تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۹/۲۴ - ۱۰:۳۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 35458

سریال ماه و پلنگمدیر پخش شبکه سه و تهیه کننده سریال «ماه و پلنگ» درباره ممیزی ها و اصلاحاتی که روی این سریال انجام شد، سخن گفتند.

به گزارش سینماسینما،  روز گذشته ۲۳ آذرماه سعید مطلبی نویسنده و احمد امینی کارگردان این سریال در گفتگویی اعلام کردند که سریال دچار ممیزی های زیادی شده است و به همین دلیل می خواهند از ادامه ساخت آن انصراف دهند.

احمد امینی با گلایه از ممیزی های زیاد عنوان کرد که ناظر پخش روی موارد تکنیکی کار هم نظر دارد و نظرش را هم اعمال می کند و هر شب روی آنتن می بیند که سریال دچار چه حذفیاتی شده است.

در همین راستا گفتگوی کوتاهی با علیرضا فارسیجانی مدیر پخش شبکه سه انجام شده است.

فارسیجانی در این باره بیان کرد: ناظر پخش در مواردی مثل نورپردازی دخالتی ندارد و تنها درباره مسایل محتوایی است که نظر می دهد.

مدیر پخش شبکه سه ادامه داد: درباره این موارد هم ما راسا به اصلاح کار اقدام نمی کنیم بلکه نکاتی جزیی بوده است که به خود گروه فیلم و سریال شبکه و عوامل سازنده اعلام شد.

فارسیجانی با اشاره به اینکه این اصلاحات در هر قسمت تنها در حد چد ثانیه بوده است، یادآور شد: این اصلاحات در هر قسمت به یک دقیقه هم نرسید که آن هم همانطور که گفته شد با گروه فیلم و سریال و عوامل مطرح شده است.

بعضی از حذفیات باعث ابتر ماندن قصه شد

آرمان زرین کوب تهیه کننده سریال «ماه و پلنگ» درباره ممیزی های انجام شده روی این سریال از طرف مدیریت پخش شبکه سه سیما، توضیح داد: همانطور که در نامه آقایان احمد امینی کارگردان و سعید مطلبی نویسنده سریال آمده است این ممیزی ها و اعمال نظرها وجود داشته است.

او در واکنش به اینکه مدیر پخش اعلام کرده ممیزی ها در نهایت به گروه فیلم و سریال شبکه و عوامل سازنده اعلام می شده، یادآور شد: پخش شبکه سه سیما اصلاحاتی را از ما درخواست می کرد که اعمال می کردیم و تنها در بعضی موارد که اصلاحات مورد نظرشان به قصه لطمه می زد، از اصلاح خودداری می کردیم ولی متاسفانه در هنگام پخش با ممیزی بخش های ضروری قصه مواجه می شدیم.

تهیه کننده سریال «ماه و پلنگ» تصریح کرد: لازم بود موارد ممیزی که ما در هنگام پخش شاهد آنها بودیم توسط مدیر پخش با اینجانب مطرح و رضایت طرفین بدون لطمه به قصه جلب می شد. اتفاقا اگر این کار رخ می داد قطعا تاثیرگذاری آن روی مردمی که مخاطب اصلی سریال هستند بیشتر بود. من حدود ۱۸ سال است که در تلویزیون فعالیت دارم، در این سال ها روند به این صورت بوده است که وقتی مدیر گروه فیلم و سریال شبکه با توجه به اشرافش روی جزییات سریال ها، موارد اصلاحی از طرف پخش را رد یا تایید می کند دیگر اصلاحات و ممیزی خارج از این قاعده انجام نمی شود و دیگران دخالتی نمی کنند.

زرین کوب همچنین در واکنش به میزان اصلاحات سریال و حذفیات عنوان کرد: ممیزی ها و حذفیات در طول پخش سریال از ابتدا تاکنون به صورت دقیق محاسبه نشده است اما اگر این میان با عوامل سازنده تعامل بهتری شکل می گرفت به روند قصه هم کمک بیشتری می شد و داستان برای مخاطب قابل قبول تر بود. در واقع بعضی از حذفیات داستان باعث ابتر شدن قصه نمی شد.

او در پایان گفت: اگر شکایت، اعتراض و یا گلایه ای از جانب کارگردان و نویسنده اعلام شده است در جهت بهبود و تاثیرگذاری بیشتر سریال برای مخاطب بوده است. لذا کارهای نمایشی ایجاب می کند که حساسیت ها در این خصوص بیشتر باشد وگرنه جای هیچ گله و شکایتی از دوستان نیست و نگرانی های تیم سازنده برای به ثمر نشستن زحمات شان طبیعی و به جاست.

منبع: مهر

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظرات شما

  1. شریفی
    ۲۴, آذر, ۱۳۹۵ ۱۱:۵۴ ق٫ظ

    واقعا سریال افتضاحیه.چقد ذهن یه ادم باید مریض باشه که همچین سریالی بسازه توی این دوره که انقد خیانت زیاد شده مردمو بیشتر تشویق کنه به این کار.صدا سیما چطور اجازه پخش این سریالو داده؟

  2. رویا
    ۲۴, آذر, ۱۳۹۵ ۱:۰۶ ب٫ظ

    واقعا افتضاح ترین سریالی بود که می شد ساخت یعنی بازی شاهرخ استخری آخره خنده ، اون ویدا جوان هم که بهتره در مورد بازیش چیزی نگم ، یک فیلمنامه آبکی واقعا خنده داره یک نفر اینجوری بعد ۵ سال بیاد و اونم با یک انتقام مسخره که یک سری مدارک جعلی جور کرده و همه رو با پول میخره و حتی بانک رو خر کرده خیلی خنده داره ما می خوایم وام بگیریم ۲ میلیون کلی ضامن و کلی معطلی بعد یک نفر در عرض یکماه با مدارک جعلی اون مبلغ هنگفت یعنی رئیس جمهورم اینقدر سریع نمیتونه این کارو پیش ببره و یک وکیل که من موندم این چه جوری وکیل شده با این همه خنگی ، یک شرکت مسخره که کتایون میاد از صبح تا شب براش انشاء میخونه و میگه از فلان کمپانی نامه داریم ، خدایی خیلی مسخره و خنده داره ، جالبه تا حالا فریدون نفهمیده که اونا شرکت دارن و چکاری انجام میدن اون که اینهمه پیگیره ، عقد پسر حاجی هم توی بیمارستان و مردنش هم که دیگه فاجعه بود آخر کمدی ، آخه این چه سریالیه ، انتقام سر یک چیز بیخودی اونم از کسی که مقصر اصلی نبوده ، خدایی میخواین سریال طنز درست کنید با بازیگرای کمدین اینکارو انجام بدین ، واقعا بازی ویدا جوان و شاهرخ استخری افتضاح به تمام معنا بود ، خود صدا و سیما هم میدونه این سریال طنزه روزای شهادت پخشش نمی کنه خخخخخخخخ

نظر شما


آخرین ها