تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۸/۲۹ - ۱۶:۲۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 72721

حسین محجوب بازیگر پیشکسوت با انتقاد از تولیدات تکراری و کلیشه‌ای در رسانه ملی درباره دلایل افت کیفی محصولات به ویژه سریال‌ها توضیح داد.

به گزارش سینماسینما، حسین محجوب که این روزها در سریال در دست تولید «محکومین» به کارگردانی سیدجمال سیدحاتمی بازی می کند درباره عملکرد صداوسیما و نبود سریال ها و آثار خوب برای مخاطبان بیان کرد: گاهی آثار و سوژه ها و موضوعات تکراری در تلویزیون می بینیم که برای ما ناخوشایند است و مردم هم تمایلی ندارند این اتفاقات را در تلویزیون دنبال کنند.

وی با اشاره به تولید نشدن سریال های خوب مثل «صاحبدلان» ادامه داد: سال به سال دریغ از پارسال، آیا تلویزیون نمی تواند سریال های خوبی مثل «صاحبدلان» بسازد؟ البته فیلمنامه این سریال سال ها در تلویزیون خاک خورد تا بالاخره به سرانجام رسید و ما هر روز چندین پلان از کارمان حذف می شد و اصلاحیه می خورد و حالا این سریال به سوگلی تلویزیون تبدیل شده و در همه این سال ها پخش شده است.

وی با بیان اینکه مدیران از حرف های او دلخور می شوند، عنوان کرد: گاهی از ما که این حرف ها را بیان می کنیم ناراحت می شوند اما ما که نمی خواهیم کلاه شرعی برای خود بسازیم. وقتی در طول سال ها تغییری حاصل نشده است خیلی جای نگرانی دارد. من با جان و دل برای «صاحبدلان» کار کردم اما کجا از ما یاد می شود؟ با اینکه این سریال ۱۰ سال است پخش می شود، نه فقط من بلکه از کسانی که آثار خوب می سازند نیز تجلیلی صورت نمی گیرد.

وی اضافه کرد: من بارها با مدیران در رسانه ها صحبت کرده ام اما ظاهرا حرف هایم شنیده نمی شود.

بازیگر سریال «صاحبدلان» درباره اینکه چرا فیلمنامه‌نویسان به سمت موضوعات بدیع و نو نمی‌روند، اظهار کرد: انگار به گونه ای برنامه ریزی شده است که همه در روزمرگی وامانده شده اند و آدم ها اسیر روزمرگی خود شده اند. طبیعی است که یک نویسنده هم نمی تواند با شکم گرسنه خلاقیت داشته باشد بلکه باید تامین باشد.

وی ادامه داد: باید به نویسندگان مجال و فرصت کافی داده شود که با رویکرد تحقیقی با موضوعات مواجه شوند و آنها را به نگارش درآورند اما وقتی این اتفاق رخ نمی دهد چه انتظاری از سریال ها دارید؟ اکنون آنچه اتفاق می افتد دقیقه نودی است و در همان دقیقه نود هم فیلمنامه در حین ضبط باید تغییر کند. تقاضاها نازل است و گاهی اصلا به فیلمنامه نویسی ربطی پیدا نمی کند.

محجوب در پایان عنوان کرد: کاری را از شما می خواهند که به نحو احسنت بسازید و شما یا تامین می شوید که آن را بسازید و یا نمی پذیرید. با این حال وقتی با کمترین بودجه و نازل ترین موضوعات به سمت سازندگان می روند نتیجه همین می شود. گویا اصلا ارتقای کیفی برای ما مهم نیست و نمی خواهیم اندیشه ورزی وارد زندگی مردم شود.

منبع: مهر

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها