تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۱/۱۴ - ۱۳:۰۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 172735

محمد سلوکی، حجت الاسلام محمد برمایی، رسالت بوذری، عاطفه میرسیدی و اسماعیل باستانی از جمله مجریانی هستند که اجرای ویژه برنامه‌های افطار سیما را بر عهده دارند.

به گزارش سینماسینما، در میان همه برنامه‌ها «زندگی پس از زندگی» که از شبکه چهار پخش می‌شود، ساختار و موضوع جدیدی را انتخاب کرده و بقیه برنامه نسبتا ظاهر و باطن مشابهی دارند. در اکثر برنامه‌های افطار شاهد مصاحبه با مهمانانی نیکوکار هستیم که از تجربیات زندگی‌شان را شرح می‌دهند.

«دعوت» با محوریت کتاب

دعوت به تهیه کنندگی احسان نیلی و با اجرای حجت الاسلام محمد برمایی ویژه برنامه افطار شبکه یک است. این برنامه که با حضور مهمانانی با محوریت کتاب پخش می شود، میزبان شخصیت هایی خواهد بود که داستان زندگی شان در قالب کتاب به رشته تحریر درآمده است.

علی بحرینی نویسنده دعوت و پیمان قانع طراح دکور است.

دعوت کاری از گروه اجتماعی شبکه یک از یکشنبه ۱۴ فروردین همزمان با نخستین روز از ماه مبارک رمضان هر شب ساعت ۱۹ از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود.

سال گذشته ویژه‌برنامه دعوت به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مجتبی کشاورز، سردبیری محیا اسناوندی و حضور حجت‌الاسلام محمد برمایی کارشناس خانواده روانه آنتن شد و به مبحث خانواده با رویکرد اصلی نگاه ویژه به خاندان و بزرگ خاندان ایرانی پرداخت.

«آدم های خوب شهر» با موضوع ایتام

لحظات پیش از افطار ماه مبارک رمضان، فصل چهارم برنامه آدم های خوب شهر از  شبکه دو سیما پخش می‌شود.

برنامه آدم های خوب شهر که از رمضان ۱۳۹۸ مهمان لحظات پیش از افطار مخاطبان شبکه دو بوده و امسال نیز در چهارمین سال پخش خود، با تغییراتی در ساختار، راهی آنتن می‌شود.

این برنامه به روایت زندگی انسان‌های خیری می‌پردازد که کارهای شاخصی در حیطه ایتام انجام داده‌اند. همچنین به سبب ارادت ایرانیان به ساحت امام رضا (ع)، شروع این برنامه با ساعتچی حرم و پرچم مقدس حرم امام رئوف، امام رضا (ع) خواهد بود.
یکی از آیتم های این برنامه، نمایش رسم و رسوم رمضان در کشورهای مختلف دنیا است.

آدم های خوب شهر کاری از گروه خانواده شبکه دو سیما به تهیه‌کنندگی علی اکبر کریمی و اجرای محمد سلوکی در ایام ماه مبارک رمضان، یک ساعت قبل از افطار، از شبکه دو پخش می‌شود. این برنامه همزمان با نخستین روز ماه مبارک رمضان، ۱۴ فروردین ماه روی آنتن این شبکه می‌رود.

«مثل ماه» در شبکه سه

در شبکه سه، مثل ماه با اجرای رسالت بوذری ویژه برنامه افطار خواهد بود. این برنامه با دعوت از مهمانانی از حوزه‌های مختلف فرهنگی، دینی و اجتماعی قبل از افطار به روی آنتن خواهد رفت.

ویژه برنامه افطار شبکه سه سیما با رویکرد مثبت نگری ،مهربانی و امید بخشی و تمرکز بر مقولاتی چون ایثار، از خود گذشتگی و بخشش هر روز از ساعت ۱۹:۰۰ تا حوالی اذان مغرب پخش می‌شود.

«زندگی پس از زندگی» در شبکه چهار

زندگی پس از زندگی برنامه‌ای درباره مرگ و عالم ماوراء در شبکه چهار سیما برای لحظات عرفانی افطار است. زندگی پس از زندگی روایت افرادی است که در تجربه مرگ تقریبی، از کالبد جسم خارج شدند و عالم برزخ را درک کردند و بازگشتند. در این برنامه با سفر به نقاط مختلف ایران و جهان، مخاطبان برنامه مهمان روایت‌های شگفت انگیز تجربه گران مرگ تقریبی از عالم غیب می‌شوند.

هر فصل از این برنامه در ۳۳ قسمت ۹۰ دقیقه‌ای به تهیه کنندگی و اجرای عباس موزون در گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما تولید شده است.

تاکنون دو فصل از زندگی پس از زندگی در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ در ایام ماه مبارک پیش از افطار پخش شده است و فصل سوم در ماه مبارک رمضان ۱۴۰۱ پخش خواهد شد.

«جشن رمضان» ۲۵ ساله می‌شود

برنامه قدیمی جشن رمضان در بیست و پنجمین سالگرد پخش تلویزیونی خود و در ماه مبارک رمضان، به تهیه کنندگی کاوه امیری و اجرای قدسیه صالحی هر شب حدود ساعت ۲۱:۴۰ از قاب شبکه پنج سیما پخش خواهد شد.
این برنامه با محوریت گسترش فرهنگ نوع‌ دوستی و کمک به نیازمندان در تمامی استان‌ها، سعی دارد تا فرصتی برای مردم خیرخواه کشورمان برای خدمت به نیازمندان فراهم سازند.

هیوا هم از ساعت ۲۰ ویژه برنامه لحظات عرفانی افطار شبکه پنج سیماست که اجرای آن را عاطفه میرسیدی برعهده خواهد داشت.

بررسی ۳۰ شخصیت در«ضیافت» شبکه قرآن

شبکه قرآن و معارف سیما از ساعت ۱۸:۳۰ با ویژه برنامه ضیافت و با هدف معرفی چهره‌ها و شخصیت‌های برجسته جهان تشییع و بررسی ۳۰ شخصیت از علمای دینی مهمان خانه های مخاطبان تلویزیون خواهد بود. این برنامه را سیدعلیرضا قوامی اجرا خواهد کرد.

«بی انتها»ی نسیم

بی انتها برنامه‌ای است که برای لحظات معنوی افطار و سحر تدارک دیده شده است و با طراحی ویژه و بهره گیری از ظرفیت برجسته این ماه، حال خوب را به همراهان خود منتقل خواهد کرد
بی انتها با روایت حامد عسکری حدود ساعت ۱۹  و در آستانه اذان‌ مغرب پخش خواهد شد.

مدافعان سلامت کشور در «ماهِ ماه»

برنامه ماهِ ماه ویژه افطار شبکه سلامت سیما، هر روز، به صورت زنده، روی آنتن می رود.
ویژه ‌برنامه ماهِ ماه به‌ تهیه‌کنندگی سیدمحمدحسین پورفاضلی است که میزبان اهالی جامعه پزشکی و مدافعان سلامت کشور است.

این برنامه قهرمانانی دارد از جنس مردم و در هر قصه روایتی از امید به زندگی و نگاه و توجه خدا و شروع دوباره را می‌توان دید که پزشکان و کادر بهداشت و درمان کشور، روایتگر این داستان‌ها هستند.
ویژه برنامه «ماهِ ماه» با اجرای اسماعیل باستانی روی آنتن می رود.
«ماهِ ماه» در ایام ماه مبارک رمضان هر شب از ساعت ۱۹ از شبکه سلامت سیما با اجرای اسماعیل باستانی پخش می‌شود.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها