تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۱۲/۲۹ - ۱۹:۳۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 13432

شبکه های سیما برای پخش برنامه‌های جذاب در نوروز ۹۵ و خلق به یاد ماندنی ترین لحظات آغاز سال تدارک ویژه ای دیده اند. لحظه تحویل سال نو در ایران ساعت ۸ و ۱۲ ثانیه (ساعت هشت و دوازده ثانیه صبح) یکشنبه اول فروردین ۱۳۹۵ شمسی مطابق با ۱۰ جمادی‌ الثانی ۱۴۳۷ هجری قمری و ۲۰ مارس ۲۰۱۶ میلادی است. به گزارش سینماسینما ، ویژه برنامه‌ های نوروزی شبکه‌ های سیما عمدتا از ساعت های آخرین روز اسفند آغاز شده اند، اما برخی از شبکه ها کلید پخش نورزوی را از چند روز قبل از رسیدن به دقایق تحویل سال ۹۵ زده‌ اند.

علی ضیا با «یکِ یک» در شبکه یک

«علی ضیاء» که امسال در لحظات تحویل سال ۱۳۹۵ از طریق آنتن شبکه اول سیما میهمان منازل مخاطبان خواهد بود برای برنامه خود اتفاقات متفاوت و متنوعی را تدارک دیده است، «یکِ یک» عنوان برنامه نوروزی تحویل سال شبکه یک با موضوع همدلی است که به گفته مجری این برنامه هم برنامه اش یک یک هست و هم مخاطبان این برنامه.

ضیا درباره «یک یک» گفته است که مردم تیتراژ این برنامه را می خوانند و طراحی لوگوی برنامه و گزارشها هم به عهده مردم گذاشته شده است و مهمان ها هم کسانی هستند که در یکسال گذشته تلاش کرده اند تا برنامه را دوست داشته باشیم.

پخش فیلم های ۱۵ ثانیه ای و تزئین دکور برنامه با عکس های سلفی با مادرها و سفر به مناطقی از شهرستان ها و مناطق مختلف کشور که عمدتاً دیده نشده و یا کمتر دیده شده است از بخش های این برنامه مفرح و ویژه است که مخاطب را پای تلویزیون خواهد نشاند.

این برنامه ساعت ۲۲ آخرین روز امسال ۲۹ اسفند ۹۴ آغاز و تا ساعت ۱۰ اول فروردین ۹۵ ادامه دارد.

احسان کرمی با «و اینک فردا» در شبکه دو

«و اینک فردا» ویژه برنامه شبکه ۲ در لحظات تحویل سال است که با اجرای احسان کرمی در تالار وحدت به مدت زمان ۶۰۰ دقیقه، در ۵ بخش با ساختاری نمایشی و گفتگو محور در بخش های متنوع تولیدی و زنده تقدیم مخاطبان خواهد شد.

گفتگو با مهمانان ویژه با اجرای احسان کرمی و مسعود فراستی، اجرای استندآپ کمدی توسط بازیگران و کمدین های برجسته، بخش های نمایشی، آنچه گذشت (اتفاقات سالی که سپری شد)، قصه های نوروزی با اجرای امیرعلی نبویان، نمایش طنز محلی، پخش کلیپ گروه های بنام عرصه موسیقی و اجرای برنامه زنده توسط خوانندگان شاخص، مسابقه، موزیک ویدئو، ویدئوهای ارسالی، جاذبه های ایران، نوروز در جهان، میان برنامه های مفهومی و ویدئوهای ارسالی از جمله بخش های مختلف این برنامه است.

«و اینک فردا» به تهیه کنندگی مهدی بهادران، فریدالدین نیکجو و کارگردانی هادی حجازی فر شنبه ۲۹ اسفند از ۲۱ تا ۲۱ و ۳۰ دقیقه و ۲۳ و ۳۰ دقیقه تا ۱۰ صبح یکشنبه اول فروردین ۹۵ به روی آنتن شبکه دو می رود.

شبکه سه با سه ستاره احسان علیخانی

شبکه سه هم با « سه ستاره » و اجرای احسان علیخانی میزبان مخاطبان در ساعات پایانی سال ۹۴ و لحظه سال تحویل خواهد بود.

برنامه سه ستاره که هشت شب در اسفند پخش شد طوری طراحی شده است که منتخبان تمامی شبکه های تلویزیونی در سال ۹۴ در هشت بخش: بهترین مجریان برنامه های تلویزیونی، بهترین برنامه های ورزشی، بهترین برنامه های تخصصی، بهترین گزارشگران، بهترین مجموعه های تلویزیونی، بهترین تیتراژها و بهترین بازیگران مرد و زن در برنامه سال تحویل معرفی شوند و به آنان جوایزی اهدا خواهد شد.

برنامه سه ستاره با بخش های جذاب در سه نوبت در ساعتهای مختلف از ۲۹ اسفند تا ساعت ۱۰ اول فروردین ۹۵ به روی آنتن می رود.

شبکه چهار سیما با ویژه برنامه های متفاوت

«دلشدگان» عنوان برنامه ترکیبی ویژه تحویل سال ۱۳۹۵ گروه دانش شبکه چهار سیماست که به تهیه کنندگی و کارگردانی سیاوش صفاریان پور تقدیم بینندگان می شود.

مستندهای کوتاه از زندگی عکاسی که در جستجوی بهار است و مجموعه واگویه هایی که ما را به لحظه لحظه تحویل سال نزدیک می کند، به همراه موسیقی و تصویر و حضور مهمانان و کارشناسان عرصه های مختلف فرهنگی، علمی، هنری و…. روی آنتن خواهد رفت.

«صد برگ» عنوان برنامه ای ترکیبی است که به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد صوفی منصور ضابطیان پخش می شود.

اجرای این برنامه را رشید کاکاوند، منصور ضابطیان، امیرعلی نبویان و شاهین شرافتی با رویکرد فرهنگی بر عهده دارند که در هرشب به یک موضوع خواهند پرداخت.

فیلم های کوتاه مستند و داستانی برگزیده از کارگردان های برجسته و قدیمی مانند خسرو سینایی، منوچهر طیاب، فرشاد فدائیان، احمد ضابطی جهرمی و… از این برنامه به مدت۶۰ دقیقه پخش می شود.

برنامه ترکیبی «جویبار» به تهیه کنندگی و کارگردانی کوروش انصاری در ۱۵ قسمت ۶۰ دقیقه ای برای پخش در نظر گرفته شده است.

در هر برنامه با یک شاعر با اجرای سعید بیابانکی کاری از گروه ادب و هنر گفتگو می شود.

پخش مستندهای جذاب و دیدنی در ایام نوروز از برنامه ریزی های شبکه چهار سیما در قالب سری جدید برنامه «چهارسوی علم» است.

«طراحی های عظیم»، «دانستنی های علمی»، «نبرد در قلمرو حشرات» و «چشم انداز زمین از فضا» عناوین مستندهایی است که موضوعات مختلف علمی در حوزه های شیمی، پزشکی، مهندسی، نمایش مستندی از منظر فضانوردان از درون ایستگاههای فضایی به کره زمین و

معرفی ویژگی ها و مختصات کره زمین در کهکشان راه شیری و همچنین مستندهایی از زندگی حشرات پخش می شود.
شبکه ۵ با اجرای ژیلا صادقی با برنامه “سالی نو”

ژیلا صادقی هم مجری برنامه سالی نو است؛ برنامه ای که با بخش های مختلف برای سال تحویل شبکه پنج درنظر گرفته شده است.

به گفته تهیه کننده برنامه سالی نو با توجه به رسالت اقتصادی شبکه، موضوع مهم برنامه، توجه به تلاش و کوشش برای رسیدن به موفقیت در جنبه های مختلف اقتصادی است.

همچنین محمد قنبری درباره جزئیات  برنامه گفته است  در سالی نو برخی خوانندگان شهیر حضور خواهند داشت و کلیپ‌ هایی از آثار آن‌ ها تهیه شده پخش می شود، دعوت از هنرمندان عرصه‌های گوناگون، ورزشکاران رشته های مختلف، پخش مستندی مبنی بر برآورده کردن آرزوی کودک هموفیلی که برای یک روز مدیر عامل افتخاری باشگاه پرسپولیس شده است، روایت خاطرات کودکی بازیگران از زبان خودشان و حضور کارآفرینان موفق از جمله بخش هایی است که برای این برنامه تدارک دیده شده است که از ساعت۱۹ تا ۲۴ آخرین روز امسال و۶ تا ۱۲ اول فروردین سال ۹۵ از شبکه پنج به روی آنتن می رود.

وی افزود: علاوه بر این، سالی نو در۱۳ قسمت در۱۳ روز نوروز از ساعت۱۸ تا ۱۹ به معرفی کارآفرینان برتر می پردازد ضمن اینکه از هنرمندان هم در ایام عید برای حضور در این برنامه دعوت شده است.

«هفت سین مستند» ویژه تحویل سال شبکه مستند با ۴ مجری

«هفت سین مستند» هم ویژه برنامه تحویل سال شبکه مستند است که با حضور ۴ مجری این شبکه همراه با آوازخوانی بهاری بهروز رضوی است.

پخش چندین مستند کوتاه ، گفتگو با دو زوج مستندساز و چهره هایی که در سال ۹۴ از آنها مستند تولید شده، همچنین با همسر شهید باغبانی که برای نخستین بار سراغ وسایل بازمانده همسر شهیدش می رود، گفتگو می شود.

تهیه کننده «هفت سین مستند» درباره این برنامه گفت: شبکه مستند امسال ویژه برنامه سه ساعته ای را برای تحویل سال ۹۵ در نظر گرفته است که از ساعت ۷ تا ۱۰ صبح روز یکشنبه اول فروردین به روی آنتن می رود.

عماد خدابخش افزود: در ویژه برنامه تحویل سال شبکه مستند، با چهره های شاخص سال ۹۴ که در شبکه درباره آنها مستند ساخته شده نیز گفتگو می شود که از جمله آنها می توان به بهروز رضوی، جلال مقامی و محمود خسروی وفا اشاره کرد، رضوی و مقامی در یک بخش حضور دارند و شخصیت اصلی مستند «روزگار بهروز» برای مخاطبان آواز بهاری می خواند.

پخش «نوروز تاجیکان» ساخته مهدی بمانی، مستند کوتاه نوروز در جبهه، مستند کوتاه «خانه تکانی» و مستند کوتاهی از حال و هوای حرم امام رضا (ع) و همچنین مجموعه «آن امسال» به کارگردانی حسن امامی در ۳ قسمت ۵ دقیقه ای در قالب برنامه تحویل سال روی آنتن می رود.

یکی دیگر از بخش های برنامه نیز حضور مجریان برای خرید سفره هفت سین در بازار است. «هفت سین مستند» با دیگر برنامه های ویژه تحویل سال متفاوت است و ساختار کاملا مستند دارد و من به مخاطبان نوید یک برنامه خاص را می دهم.

دورهمی شبکه نسیم

سریال دورهمی از جمعه ۲۸ اسفند ماه ۹۴ ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه نسیم خواهد رفت. مجموعه دورهمی جمعه و شنبه هر هفته ساعت ۲۳ از شبکه نسیم پخش می شوذ.

مجموعه کمدی دورهمی با ساختاری کاملا متفاوت نسبت به سایر آثار نمایشی پیشین تلویزیون دکوری عظیم دارد. در هر قسمت ٣٠٠ نفر از مخاطبان که طی یک فراخوان برای حضور در برنامه ثبت نام می کنند به تماشای بازی بازیگران می نشینند. در واقع مجموعه به مانند تئاتری شبیه است که در هر قسمت مخاطبان بسیاری را به عنوان تماشاگر دعوت می کند.

دورهمی جمعه و شنبه هر هفته ساعت ۲۳ از شبکه نسیم پخش میشود دورهمی در طول روز ۴ بار از شبکه نسیم باز پخش و تکرار می شود. باز پخش اول ساعت ۳ صبح، باز پخش دوم آن ساعت ۷ صبح، باز پخش سوم آن ساعت ۱۱ صبح و بازپخش چهارم آن ساعت ۱۷:۰۰ بعد از ظهر می باشد. سریال دورهمی که پیش از این زعفرون نام داشت، در ۱۵۶ قسمت برای پخش از شبکه نسیم ساخته می‌شود.

مهران مدیری ، سیامک انصاری ، شقایق دهقان ، الیکا عبدالرزاقی ، محمد نادری ، مهران رنج بر و امیرمهدی ژوله بازیگران اصلی این مجموعه هستند.

به جز بازیگران ثابت ، در هر قسمت یک بازیگر مهمان نیز حضور دارد که با حضور در مقابل دوربین همراه با سایر بازیگران وارد فضای شیرین و کمدی قصه خواهد شد.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها