تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۵:۰۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 44529

مهران مدیری، رامبد جواننتایج نظرسنجی مراکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) از مردم ایران نشان می‌دهد ۶۰ درصد مردم خندوانه و دورهمی را می‌بینند.

به گزارش سینماسینما، به نقل روابط عمومی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا)، نتایج اعتبارسنجی روش تلفنی نشان داد، نتایج این نظرسنجی با نتایج نظرسنجی‌های مشابه این مرکز که با حجم نمونه بالاتر و به شیوه حضوری انجام شده است تفاوت چندانی ندارد.

بر این اساس ۵۰ درصد نمونه مردان و ۵۰ درصد مابقی را زنان تشکیل داده‌اند. ۶۹ درصد متأهل، ۲۷.۵ درصد مجرد و ۳.۵ درصد بدون همسر بر اثر طلاق یا فوت همسر هستند. ۳۸ درصد نمونه را افراد با تحصیلات دانشگاهی و ۶۲ درصد افراد نیز دارای تحصیلات دیپلم و پایین­‌تر از آن هستند. ۷۲ درصد پاسخگویان ساکن مناطق شهری و ۲۸ درصد نیز ساکن روستا بوده‌اند.

۴۸.۱ درصد پاسخگویان اعلام کرده‌اند، هر دو برنامه خندوانه و دورهمی را می­‌بینند. ۵ درصد گفته‌اند فقط دورهمی را می­‌بینند و ۶.۵ درصد نیز گفته‌اند فقط خندوانه را می­بینند. حدود ۴۰ درصد پاسخگویان نیز اعلام کرده­ اند هیچکدام از این دو برنامه را تماشا نمی­کنند. در مجموع ۶۰ درصد مردم حداقل یکی از دو برنامه خندوانه یا دورهمی را مشاهده می­کنند. مردان و زنان همچنین مجردین و متأهلین به یک میزان این دو برنامه را مشاهده می­کنند. بین گروه­ های مختلف تحصیلی نیز از نظر تماشای این دو برنامه تفاوتی مشاهده نشده است.

از کسانی که هر دو برنامه دورهمی و خندوانه را تماشا می­‌کنند پرسیده شده که کدامیک را بیشتر می­‌پسندند. نتایج نظرسنجی نشان می­‌دهد ۵۶ درصد پاسخگویان اعلام کرده‌اند که دورهمی را بیشتر می‌پسندند و ۳۷ درصد نیز اعلام کرده­‌اند خندوانه را بیشتر می‌پسندند. ۲.۵ درصد گفته­‌اند هیچکدام را نمی‌پسندند و ۴.۳ درصد نیز در این زمینه اظهارنظری نکرده‌اند.

در این سوال نیز تفاوت معناداری بین مردان و زنان، متأهلین و مجردین و همچنین افراد دارای تحصیلات دانشگاهی و غیردانشگاهی مشاهده نشده است.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظرات شما

  1. ناشناس
    ۲۲, خرداد, ۱۳۹۷ ۱:۴۰ ق٫ظ

    لطفا در مورد افراد سمی طنزبزارید یا منفی چه خصوصیاتی دارن فرق نداره یک روان پزشک یا معلم یااستاد ویا فردی معمولا یا گارگردان باشد

نظر شما


آخرین ها