تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۸:۳۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 183562

روابط عمومی سازمان صداوسیما با انتشار بیانیه‌ای با هدف آنچه «تنویر افکار عمومی» عنوان کرد، توضیحاتی را درباره بودجه این رسانه در سال ۱۴۰۲ ارائه کرده است.

به گزارش سینماسینما، متن کامل توضیح روابط عمومی سازمان صدا و سیما به شرح زیر است: «مطابق قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف است حداقل هفت دهم درصد از بودجه عمومی‌ کشور را به عنوان بودجه صداو سیما در نظر بگیرد، رقمی‌که اساساً در مقایسه با سایر بخش‌های کشور و سطح تاثیر گذاری آنها و نیز شبکه‌های رقیب بسیار ناکافی است. با این حال همین مبلغ نیز عملا هیچگاه محقق نشده است.

در سال ۱۴۰۲ بودجه عمومی دولت ۲۱۶۴ همت است و با یک محاسبه ساده مشخص می‌شود باید حداقل ۱۵ همت به عنوان بودجه صداوسیما در بودجه امسال تخصیص داده شود. امسال با انتقال اعتبار مصوب صدا و سیما در تبصره ۱۴ به ردیف اصلی عملا این ردیف نسبت به سال ۱۴۰۱ تنها حدود ۱۵ درصد رشد داشته و این نسبت حتی کمتر از افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت در لایحه پیشنهادی است. بنابراین و با توجه به فاصله تقریبا ۴ برابری نرخ های تولید در بخش خصوصی و نمایش خانگی با نرخ‌های صداوسیما و عدم رشد مناسب بودجه تولید سازمان در سالهای متوالی و نیز در لایحه بودجه۱۴۰۲ عملا آنتن صداوسیما با افت جدی کمیت و کیفیت مواجه خواهد شد و پاسخگوی نیاز برحق مخاطبان و تولید و پخش آثار فاخر نمایشی و غیر نمایشی برای عموم مخاطبان نخواهد بود. از سوی دیگر بودجه جداگانه ای نیز برای دو مجموعه تاریخی الف ویژه فاخر و در دست ساخت حضرت موسی و حضرت سلمان در نظر گرفته نشده است. لذا انتظار می‌رود روند تولید این دو مجموعه نیز متوقف یا به شدت کند شود.

دلیل جیغ های بنفش رسانه‌های معاند و دروغ گو در خصوص بودجه رسانه ملی معلوم است. صداوسیمای قوی و پرمخاطب باطل السحر نقشه‌های شوم دشمنان ایران اسلامی است پس دستور کار روشن است: “حمله به بودجه صداو سیما با هدف هزینه زایی برای وکلای ملت در تقویت رسانه ملی”در این مقابله اما هم نوایی برخی رسانه‌های داخلی موجب تعجب است.انتظار رهبر معظم انقلاب از دولت و مجلس در تقویت رسانه ملی در سیاست های کلی برنامه هفتم به روشنی بیان شده است.امیدواریم با تصمیم قاطع مجلس انقلابی و همراهی دولت مردمی‌پاسخ محکمی‌به طراحی رسانه ای دشمنان قسم خورده ملت ایران داده شود و شرایط جهت تحقق تحول کمی و کیفی در تولید آثار هنرمندانه و جریان ساز هویت محور و عدالت گستر مهیا گردد.»

برچسب‌ها: ,

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 

آخرین ها