تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۵/۱۵ - ۱۴:۴۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 23042

نوبختمعاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: رسانه ملی با پخش برنامه هایی هدفدار به دنبال بی آبرو کردن دولت پیش مردم است.

به گزارش سینماسینما ، محمدباقر نوبخت شامگاه روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی با اشاره به پخش برنامه ای از رسانه ملی در رابطه با مشکلات مربوط به کشاورزان اظهار کرد: متاسفانه برخی ها در رابطه با عملکرد دولت بی انصافی کرده و اقدام به سیاه نمایی می کنند و در دوره ای حتی رهبر معظم انقلاب اسلامی دستور واردات و خرید حجم عظیمی از گندم از صندوق توسعه ملی برای مقابله با تهدیدات را صادر کردند، اما امروز دولت تدبیر و امید با حمایت از کشاورزان حجم خرید دولتی گندم را از ۴٫۵ میلیون تن به ۱۰ میلیون تن افزایش داده است.
وی با بیان این که طی سال جاری میزان اعتبار اختصاص یافته برای گندم خریداری شده از کشاورزان کشور بالغ بر ۱۲۰ هزار میلیارد ریال خواهد بود، افزود: افزایش میزان تولید گندم بیانگر حمایت های دولتی و تمایل کشاورزان برای کشت محصولات کشاورزی از جمله گندم است.
نوبخت همچنین با اشاره به سیاست های موفق دولت تدبیر و امید در حمایت از کشاورزان گفت: در بخش چای نیز با افزایش ۴۰ درصدی کاشت این محصول کشاورزی رو به رو هستیم که نشانگر سودده بودن و تمایل کشاورزان برای کاشت این محصول است.
وی در ادامه با اشاره به تاکید و دستور رئیس جمهوری در راستای تلاش برای خروج کشور از حالت رکود اقتصادی بیان کرد: خوشبختانه دولت توانست نرخ تورم را تک رقمی کند و هم اکنون درصدد رونق اقتصادی کشور هستیم و تا پایان سال ۹۵ باید شاهد به حرکت درآمدن چرخ های اقتصادی کشور باشیم.
معاون رئیس جمهوری با اشاره به اختصاص ۱۶۰ هزار میلیارد ریال برای هفت هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی در کشور گفت: این میزان اعتبار برای واحدهای کوچک و متوسط اختصاص می یابد که با برنامه ریزی صورت گرفته رشد اقتصادی کشور را سرعت بخشیده و چرخ های توسعه ملی را به حرکت در می آورد.
وی با بیان این که عمده بودجه کشور از نفت تامین می شود، اظهار کرد: باید اعلام کنیم که وابستگی کشور به نفت نسبت به دوره های گذشته کاهش یافته است.
وی با اشاره به تحریم های ناجوانمردانه ایران و کاهش فروش نفت اظهار کرد: دولت تدبیر و امید توانست فروش نفت را روزانه از یک میلیون بشکه به ۲٫۵ میلیون بشکه افزایش دهد و البته گلایه هایی نیز از برخی کشورهای همسایه داریم که اگر هم اکنون حمایت های ایران نباشد، شبانه شکست می خورند و همان کشورهایی که در هشت سال دفاع مقدس زیربناهای ایران را نشانه رفتند و در تحریم ها نیز تابع تصمیمات زورگویان بودند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اعلام این که دولت به دنبال اجرای سیاست های توسعه متوازن در کشور است، گفت: برخی ها بیان می کنند که دولت به برخی استان ها بیشتر از استان های دیگر توجه دارد ولی دولت دنبال عدالت است و همه باید از بدبینی به دولت پرهیز کنند.
وی با اشاره به دستور ویژه رئیس جمهوری برای توجه به مناطق کمتر توسعه یافته گفت: دولت تدبیر و امید معتقد به توسعه متوازن است.
وی خطاب به مردم آذربایجان غربی گفت: به طور جدی پیگیر تحقق وعده های رئیس جمهوری در سفر به آذربایجان غربی هستیم و پروژه هایی همچون راه آهن ارومیه و بیمارستان آیت الله خویی که مطالبه مردم آذربایجان است، پیگیر شده و با تخصیص اعتبار ۱۰۰ درصدی، برای اتمام آنها تلاش خواهیم کرد.
نوبخت به مردم آذربایجان غربی قول داد تا در بودجه سال ۹۶ ردیف بودجه خاصی برای برقراری توسعه متوازن و جبران عقب ماندگی های این استان در نظر بگیرد.
منبع : ایرنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها