تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۵:۲۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 163886

برنامه زنده باد زندگی شنبه ۱۵ آبان میزبان ثریا مطهرنیا نامزد جایزه جهانی بهترین معلم جهان شد.

به گزارش سینماسینما، به نقل از روابط عمومی شبکه دو، مطهرنیا در این برنامه با اشاره به اینکه من همه بچه ها را مثل فرزندان خودم دوست دارم، درباره این جایزه جهانی توضیح داد: نوبل معلمی هر سال به دنبال بهترین معلم در سطح جهان است و برای نیل به این هدف از میان ۱۲۱ کشور یک لیست ۵۰ نفری از آموزگاران برتر را انتخاب کرده و بعد وارد لیست ده تایی و در نهایت هفته بعد معلم برگزیده در سطح جهان معرفی می شود.

این بانوی معلم کردستانی که بیش از ۲۶ سال است در شغل آموزگاری در روستاهای دورافتاده و مناطق کمتر برخوردار با همه وجود خدمت کرده است، ادامه داد: هنوز تدریس می کنم و در حال درس خواندن هستم. ابتدا در دانشسرای سنندج تربیت معلم خواندم و بعد کارشناسی مدیریت برنامه ریزی و در ارشد برنامه ریزی درسی و علوم سیاسی خواندم و دکترا هم برنامه ریزی درسی را دنبال کردم.
مطهرنیا افزود: هنوز با بچه ها در ارتباطم و شاید عامل موفقیت من در روستا این بود که کل روستا را خانواده خودم می دانستم. به خاطر ارتباط با خانواده ها در یک منطقه ترک نشین در عرض ۶ ماه زبان آذری را فرا گرفتم.
این معلم برگزیده جهانی ادامه داد: همچنان در روستاها تدریس می کنم و هیچ وقت علاقه ای نداشتم که به مدارس شهری بروم.
وی بیان کرد: اولین سال خدمتم در یک روستای محروم بودم و فکر نمی کردم در روستا بمانم ، همان اولین سال به نزدیک به ۲۰۰ دانش آموز در یک مدرسه که امکانات کمی داشت آموزش می دادم. همان سال دانشگاه روزانه قبول شدم اما دلم نیامد بچه ها را تنها بگذارم و به من ثابت شد که بچه ها را به خودم ترجیح می دهم.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد و گفت: امیدوارم نوبل معلمی به من برسد به این دلیل که نیت من از نامزد شدن در این رقابت جایزه ای هست که می خواهم به بچه های خیریه برسد. من وظیفه انسانی ام را فراموش نمی کنم و هر چه کرده ام در همین راستا بوده است. افتخار می کنم به کرد بودنم.
مطهرنیا با بیان اینکه در ایران تجلیلی از من نشده و انتظاری هم ندارم، اظهار کرد: درخواستم کنترل تورم است و اینکه در رتبه بندی معلمان شان آموزگاران را بسیار پائین آورده اند.این نوبل معلمی روی کارهای بشردوستانه من تمرکز کرده اما نباید فراموش کنیم که در این اقدامات همیشه خیرین و افراد بسیاری به من کمک کرده اند که بدون یاری شان موفق نمی شدم.
زنده باد زندگی کاریست از گروه دانش و اقتصاد با اجرای محمدجعفر خسروی که شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۰:۴۵ روانه آنتن شبکه دو می شود.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها