تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۱۲/۰۸ - ۱۴:۵۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 171238

«خدا قوت پهلوان» پرتره هادی عامل صدای ماندگار کشتی ایران به تهیه کنندگی و کارگردانی محسن ظریفی‌پور و از تولیدات جدید شبکه مستند یکشنبه ۸ اسفند ساعت ۲۱ پخش می‌شود.

به گزارش سینماسینما به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، ظریفی‌پور درباره این مستند گفت: علاقه‌مندان به ورزش هادی عامل را با تکه کلام معروفش «خدا قوت پهلوان، خسته نباشی دلاور» می‌شناسند، خدا قوت پهلوان عنوان مستندی است که درباره این گزارشگر کشتی و خبرنگار با اخلاق ساخته شد و سعی کردیم فصل‌هایی از زندگی شخصی و حرفه‌ای او را مرور کنیم.

وی افزود: این مستند در حدود ۴۵ دقیقه به زندگی و زمانه هادی عامل پرداخته کشتی‌گیری که گزارشگری کشتی در تقدیرش نوشته شده بود و امروز همه او را با عنوان «صدای ماندگار کشتی ایران» می‌شناسند.
ظریفی‌پور گفت: تصویربرداری این مستند در حدود کمتر از یک ماه انجام شد، با توجه به اینکه آقای عامل در مشهد ساکن هستند دو هفته ای را در محل زندگی‌شان ضبط داشتیم و سعی کردیم با استفاده از تصاویر آرشیوی و البته گفتگو با این ورزشکار و ورزش دوست بخش‌هایی از زندگی شخصی و حرفه‌ای‌اش را به تصویر بکشیم. البته بخش‌هایی از این مستند هم در تهران تصویربرداری شده و به گزارشگری ایشان در جام تختی پرداخته شده است.
محسن ظریفی‌پور درباره روند تولید این مستند هم گفت: «خدا قوت پهلوان» به سفارش شبکه مستند ساخته شد و به دلیل پاندمی کرونا ناچار شدیم با کمترین افراد کار را به سرانجام برسانیم، فیلمبرداری این مستند را جاوید تفضلی عهده‌دار و بود تدوین فیلم هم توسط فراز شیرجندی انجام شده است.
هادی عامل، مجری و گزارشگر کشتی تلویزیون ایرانی ۱۲ مردادماه ۱۳۳۴ در مشهد مقدس متولد شد. پدرش زابلی و مادرش اهل نیشابور است.
عامل از ۱۲ سالگی وارد رشته کشتی و مدتی بعد قهرمان آموزشگاه‌های کشور شد و در رده جوانان هم نایب قهرمانی کشور را بدست آورد. اما در سن ۱۹ سالگی پس از مصدومیت در ناحیه آرنج، کشتی را کنار گذاشت.
او خیلی اتفاقی وارد عرصه گزارشگری شد و حالا به عنوان موفق‌ترین مجری برنامه‌های تلویزیونی مرتبط با کشتی شناخته می‌شود. از عامل به دلیل گزارش‌های هیجانی به عنوان هیجان‌انگیزترین گزارشگر ایرانی یاد می‌شود. هادی عامل تاکنون به عنوان گزارشگر کشتی و خبرنگار، از طرف صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران به محل برگزاری مسابقات المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا، ۲۰۰۰ سیدنی، ۲۰۰۴ آتن، ۲۰۰۸ پکن، ۲۰۱۲ لندن، ۲۰۱۶ ریو و ۲۰۲۰ توکیو اعزام شده‌است.
عامل به استفاده از عبارات خاص نظیر «خسته نباشی دلاور، خدا قوت پهلوان»، «چِغِر و بد بدن»، «زِبِل بد اُفت»، «دلاوری از جویبار، خطه کشتی‌خیز مازندران»، «دلاوری می‌کنه، بزرگی می‌کنه»، «شیر مادر، نان پدر حلالت دلاور» در گزارش‌های خود، به ویژه در طول مسابقات المپیک مشهور است.
«خدا قوت پهلوان» امشب ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش می شود و تکرار آن روز بعد ساعت ۱۰ خواهد بود.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها