تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۸:۵۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 152663

حمید شاه‌آبادینخستین نشست خبری حمید شاه‌آبادی معاون سیما برگزار شد و وی ضمن تشریح برنامه‌های نوروز ۱۴۰۰ تلویزیون مهم‌ترین مسائل مربوط به حوزه کاری خود را تشریح کرد.

به گزارش سینماسینما، نشست خبری حمید شاه‌آبادی معاون سیما که چند صباحی است سکانِ هدایتِ شبکه‌های تلویزیونی را برعهده گرفته برای نخستین بار امروز با هدف اعلام برنامه‌های نوروزی، در حال برگزاری است.

شاه‌آبادی در ابتدای نشست گفت: حدود ۴ ماه است که خدمت عزیزان در معاونت سیما هستم و در ابتدا از دکتر میر باقری به خاطر تلاش‌هایشان تشکر می‌کنم.

وی افزود: از روزهای اول سال ۱۳۹۹ درگیر کرونا شدیم و رسانه هم درگیر این موضوع شد. رسانه حتی داشته‌های پیش روی خودش را آورد تا روزهای سخت کرونا  آرامش بخش‌تر باشد.

مردم را به حضور در خانه دعوت کرد. آمار نشان می‌دهد که در سال ۱۳۹۹ و نوروز ۱۳۹۹ برنامه‌های متنوع شرایط خوبی را برای مخاطبان فراهم کند.

سال ۱۳۹۹ به عنوان جهش اقتصادی نام داشت و  برنامه‌ها به این موضوع  اختصاص داشت. ستاد جهش اقتصادی تولیدات ارزشمند در کارنامه دارد و  به جهش اقتصادی پرداخته شد.

وی عنوان کرد: در سال ۱۳۹۹ بیش از ۸۰۰ قسمت سریال در قالب ۲۹ سریال از شبکه‌ها پخش شد و امیدواریم همچنان با سریال‌های پراقبال مخاطب را همراهی کنیم‌.در حوزه فیلم سینمایی بیش از ۵ هزار فیلم از شبکه‌های مختلف پخش شد که ۴۴۹ اثر پخش اولی بود.

معاون سیما با اشاره به بحث نیازسنجی برای تنظیم کنداکتور نوروزی، تاکید کرد: مهم‌ترین کار نوروز،  بحث نیاز سنجی بود که قبل از اینکه وارد سال شویم از مرکر تحقیقات صداوسیما خواستیم نظرسنجی از مردم انجام دهیم  و سلایق و علایق خود را بدانیم.

برنامه‌های تحویل سال مشخص شدند/ معرفی سریال‌های تلویزیون در نوروز ۱۴۰۰

وی به تشریح سریال‌های نوروزی شبکه‌های تلویزیونی اشاره کرد و گفت: با چند سریال جذاب نوروز همراه مخاطبان هستیم، از شبکه یک، «نون خ ۳»، شبکه دو «همبازی»، شبکه سه «لوتی»، شبکه پنج «نوروز رنگی» پخش می‌شود.

او درباره برنامه‌های نوروزی تلویزیون گفت: شبکه نسیم هم خندوانه و مجموعه نمایشی دست‌انداز و چند برنامه دیگر را دارد. شبکه امید تخته سیاه، شبکه دو کلبه عموپورنگ و… پخش خواهد شد.

۱۰۴ فیلم سینمایی را در نوروز ۱۴۰۰ ببینید

شاه‌آبادی درباره پخش دو قسمت باقیمانده فصل ششم سریال پایتخت و فیلم‌های سینمایی نوروزی، خاطرنشان کرد: دو قسمت پایانی پایتخت ۶ در روزهای پایانی سال پخش می‌شود. در بخش سینمایی ۱۰۴ فیلم پخش خواهد شد که مردم ۲۳ اثر سینمایی داخلی را ‌تماشاخواهند کرد، حوزه کودک و نوجوان ۸۵ اثر سینمایی مشاهده می‌کنند. همچنین در حوزه پویانمایی ۲۰ مجموعه با ۳۲۰ قسمت همچون شکرستان ،شبکه کوچک با استفاده از ظرفیت عروسکی پخش می‌شود.

وی درباره برنامه‌های سال تحویل شبکه‌های تلویزیونی گفت: شبکه یک برنامه فرمول یک، شبکه دو صبح فروردین، شبکه سه بخش پایانی عصر جدید، شبکه پنج نوروزترین نوروز و شبکه چهار هم ویژه‌برنامه کتاب خوب را خواهد داشت که پخش خواهد شد.

آخرین وضعیت سریال های سلمان فارسی و حضرت موسی (ع)

شاه‌آبادی درباره سریال های الف ویژه توضیح داد: سریال سلمان با جدیتی که از آقای میرباقری دیدیم طبق زمان‌بندی دارد کار انجام می‌شود و در سال ۱۴۰۵ روی آنتن می‌رود‌ عوامل الان در شاهرودند و در چند روز آینده یک صحنه ویژه را تصویربرداری خواهند کرد. همچنین تدارک صحنه‌های ایران این سریال تلویزیونی را داریم که ۶ ماه آینده بتوانند با بازسازی لوکیشن، فیلمبرداری کنند.

وی درباره اینکه تولید سریال موسی به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا چه زمانی آغاز خواهد شد، افزود: سریال موسی در مرحله بازنویسی است و این فیلمنامه سومین بار  بازنویسی را سپری می‌کند و زمان دقیق شروع آن را نمی‌توانم بگویم چون هنوز پیش تولید آن آغاز نشده است.

معاون سیما درباره سریال‌های ضعیف تلویزیون که کش‌دار و بی محتوا هستند چه برنامه‌ای برای کیفی‌سازی وجود دارد و آیا جلوی این کارهای ضعیف گرفته می‌شود، تصریح کرد: در سریال‌سازی برای هر ۴ شبکه سریال‌ساز شوراهای فیلم و سریال مستقل از هم تشکیل دادیم.

شناسنامه تصویب طرح در مرکز طرح و برنامه سیما تغییر کرد و فرآیند شورای طرح را منحل کردیم. مسئولیت آن را به شورای عالی واگذار کردیم؛ سریالی مجوز می‌گیرد که باید از ویژگی‌های هدف‌گذاری شده در این شورا، برخوردار باشد و این به کیفی بودن کار کمک می‌کند. برای ما وجود روحیه غنی در سریال ها مهم است و این پارامترها آینده فیلم وسریال را رقم می‌زند.

شاه آبادی در خصوص تغییر مدیران شبکه‌های تلویزیونی، خاطرنشان کرد: به هر حال کم و بیش تغییرات مختصری داشتیم و در سال آینده و یا بعد از انتخابات ۱۴۰۰ اتفاق خواهد افتاد اما آن چیزی که باید گفته شود واقعا مدیران سیما و به ویژه اعضای شورای مدیران، افراد توانمند و علاقه‌مند و ارزشی و انقلابی‌اند.

جوانانی امروز مسئول و مدیرند که امیدهای نسل آینده تلویزیون‌اند که توانمند و ارزشی‌اند و مدیران با تجربه در کنار این عزیزان، تحرک خوبی دارند اما در عین حال برخی از تغییرات اجتناب‌ناپذیر است.

 چرا «پایتخت ۷» نوروز ۱۴۰۰ ساخته نشد؟

او درباره ساخت فصل هفتم سریال پایتخت، گفت: تصمیم ما برای ساخت پایتخت ۷ جدی است و صحبت‌های ما انجام شده و ما فقط به خاطر اینکه عجله‌ای نداشته باشیم که به کنداکتور نوروزی برسد به همین خاطر روی کیفیت و محتوا تأکید داشتیم فیلمنامه باید نوشته شود و از این جهت پایتخت ۷ را برای نوروز ۱۴۰۰ نداشتیم چراکه برای ما محتوا و فیلمنامه بسیار مهم است.

معاون سیما درباره برگشت بازیگرانی ممنوع التصویر و اخطار به روبیکا گفت: نگاه ما کریمانه و همدلانه است و از هر خطا و اشتباهی یک نقطه  نمی‌سازیم، هرچه قدر چهره‌های هنری ما همراه‌تر با سیاست‌های ما باشند ما حضورشان را سرمایه می‌دانیم. نگاه صفر و صدی نخواهیم داشت، ما ظرفیت‌های نامحدود نداریم اگر نگاه ما رعایت شود، می‌شود تعامل داشت و  جنگ‌ و گریزی نخواهد بود.

وی افزود: روبیکا توسط سیما به این نقطه رسیده است و همه دستگاه‌های صوت و تصویر فراگیر موظف‌اند قاعده و دستورالعمل ساترا را رعایت کنند.

 شروع سری جدید برنامه «دورهمی» از عید فطر

شاه‌آبادی درباره سری جدید دورهمی عنوان کرد: دورهمی را از عید فطر روی آنتن خواهیم داشت و روی محتوای آن کار می‌کنیم تا با تغییرات جدید روی آنتن رود.

پاسخ معاون سیما به سؤالی درباره برنامه نود

شاه آبادی همچنین درباه این نکته که آیا به دنبال احیای برندهای تلویزیونی، برنامه «نود» هم به آنتن برخواهد گشت، گفت: برنامه «نود» برنامه خوب و پربیننده‌ای بود ؛ ما تمایل داریم این برنامه کار خودش را داشته باشد اما طبیعی است که انتخاب مجری و موضوعاتی از این دست، در اختیارات مدیر شبکه است. پیش از حضور من درباره جا به جایی مجری و اتفاقاتی از این دست تصمیماتی گرفته شده، اگر ان‌شاءالله در این حوزه شاهد اتفاقات رو به جلویی باشیم می‌توانیم برای این موضوع برنامه‌ریزی هم داشته باشیم منتها برای این کار نیازمند زمان و برنامه‌ریزی‌های بهتر و اقدامات پیش‌روانه هستیم.

سرنوشت سریال «سرزمین کهن» به کجا رسید؟

وی درباره سرنوشت پخش سریال «سرزمین کهن» تصریح کرد: برای «سرزمین کهن» همچنان رایزنی می‌کنیم تا محتوای آن دچار شائبه نباشد. اصلاحاتی انجام دادیم و منتظر تأییدیم. این اثر کاری بسیار ارزشمند است و اگر بخواهیم امروز آن را تولید کنیم، نمی‌توانیم.

منبع: تسنیم

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها