ گفتگویی که کمی هم رنگ و بوی عیدانه دارد.

از سریال تعطیلات رویایی برایمان بگویید.

این مجموعه، کار خیلی شریفی است که قسمت کوتاهی از آن در شیراز فیلمبرداری شده و بخش عمده‌ای از آن در کیش که البته هنوز هم مشغول فیلمبرداری هستیم. سریالی است که از نظر بصری وقتی مخاطب آن را تماشا می‌کند، حس می‌کند که به جزیره کیش سفر کرده است! قصه دو خانواده را به تصویر می‌کشد، دو برادر که شغل‌های مختلفی دارند و شرایط مالی یکی خوب و یکی معمولی است.

برادری که معلم است تصمیم می‌گیرد خانواده برادرش را به کیش دعوت کند و از ابتدایی که سفر شروع می‌شود اتفاقات هیجان‌انگیزی میفتد که مخاطب دوست خواهد داشت. در کل کار را خیلی دوست دارم و فکر می‌کنم جذاب باشد. من نقش دختر بزرگ خانواده را بازی می‌کنم و آقای علی اوجی هم نقش همسر من را بازی می‌کند، زوج با مزه‌ای هستند که اثرات هیجان‌انگیزی در سریال دارند.

حضور در کنار بزرگان چه حسی دارد؟

سریال تعطیلات رویایی چهره‌های زیادی دارد که برخی از آن‌ها چهره‌های نوستالژیکی هستند که مردم دوست دارند، آن‌ها را ببینند. بازیگران اصلی هر دو خانواده، همه بازیگران چهره هستند و حضور در چنین کاری حس خوبی دارد، چون همه حرفه‌ای هستند و انرژی بالایی دارند. کار کاملا گروهی است و همه بازیگران در همه صحنه‌ها حضور دارند و ارتباط صمیمی و نزدیکی بین بازیگران وجود دارد که فکر می‌کنم این ارتباط و انرژی خوبی که می‌گذارند باعث می‌شود که کار خروجی خوبی هم داشته باشد. حضور در کنار پیشکسوت‌ها یک اطمینان خاطر است و از این بابت که کنارشان هستم، خوشحالم.

این دومین سریال نوروزی شماست. درسته؟

بله؛ سال گذشته سریال “مرز خوشبختی” را در ایام نوروز داشتم و امسال هم افتخار دارم در کار مناسبتی عید باشم. طبیعتا حس خوبی است که هر سال این موقع به مناسبت نوروز در کنار مردم باشم. امسال پیشنهادات زیادی داشتم، ولی در هیچ سریالی حضور نداشتم که کاملا خود خواسته بود. از نوروز ۹۶ به دلیل حضور در تئاتر و همین‌طور مشغول شدن به کارهای سینمایی نتوانستم سریال داشته باشم، ولی از این موضوع خیلی خوشحالم که بار دیگر در سریال نوروز در کنار مردم هستم. شاید سالی یک بار سریال کار کنم، چون دوست ندارم خیلی دیده شوم! سریال مناسبتی عید نوروز به نظرم خیلی جذاب‌تر است و تفاوت آن با سریال‌های عادی این است که مخاطب در ایام عید، زمان بیشتری دارد، وقت بیشتری می‌گذارند و کارها را می‌بیند.

دوست دارید چه نقش هایی را ایفا کنید؟

من از سال ۸۹ به صورت حرفه‌ای کارم را شروع کردم و در این سال‌ها سعی کردم کم کار کنم، ولی متفاوت کار کنم. دوست دارم نقش‌هایی بازی کنم که چالش برانگیز است و گریم‌های متفاوتی داشته باشد تا بتوانم توانایی را نشان دهم. دوست دارم بیشتر در نقش‌های درام بازی کنم و این فرصت را داشته باشم تا خودم را نشان دهم. به شدت در بازیگری ریسک‌پذیر هستم و از نقش‌های متفاوت استقبال می‌کنم. متأسفانه دو کار سینمایی هم انجام دادم که اکران نشده‌اند و از سرنوشت آن‌ها اطلاعی ندارم! امیدوارم که به زودی اکران شوند چون وقتی از تاریخ یک کار بگذرد، جذابیت خود را از دست می‌دهد. هدف هر بازیگری این است که خودش، جایگاهش و استعدادش را تثبیت کند.

من واقعا بازیگری را از نقطه صفر شروع کردم. از یک پلان و یک سکانس کارم را آغاز و سعی کردم آرام آرام جلو بروم. بدون هیچ پشتوانه‌ای وارد این حرفه شدم. آهسته جلو آمدم و شاید چندین بار به دلیل این که مدت زیادی کار نکردم، دوباره از صفر شروع کردم و تحمل این وضعیت خیلی کار سختی است و به ضرر بازیگر است. عاشق این هستم نقش‌های سخت را بازی کنم حتی در شرایط سخت! به نظرم شرایط سخت و گریم‌های سنگین به بازیگر کمک می‌کند تا تجربیات بیشتری کسب کند این که کسب درآمد چقدر برایم مهم است واقعاً بستگی به شرایط دارد. یک زمان فیلمنامه‌ای به دستم می‌رسد که آنقدر نقش را دوست دارم که شرایط مالی آن خیلی برایم مهم نیست، البته هیچ وقت کاری را به خاطر شرایط مالی انتخاب نکردم و به نظرم این موضوع برای بازیگر، سم است. از طرفی به دلیل این که بازیگری شغل دوم من است، خدا را شکر درگیر شرایط مالی بازیگری نیستم.

کودکی شما چطور گذشت؟

من در کودکی خیلی تنها بودم، چون خواهر و برادرم تفاوت سنی‌شان با من خیلی زیاد بود و بیشتر با بچه‌های خاله‌ام همبازی بودم. در دوران مدرسه هم خیلی معاشرتی نبودم و خانواده‌ام هم زیاد اجازه این کار را نمی‌دادند. راستش خیلی کودکی نکردم! همیشه دلم می‌خواست که شرایط زندگی گذشته‌ام را تعریف کنم، ولی به دلیل حواشی‌ای که به وجود می‌آید این کار را نمی‌کنم، چون می‌دانم که به سرعت قضاوت‌ها شروع می‌شود و عده‌ای جبهه‌گیری می‌کنند، به راحتی قضاوت نکنند و سریع جبهه نگیرند. اول با آن شخص معاشرت داشته باشید و ببینید در باره او درست می‌گویند و بعد قضاوت کنید. در این سال‌ها که کار کردم، خیلی‌ها دوست داشتند من کار کنم و الان هم تا حدودی این افراد هستند و امیدوارم روزی برسد که این اتفاق برای بازیگران جدید نیفتد.

متأسفانه یکسری صفحات در فضای مجازی هستند که تیترهایی از خودشان می‌زنند که واقعا عجیب و مسخره است. چندین بار تیترهای عجیبی در باره من زده‌اند. متأسفانه شرایط آدم‌ها را در نظر نمی‌گیرند که ممکن است خانواده این بازیگر از این شایعات دلگیر شوند. با همین شایعات بعضا باعث می‌شوند که بعضی از همکاران مصاحبه‌هایی در باره همدیگر انجام دهند و یکدیگر را بکوبند! زیاد اهل مصاحبه نیستم، چرا که در همین مصاحبه‌ها گاهی منظور من چیز دیگری است و چیز دیگری برداشت می‌شود حتی خیلی جاها بیوگرافی، تحصیلات و شرایط خانوادگی من را اشتباه می‌زنند!

حس تان به نوروز و عید؟

نوروز برای من یک حس نوستالژیک دارد. زمانی که مدرسه بودیم لحظه شماری می‌کردیم برای عید تا به خانه اقوام برویم و عیدی بگیریم. عید را خیلی دوست دارم. همیشه هفت‌سین خانه‌مان را خودم می‌چینم. ماهی قرمز را خیلی دوست دارم و خدا را شکر ماهی‌ام از سال پیش تا الان زنده است (می‌خندد). سبزه را دوست دارم و کلا رابطه‌ام با عید خیلی خوب است. امیدوارم امسال، سال خوبی باشد پر از سلامتی و آرامش برای مردم.

معمولا ترجیح می‌دهم در ایام نوروز در تهران باشم؛ چون به شدت خلوت و دوست داشتنی است. می‌توانید بدون ترافیک هر جا دوست دارید بروید. خیلی اهل دید و بازدید نیستم و اگر هم انجام بدهم خیلی کوتاه است، ولی همان هم برایم خوشحال کننده است و خدا را شکر می‌کنم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها