تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۴:۴۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 174001

همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، شبکه  دو سیما ویژه برنامه هایی را برای این روز تهیه و تدارک دیده است.

به گزارش سینماسینما، همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، گروه‌های برنامه‌ساز در شبکه دو سیما با بهره گیری از ساختارهای متنوع برنامه سازی ضمن زنده نگه داشتن این روز مهم ، با مردم آزاده فسلطین همدل و همراه می شوند.

گروه سیاسی شبکه دو با تدارک یک مستند به تهیه‌کنندگی حامد باقری تنها با استفاده از تصاویر و عکس‌های آرشیوی به فلسفه نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان توسط امام خمینی(ره) به نام «روز قدس» می‌پردازد.

همچنین در یک مستند به نام «شکوفه‌های زیتون» کاری از گروه تامین برنامه شبکه دو با بهره‌گیری از تصاویر کمتردیده شده نقطه نظرات چهره‌های غیرمسلمانِ طرفدار فلسطین منعکس می‌شود. این مجموعه به کارگردانی مجتبی لطفی کرامتی و تهیه‌کنندگی راحله صابری آبکوهی از ۷ تا ۹ اردیبهشت ماه روانه آنتن می‌شود.

 مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس با پخش تصاویر راهپیمایی مردم ایران در شهرها و استان‌های کشورمان از ساعت ۹ روز جمعه پوشش داده می‌شود.

گروه اجتماعی فرهنگی با برنامه گفت‌وگو محور «رخ به رخ» به تهیه‌کنندگی مهدی بابایی میزبان مهمانان ویژه‌‌ای است که به مناسبت روز قدس به صورت منعطف در ساختار برنامه به این موضوع نیز پرداخته خواهد شد.

گروه معارف نیز در برنامه سحرگاهی «به افق بهشت» به طور ویژه‌ای به این مناسبت تاریخی می‌پردازد. این برنامه به تهیه‌کنندگی مهدی ذاکری و اجرای سیدکاظم احمدزاده، به صورت زنده از کربلای معلی همراه با بخش‌های متنوع‌ و گوناگون هر روز ساعت ۳:۴۵ تا بعد از اذان صبح روانه آنتن می‌شود.

همچنین برنامه «از آسمان» به تهیه‌کنندگی امیر خورشیدی فرد جمعه ساعت ۱۷:۰۰ به سراغ یکی دیگر از خانواده شهدای مدافع حرم می‌رود و با دوستان و خانواده آن شهید بزرگوار، به گفت‌وگو می‌نشیند.

برنامه «ایوان بهشت» با سخنرانی استاد حاج شیخ حسین انصاریان از حسینیه همدانی‌ها به صورت منعطف به روز قدس شریف و اهمیت بیت‌المقدس خواهد پرداخت. این برنامه پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۳:۲۵ روانه آنتن می‌شود. در برنامه «به تو از دور سلام» به تهیه‌کنندگی سعید پورفرج نیز روز جمعه دعای ندبه از یکی دیگر از اماکن متبرکه پخش خواهد شد.

گروه کودک و نوجوان نیز برای این رده سنی برنامه «با ما بیا» و «دست کی بالا» را آماده پخش کرده است. «با ما بیا» با اجرای عمو مهربان و خاله رویا به مناسبت روز جهانی قدس، با بیانی متناسب این رده سنی به مفاهیمی مانند نتیجه ظلم به ضعیف‌ترها، نتیجه صلح در جهان، حقوق انسان‌ها به ویژه حق و حقوقی که از کودکان در نتیجه این ظلم‌ها در دنیا مورد اجحاف قرار می‌گیرد، می‌پردازد. همچنین با معرفی کتاب‌هایی مناسب سن کودکان در این زمینه، به آشنایی فرزندان ایران‌زمین به این روز بزرگ می‌پردازد.  این برنامه به تهیه‌کنندگی سیدمجتبی ظریفیان پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه دو پخش خواهد شد.

«دست کی بالا» به تهیه‌کنندگی سید محسن مناجاتی با قصه‌گویی گیتی خانم و عمو بهروز و تدارک نمایش‌هایی با مفاهیم مرتبط با آزادی و مبارزه با ظلم بخش‌های مختلفی را تدارک دیده که پنجشنبه ساعت ۸:۵۰ روانه آنتن می شود.

گروه اجتماعی نیز با برنامه «شعر ماه» به تهیه‌کنندگی ایمان شیعه و کارشناسی دکتر اسداله معظمی گودرزی، به موضوع شعر و ادبیات در ماه مبارک رمضان و اشعاری که شعرای معاصر درخصوص این ماه مبارک سروده‌اند، می‌پردازد. همچنین به تاریخچه‌ای از اشعار سروده شده و علل آن پرداخته خواهد شد. این برنامه از چهارشنبه تا جمعه ساعت ۱۲:۵۰ در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو سیما قرار دارد.

همچنین برنامه «نمادو» به تهیه‌کنندگی هادی خدادی کاری از گروه دانش و اقتصاد به عنوان دوربین شبکه دو در سراسر کشور به انعکاس رویدادهای ویژه روز قدس می‌پردازد که در فواصل برنامه‌ها روانه آنتن خواهد شد.

«آدم‌های خوب شهر» کاری از گروه خانواده به تهیه‌کنندگی علی اکبر کریمی و اجرای محمد سلوکی، به عنوان برنامه افطار شبکه دو که به معرفی خیرین و ترویج فرهنگ نوع دوستی می‌پردازد به مناسبت روز قدس، به صورت منعطف به روی آنتن می‌رود.

همچنین برنامه «در پناه عشق» به تهیه‌کنندگی احسان ارغوانی و اجرای مژده لواسانی که با هدف ایجاد امید و انگیزه در زندگی در شب‌های ماه مبارک حوالی ساعت ۲۲:۳۰ مهمان خانه‌های مخاطبان این شبکه است در روز قدس نیز با دعوت از افراد مختلف و راه‌های رسیدن به موفقیت به صورت ویژه‌‌ای به موضوع قدس شریف می‌پردازد.

افزون بر این به مناسبت روز جهانی قدس، در شب و روز این مناسبت و در فواصل برنامه‌ها پخش سرودهای حماسی و نماهنگ‌های متناسب در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو قرار دارد.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها