تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۹:۱۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 154633

عبدالرضا اکبریمینی‌سریال «نفس بکش زمین» به کارگردانی احسان سیدجوادی از امروز ۵ اردیبهشت آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

به گزارش سینماسینما، مینی‌سریال «نفس بکش زمین» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی احسان سیدجوادی که تابستان سال ۹۹ در منطقه خجیر تهران تصویربرداری شده است، آماده نمایش شد.

این مینی‌سریال ۸ قسمتی با موضوع فداکاری‌های محیط‌بانان برای حفظ محیطزیست از امروز ۵ اردیبهشت روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

احسان سیدجوادی نویسنده‌ و کارگردان این مینی سریال بیان کرد: «نفس بکش زمین» با هدف فرهنگسازی، سعی دارد گوشه‌ای هر چند کوچک از زندگی و فداکاری محیط‌بانان جان بر کف را به نمایش بگذارد.

در خلاصه داستان «نفس بکش زمین» آمده است: زمانی که آتش زمین را گرفت، صدای شلیک از جان جانداری خبر می‌داد که شاید خیلی دور یا خیلی نزدیک از تن رها می‌شد یا صدای غرش کامیونی که وجب به وجب این خاک را به نیت رزق از سرزمین بیرون می‌برد و یا حیوانی که از سر اسارت ناله می‌دهد و به دنبال آب در چال آب‌های دشت پرسه می‌زند و یا آتشی که برای دقیقه‌ای تفریح و کباب بازی، دل به دشت می‌زند.. چشمانی نگران با دستانی مملو از نور خدا، مانع از این اتفاقات می‌شد تا دشت سبز بماند و جاندار جان به در… و آن دست‌های حامی یک محیط‌بان است که همچون شیری پاسداری می‌کند  از این مرز و بوم…

عبدالرضا اکبری، محمدرضا شهبانی نوری، محمدباقر صفانور، حامد مصباحی، علی ملک‌لو، علی خازنی، بابک جعفریه، مژده عنایتی، سعید بصیری، زینب عباسی، الناز اکبرزاده، شایان حاج اسماعیلی، حمیدرضا منتظری، فراز واحدیان، پیمان بیات، مهران ایرانی، اکرم یاد حکم آبادی، زهره حسینی، کیان ملک‌لو، افشین امینی، زهرا مشعشعی، کامیار نظری گلپایگانی، کیوان امیدی، رضا علیقلیان، روزبه جهانی، فرید ملک‌لو، مجید نوروز و داوود رجایی بازیگران «نفس بکش زمین» هستند.

«نفس بکش زمین» که با مشارکت سازمان حفاظت محیط زیست ساخته شده است، هر شب حوالی ساعت ۱۸:۰۰ روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها