تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۶:۴۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 163396

سامره رضایی بازیگر و مستندساز افغانستانی مهمان برنامه «نردبان» شبکه مستند است و درباره تجربه‌اش از مستندسازی با موضوع افغانستان صحبت می‌کند.

به گزارش سینماسینما به نقل از روابط‌عمومی شبکه مستند، شصت و ششمین قسمت از برنامه تلویزیونی «نردبان» جمعه ۷ آبان روی آنتن شبکه مستند می‌رود.
پرونده‌ این قسمت از برنامه‌ نردبان، افغانستانی‌ها و بازنمایی آن در فیلم و عکس مستند است. سامره رضایی بازیگر و مستند‌ساز افغانستانی مهمان ویژه این قسمت از نردبان است که در گفت‌وگو با حامد شکیبانیا درباره فیلم‌هایش با موضوع افغانستان صحبت کرده و مستندهایی که با این موضوع اصلی توسط مستندسازان ایرانی ساخته شده‌اند را نقد و بررسی می‌کند.
سامره رضایی بازیگر سینما و تئاتر و مستندساز است. او اولین تجربه کاری خود در سینما را با مهدی‌ فخیم‌زاده آغاز کرد و پس از آن در ده‌ها فیلم و تئاتر ایفای نقش کرده است. مستند «من یک بازیگر شادم» ساخته این مستندساز افغانستانی است که در سال ۱۳۹۴ در جشنواره سینما حقیقت به نمایش در‌آمد و بسیار مورد توجه قرار گرفت. فرشته حسینی بازیگر نام آشنای سینما و تئاتر نخستین‌بار با بازی در همین فیلم جلوی دوربین رفت.
در بخش دیگر برنامه مرتضی پورصمدی فیلمبردار برجسته سینمای ایران مهمان برنامه است. او که تجربه کار کردن در افغانستان همراه با مجید مجیدی را دارد خاطراتی از مواجهه با طالبان در افغانستان را بیان می‌کند.
«مستند خلاق» با حضور حانیه یوسفیان، گفت‌وجو: پرسش‌های متداول (با حضور محمد حدادی)، «عکاسی مستند» (آثار اشکان پردل، افغانستان از نگاه عکاسان خارجی و “عکاسان برجسته‌ معاصر”) و کارگاه تجربه از دیگر بخش‌های این هفته‌ برنامه‌ نردبان است.
«نردبان» مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که تلاش می‌کند به فیلم و عکس مستند با نگاهی تخصصی توجه کند. این برنامه با اجرای محمد (حامد) شکیبانیا، کارگردانی و تهیه‌کنندگی اصغر احمدپور و فاطمه بوربور با آیتم‌هایی متنوع جمعه‌ها ساعت ۱۸:۳۰روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها