تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۷/۲۶ - ۱۳:۰۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 98435

پنج‌شنبه و جمعه این هفته، علاقه‌مندان به تماشای فیلم‌های سینمایی، شاهد هنرنمایی رابرت ردفورد، دنیل دی‌لوئیس، کیت بلانشت، نیکی کریمی و ابوالفضل پورعرب خواهند بود.

به گزارش سینماسینما، در آخرین تعطیلات هفتگی مهر، شبکه‌های تلویزیونی شاهد پخش ۲۲ فیلم سینمایی و تلویزیونی ایرانی و خارجی خواهند شد.

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «حقیقت»، «انار»، «نقطه رهایی»، «جعبه موسیقی»، «گردان آب نبات چوبی»، «نشانه»، «در انتظار تابستان»، «آدم های معمولی»، «شمشیرباز»، «به خاطر برادرم»، «خون به پا می شود»، «تصویری از سفر به ماه»، «ریو ۲»، «جرج کنجکاو»، «هیمالیا»، «جاودانگی»، «ساعت یک نیمه شب»، «زمین بازی»، «چگونه اژدهای خود را آموزش دهید ۲»، «اختراع آقا جون»، «فراری» و «ایستگاه»، پنج‌شنبه و جمعه ۲۶ و ۲۷ مهر از شبکه‌های مختلف سیما روی آنتن می‌روند.

رابرت ردفورد، دنیل دی‌لوئیس و کیت بلانشت از شناخته شده‌ترین بازیگران هالیوودی هستند که پنجشنبه و جمعه بر صفحه تلویزیون هنرنمایی خواهند کرد. نیکی کریمی و ابوالفضل پورعرب هم از سرشناس‌ترین بازیگران ایرانی هستند که این هفته مهمان خانه‌ها خواهند شد.

افزون بر فهرست بالا، شبکه نمایش هم مثل همه روزهای هفته، شاهد پخش چندین فیلم سینمایی خواهد شد. «مسیر سبز»، «مثل دریا»، «درست به هدف»، «زندگی وسلی دیدز»، «دزدان دریایی»، «کیفر» و «دور افتاده»، پنج‌شنبه ۲۶ مهر ساعت‌های ۱۱، ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش روی آنتن می‌روند.

همچنین فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی «یک تابستان پر هیجان»، «زرد قناری»، «نورهای شمالی»، «آناند»، «هیولا»، « شیار ۱۴۳» و «ضارب» جمعه ۲۷ مهر ساعت‌های ۱۱، ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شوند.

نگاهی انداخته‌ایم به زمان پخش فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی این هفته از شبکه‌های سیما:

شبکه یک

– فیلم سینمایی «حقیقت» به کارگردانی جیمز واندربیلت، پنج‌شنبه ۲۶ مهر ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی کیت بلانشت، رابرت ردفورد و دنیس کواید آمده است: «در آستانه انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا در سال ۲۰۰۴، مری میپس روزنامه نگار و تهیه‌کننده برنامه ۶۰ دقیقه از شبکه تلویزیونی سی.بی.اس آمریکا به همراه تیمش مدارکی علیه جرج بوش کاندیدای جمهوری خواهان به دست می‌آورند. بر اساس این مدارک جرج بوش که مدعی است در زمان جنگ ویتنام به نیروی هوایی ارتش آمریکا پیوسته و در ویتنام به عنوان خلبان خدمت کرده است اصلا در ارتش حضور نداشته و به خاطر آشنایانی که در رده‌های بالای نظامی داشته اسمش در لیست خلبانان جنگ ویتنام درج شده است. مری بر اساس این مدارک برنامه‌ای ساخته و روی آنتن می‌برد. بعد از پخش برنامه طرفداران جرج بوش و جمهوری خواهان اعلام می‌کنند که این مدارک و اسناد جعلی است و …»

– فیلم تلویزیونی «انار» به کارگردانی حسین حلاج، جمعه ۲۷ مهر ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «حاج رحمان در روستای انار کارخانه فرآوری پسته تاسیس می‌کند. مصیب که بر سر مالکیت آب و حفر چاه برای زمین‌های کشاورزی با حاج رحمان در رقابت است با کمک دو همدست خود نادر و بهمن کامیون‌های پسته حاج رحمان را می‌ربایند تا او را درگیر این ماجرا کرده و خود بر سر مالکیت آب و تاسیس چاه با جهاد کشاورزی به توافق برسند. حاج رحمان که پس از دزدیده شدن کامیون‌ها ضرر و زیان زیادی داده است، برای پرداخت خسارت این ضرر مجبور به فروش اموالش از جمله کارخانه پسته می‌شود که …»

مهدی امینی خواه، جلیل فرجاد و زهره صبور فکور در فیلم تلویزیونی «انار» هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه دو

– فیلم تلویزیونی «نقطه رهایی» به کارگردانی مهدی گلستانه، پنج‌شنبه ۲۶ مهر ساعت ‌‌۸ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

داستان فیلم درباره سید احمد دلدار از جانبازان دوران دفاع مقدس و همچنین از پیش‎کسوتان عرصه فوتبال و مربیگری در خوزستان و آبادان است. وی مربیگری تیم شهر آبادان به نام تیم کانون را بر عهده دارد. در حالی که او با کمبود شدید منابع مالی و امکانات روبرو است،‌ برخی از مخالفینش به سرکردگی فردی به نام عزت، شروع به جوسازی علیه او می‌کنند. قصد عزت و همدستانش، ‌از صحنه به‌در کردن دلدار و در دست گرفتن کنترل تیم کانون است. به همین دلیل از هر راه ممکن سعی دارند در کار دلدار و تیم کانون شکست ایجاد کنند؛ ‌از جمله تطمیع بازیگران این تیم و یا تهدید هوادارانش. با وجود این مسائل، دلدار به همراهی یکی دیگر از اساتید فوتبال آبادان به نام استاد زارع، برای انتخاب بازیکنان جدید و چینش یک تیم قوی دست به کار می‌شوند و …

جلیل فرجاد، مهدی میامی و غزاله جزایری در فیلم تلویزیونی «نقطه رهایی» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «جعبه موسیقی» به کارگردانی فرزاد موتمن، پنج‌شنبه ۲۶ مهر ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

داستان فیلم درباره پسربچه‌ای به نام علی است که به تازگی مادرش را از دست داده و با فرشته‌ای آشنا می‌شود. این آشنایی ماجراهایی را به دنبال دارد.

رامبد جوان، نیکی کریمی، شاهرخ فروتنیان، ارسلان قاسمی، داریوش اسدزاده و نگار جواهریان در فیلم سینمایی «جعبه موسیقی» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

– فیلم تلویزیونی «گردان آب نبات چوبی» به کارگردانی امیر فیضی، جمعه ۲۷ مهر ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «پروفسور پگاه باستان شناسی است که در طی یک عملیات حفاری، لوح قدیمی ارزشمندی را پیدا می‌کند که نشان دهنده وجود تمدنی بسیار قدیمی در ایران است. در این میان عده‌ای سودجو به سرکردگی زن جوانی به نام همدم، قصد ربودن این لوح را دارند. به همین منظور، زمانی که پروفسور در سفر به سر می‌برد، مردی ملقّب به شبنم را به خانه او می‌فرستند تا به بهانه محافظت از خانواده پروفسور، لوح مذکور را برباید. شبنم به خانه پروفسور رفته و …»

فخرالدّین صدّیق شریف، نادر سلیمانی، فروغ قجابگلی و امیر غفارمنش در فیلم تلویزیونی «گردان آب نبات چوبی» بازی کرده‌اند.

– فیلم تلویزیونی «نشانه» به کارگردانی فرزاد زمانی، جمعه ۲۷ مهر ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم داستان گروهی را به تصویر می‌کشد که با تفکر غارت میراث فرهنگی و پیدا کردن دفینه‌ای، وارد غاری در کوهستان‌های زاگرس می‌شوند و به خاطر رانشی بودن منطقه و ریزش غار، مسیر بازگشت‌شان مسدود می‌شود. آنها تلاش زیادی جهت یافتن راه نجات می‌کنند اما در نهایت همه سعی‌شان به ناامیدی و یاس بدل می‌گردد. اما در نهایت و در زمانی که امیدی برایشان نمانده …

اردلان شجاع کاوه، عمار تفتی، مهران هادی، اردوان محمودیان، مائده رفیعی در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «در انتظار تابستان» به کارگردانی کریستیَن کَریون، جمعه ۲۷ مهرماه ساعت ۲۳ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی آگوست دیِل، اولیویِر گورمِت، ماتیلده سیگنِر و فیلیپ بوفارد خواهیم دید: «در سال ۱۹۴۰ و در میانه جنگ جهانی دوم، آلمان نازی به تدریج مشغول اشغال فرانسه می باشد. در این بین، مردی به نام هانس که از آلمانی های مخالف حزب نازی بوده و به کشور فرانسه فرار کرده، به همراه پسرش در یک روستا سکونت گزیده است. هانس که از طرف حکومت نازی تحت تعقیب است، در فرانسه نیز به جرم جاسوسی دستگیر می شود. در این میان پسر نوجوان او در روستا و پیش معلم روستا مانده است. با رسیدن خبر نزدیک شدن ارتش نازی به روستا، همه اهالی تصمیم به ترک آنجا می گیرند و …»

شبکه سه

– فیلم سینمایی «آدم‌های معمولی»، پنج‌شنبه ۲۶ مهر ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «جی پی مرد جوانی که مشکلات مالی و خانوادگی بسیاری دارد و به تازگی همسرش نیز خانه را به قهر ترک کرده است. در یک روز تعطیل رییسش از او می خواهد که به شرکت برود و با دستکاری در اسناد مالی یک گزارش جدید تهیه کند. جی پی در ابتدا قبول نمی کند اما با تهدید اخراج مجبور به انجام این کار می شود. جی پی به خانه می رود تا وسایلش را بردارد و به شرکت برود که ناگهان با پیکر خونین همسرش مواجه می شود. او به پلیس خبر می دهد اما پلیس ها خود او را به جرم قتل همسرش بازداشت می کنند. او هر چه می گوید بی گناه است آنها حرف های او را باور نمی‌کنند. جی پی از طرفی استرس دارد که برود کار مدیرش را انجام دهد چون …»

– فیلم سینمایی «شمشیرباز» به کارگردانی کلوس هارو، پنج‌شنبه ۲۶ مهر ساعت ۲۴ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی کیریل کارو و لیمبیت اولفساک خواهیم دید: «در جریان جنگ جهانی دوم استونی به طور متوالی به اشغال نیروهای آلمان و اتحاد جماهیر شوروی در آمد. در پایان جنگ، شوروی به استونی حمله کرد و در دوران ژورف استالین آنجا را به اشغال خود در آورد. مردان استونیایی که توسط نازی ها برای خدمت اجباری اعزام شده بودند، با برچسب دشمن مردم توسط پلیس مخفی استالین شکار می شدند. در میان این افراد، مرد جوانی به نام اندل نلیس که اصالت استونیایی دارد. از شناسنامه شوروی بودن مادرش استفاده می کند و …»

– فیلم سینمایی «به خاطر برادرم» به کارگردانی وان سو یانگ، جمعه ۲۷ مهر ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی یانگ سو دو، اک هریس، دای هان جی خواهیم دید: «دویانگ در ورزش جودو، ورزشکار صاحب نام و مشهوری است که صاحب جوایز بین‌المللی شده است. تا اینکه در یکی از مبارزات به دلیل شدت ضربه بیناییش را از دست می‌دهد و برای همیشه نابینا می‌شود. دویانگ تصمیم می گیرد برای همیشه ورزش را کنار بگذارد و خانه نشین شود. سیک برادر ناتنی دویانگ است. او کلاهبردار حرفه‌ای است که باید تا سال‌های طولانی در زندان حبس بماند. سیک از معلولیت و شهرت برادرش سوء استفاده می‌کند و موفق می‌شود برای مدتی مرخصی بگیرد که …»

شبکه چهار

– فیلم سینمایی «خون به پا می‌شود» به کارگردانی پل تامسن اندرسون، پنج‌شنبه ۲۶ مهر ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «دنیل پلین ویو که مردی طمع‌کار و حریص و جاه طلب است درپی یافتن زمین‌هایی است که مستعد استخراج نفت هستند. او به همراه پسرش در جست و جوی نفت به شهر کوچکی در غرب می‌روند. در این میان جوانی به نام ایلای با گرفتن مبلغی پول، آدرس زمین کشاورزی آدم فقیری را به وی می‌دهد که احتمالا نفت دارد. او نیز با فریب آنان زمین را از چنگ‌شان در می‌آورد. دانیل با شرکت‌های نفتی قردادهای پر سودی می بندد و از این طریق ثروتمند می شود و …»

دنیل دی لوئیس، مارتین استرینگر، کوین آکاتر در این فیلم سینمایی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «تصویری از سفر به ماه» به کارگردانی مت جانسون، جمعه ۲۷ مهر ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی مت جانسون و اوون ویلیامز آمده است: «در سال ۱۹۶۵ سازمان سی آی ای، تعدادی از دانشجویان ممتاز بهترین دانشگاه ها را استخدام کردند که هیچ کدام سابقه تمرینات جاسوسی نداشتند اما همه جاه طلب بودند . ۴ نفر از این افراد به منظور جاسوسی و به نام ساخت فیلمی علمی از سفر به ماه به ناسا می‌روند که …»

شبکه پنج

– فیلم سینمایی «ریو ۲» به کارگردانی کارلوس سالدانها، پنج‌شنبه ۲۶ مهر ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: «بلو و ژول و سه فرزندش دلشان می‌خواهد که از محیط شهر دور شده و به آمازون بروند. در بدو ورود ژول متوجه می‌شود که پدرش ادوارد نمرده است. زندگی در جنگل برای بلو سخت است ولی سعی می‌کند خودش را با محیط وفق دهد ولی نمی‌شود. بلو تصمیم می‌گیرد آمازون را ترک کند که متوجه حضور آدم ها در جنگل و قطع درختان می شود و …»

– فیلم سینمایی «جرج کنجکاو» به کارگردانی ماتیو اوکلاهان، جمعه ۲۷ مهر ساعت ۹ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «تد در یک موزه کار می کند ولی موزه دیگر هیچ بازدید کننده ای ندارد و ورشکست شده آقای بلومبری رئیس موزه، تد را برای پیدا کردن مجسمه بزرگ زاگاوا به آفریقا می‌فرستد. ولی تد فقط یک مجسمه کوچک ۸ سانتی پیدا می‌کند و با یک میمون بر می‌گردد. تد تصمیم می‌گیرد که میمونش را تحویل باغ وحش دهد ولی …»

– فیلم سینمایی «هیمالیا» به کارگردانی سوک هان لی، جمعه ۲۷ مهر ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی جانگ مین هوانگ، سانگ ها جو و هین وان کیم خواهیم دید: «موتائک در تیم کوهنوردی دانشگاه قصد دارد با یک تیم کوهنوردی حرفه ای به قله های بلند دنیا مانند اورست و کی تو صعود کند. اما کاپیتان اوم او را قبول نمی کند چون می گوید او و دوستش ضعیف هستند و مسئولیت پذیر نمی باشند. اما مو دست از اصرار بر نمی دارد و حتی به خانه کاپیتان می رود و بالاخره او را متقاعد می کند که پس از یک سری تمرین های سخت و طاقت فرسا همراه آنها شود. مو می تواند سخت ترین تمرینات را دوام بیاورد و حتی به دلیل خطرات این ورزش نامزدیش را هم به هم می زند. آنها در اولین صعود خود به یکی از قله های بالای ۸۰۰۰ متر هیمالیا به یک تیم دو نفره تبدیل می شوند و …»

شبکه شما

– فیلم تلویزیونی «جاودانگی» به کارگردانی محسن توکلی، پنج‌شنبه ۲۶ مهر ساعت ۲۴ از شبکه شما پخش خواهد شد.

داستان فیلم درباره رسول است که در زندان و در هراس از اجرای حکم قصاص به سر می‌برد. مدتی قبل او حین کشتی‎ای غیر رسمی دوست و حریفش جواد را بر زمین زده و باعث مرگ او شده است. اصغر برادر جواد خواهان قصاص رسول است. حاج ولی، بزرگ و معتمد محل به دنبال گرفتن رضایت از اولیای دم است اما جعفر نمی‌پذیرد و از آنجا که معصومه دختر حاج ولی عقد کرده‎ جعفر است، این مساله رابطه‎ آن‌ها را دچار خدشه می‌سازد و …

ابوالفضل پورعرب، عنایت بخشی، جمشید صفری و فاطمه نمازی در فیلم تلویزیونی «جاودانگی» هنرنمایی کرده‌اند.

– فیلم تلویزیونی «ساعت یک نیمه شب» به کارگردانی شاهین باباپور، جمعه ۲۷ مهر ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «حمید قهرمان وزنه برداری تیم ملی ظاهراً متهم به قتل است چون فردی بر اثر استفاده از مواد نیروزایی که عاملش حمید بوده کشته شده است. اکنون حمید از تهران به کرمانشاه نزد دوست دوران خدمتش مسعود آمده و ساکن مهمانپذیر پدر او شده است، تا پس از مدتی به کشور ترکیه پناهنده شود. روزی بهروز پسرخاله مسعود که خواهان مینو خواهر او است و با ورود حمید به خانۀ مسعود دلگیر شده است با حمید و مسعود درگیر می شود و مسعود او را مجروح می کند. مسعود علی رغم میل حمید خود را به نیروی انتظامی معرفی کرده و بازداشت می شود. حمید در غیاب مسعود با تمهیدی برای رسیدن به مقصود، به جای او در مسابقات قهرمانی کشتی استان شرکت و تا مرحلۀ پایانی پیش می رود که …»

حمیدرضا پگاه، مهدی صباحی، هیلدا خسروی و محسن آفتاب سوار در فیلم تلویزیونی «ساعت یک نیمه شب» بازی کرده‌اند.

شبکه کودک

– فیلم سینمایی «زمین بازی» به کارگردانی دیوید ام. ایونس، پنج‌شنبه ۲۶ مهر ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

داستان این فیلم در مورد پسر نوجوانی به نام اسکاتین است که به‌تازگی به همراه مادر و ناپدری‌اش (قهرمان و ورزشکار سابق بیس‌بال) به جایی جدید نقل مکان کرده‌اند. این موضوع که مقارن با فصل تابستان و تعطیلی مدارس است او را در زمینه دوست‌یابی دچار مشکل و انزوا می‌کند. اسکاتین که به ورزش بیس‌بال علاقه دارد کم‌کم به سمت بچه‌هایی که به این ورزش مشغولند کشیده می‌شود، اما…

– انیمیشن سینمایی «چگونه اژدهای خود را آموزش دهید ۲» به کارگردانی دان دیبلیوز، جمعه ۲۷ مهر ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: «هیکاپ هنگام گشت‌زنی در اطراف بِرک، مادرش را که سال‌ها پیش آنها را ترک کرده بود، مشغول تربیت چندین اژدها پیدا می‌کند و نزد پدر می‌برد. از آن طرف، مردی به نام دراگو که خود را مربی اژدها می‌داند، می‌خواهد افراد برک را نابود کند. مادر و پدر هیکاپ که اکنون با هم آشتی کرده‌اند، به کمک هیکاپ وارد جنگ می‌شوند. اما …»

شبکه امید

– فیلم سینمایی «اختراع آقا جون» به کارگردانی میلاد جرموز، جمعه ۲۷ مهر ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه امید پخش خواهد شد.

داستان این فیلم به دهه ۶۰ برمی گردد و بیانگر اتفاقات میان یک نوجوان ۱۳ ساله با پدر بزرگش است که با هم زندگی می کنند و …

شببکه افق

– فیلم سینمایی «فراری» به کارگردانی رابرت ردفورد، جمعه ۲۷ مهر ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «جیم گرنت وکیل زبردست دادگستری، زندگی خوب و شرایط مطلوب کاری را برای خود در امریکا فراهم کرده است که با دستگیری زنی به نام شارون سلارز اوضاع بهم می‌ریزد. شارون سلارز اذعان می‌کند که ۳۰ سال قبل به همراه جیم گرنت با نام واقعی نیک اسلن و چند نفر از اعضای گروه طرفدار صلح ودرمن به قصد دزدی وارد بانکی در میشیگان شده‌اند. این عمل آنها منجر به درگیری و تیراندازی و نهایتا مرگ نگهبان بانک می‌شود. پس از این حادثه …»

– فیلم سینمایی «ایستگاه» به کارگردانی یدالله صمدی، جمعه ۲۷ مهر ساعت۱۸:۳۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «یک مهندس الکترونیک به دلیل شرایط خاص خانوادگی و ذهنی‌اش پیشنهاد عموی خود را رییس یک شرکت بزرگ حمل و نقل ور شکسته است برای بمب‌گذاری در ایستگاه راه آهن می‌پذیرد که …

پرویز پورحسینی و گلچهره سجادیه در فیلم سینمایی «ایستگاه» ایفای نقش کرده‌اند.

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها