تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۰۷:۳۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 81959

شبکه چهار سیما ۲۸ فیلم سینمایی، ۱۳ مستند، سریال «پوآرو» و چند تله تئاتر را در ایام نوروز پخش می کند.

به گزارش سینماسینما، «چشم شب روشن»، «مشاهیر ایران»، «جادوی تاریخ»، «معرفت»، سریال خارجی «پوآرو»، تله تئاتر و فیلم های سینمایی ایرانی و خارجی از جمله برنامه هایی هستند که گروه های برنامه ساز و واحد تامین برنامه شبکه چهار برای نوروز ۹۶ تدارک دیده اند.

صالح‌علا سال را در شبکه چهار تحویل می‌کند

مجله شامگاهی «چشم شب روشن» به تهیه کنندگی امیر قمیشی کاری از گروه ادب و هنر شبکه چهار است که هر شب به صورت زنده با گفتگوهایی در حوزه ادب، فرهنگ و هنر روی آنتن می رود و قرار است در ایام نوروز مخاطبانش را با قصه خوانی ها و متن های محمد صالح علا به فصل بهار دعوت کند.

آیتم های کوتاه نمایشی، شعر و ترانه های بهاری و همچنین صحبت چهره های فرهنگی و هنری از جمله تدارکات عیدانه «چشم شب روشن» در این ایام است. «چشم شب روشن» در ایام نوروز هر شب به مدت ۶۰ دقیقه ساعت ۲۳ روی آنتن خواهد رفت.

همچنین «چشم شب روشن» به عنوان ویژه برنامه تحویل سال شبکه چهار سیما در نظر گرفته شده است که از یک ساعت پیش از تحویل سال، تا یک ساعت بعد از آغاز سال ۹۶ ادامه دارد.

«مشاهیر ایران»

مستند «مشاهیر ایران» به معرفی استادان هنرهای تجسمی ایران می پردازد.

برنامه «مشاهیر ایران» به تهیه کنندگی حمید مجتهدی و کارگردانی امیرحسین مجتهدی در ۸ قسمت ۳۰ دقیقه ای، هنرهای تجسمی ایران و نیز موزه های ایران را به تصویر می کشد و در زمینه های مختلف هنرهای تجسمی همچون نگارگری، مجسمه سازی، خوشنویسی، نقاشی خط و … خواهد پرداخت.

در این مجموعه سعی شده است ضمن معرفی استادان حوزه تجسمی و آثارشان به مفاهیمی همچون عشق به کار و احساس مسئولیت هنرمند به هنر و جامعه اش و چگونگی تبدیل شدن به مشاهیر ایران در کنار زندگینامه هنری این استادان بپردازد.

«مشاهیر ایران» در ایام نوروز یک روز در میان با معرفی یک موزه و بیوگرافی یکی از استادان هنرهای تجسمی با مخاطبان علاقه مند به هنر خواهد بود.

مروری بر رویداد های تاریخی در «جادوی تاریخ»

برنامه «جادوی تاریخ» برنامه ای ترکیبی است که در آن، وقایع، موضوعات، نگرش ها و شخصیت های مهم تاریخی از ایران و جهان به مخاطب شناسانده می شود.

«جادوی تاریخ» به تهیه کنندگی محمد رحیمی در ۲۶ قسمت ۳۰ دقیقه ای تولید شده و در آن بخشی از یک فیلم تاریخی که توسط دوبلورهای مطرح کشور دوبله شده پخش می شود. بعد از آن استادان دانشگاهی که صاحب تالیفات و کتب مرتبط هستند درباره فیلم و آن واقعه تاریخی اظهار نظر خواهند کرد.

لنین در دادگاه، جنگ واترلو، ناپلئون در دادگاه، تاریخ مصرف گرایی، محمد پیامبر خدا، مشتاقان تاریخ (فتح بهشت)، انقلاب روسیه و مجموعه مستند تاریخ جهان در سه قسمت با عناوین (افراط ها، هیتلر و گاندی)، (افراط ها، هیروشیما)، (افراط ها، چین و انسان، ماشین و آینده بشر) از جمله فیلم هایی است که برای پخش در این برنامه آماده و دوبله می شود.

در هر قسمت ۲۰ دقیقه از فیلم نمایش داده می شود و سپس کارشناس مربوطه درباره آن اتفاق تاریخی توضیح می دهد.

پای صحبت های غلامحسین دینانی در «معرفت»

«معرفت» برنامه ای از گروه معارف و اندیشه دینی شبکه چهار سیما است که با محوریت فلسفه اسلامی پخش می‌شود. این برنامه یک برنامه گفتگو محور است که در کنار فلسفه اسلامی به شناخت اندیشه های اسلامی در کلام بزرگان و قرآن کریم می پردازد و در هر دوره برنامه به غیر از تشریح فلسفه، نظرات بزرگانی چون عطار، حافظ، سعدی و مولانا نیز بررسی می شود. مجری این برنامه اسماعیل منصوری لاریجانی و مهمان ثابت آن غلامحسین ابراهیمی دینانی است که در ایام نوروز به صورت منتخب و طبق درخواست بینندگان در ۲ نوبت از این شبکه پخش خواهد شد.

هر روز یک تله تئاتر هر شب یک سینمایی

تامین برنامه شبکه چهار، مجموعه تله تئاتر و تله فیلم های تلویزیونی مفرح و ایرانی متناسب با حال و هوای این ایام و انتخاب آثاری نوستالژی گونه همچون «باجناق ها» را برای نوروز تدارک دیده است که هرروز در ۲ نوبت ۱۳:۳۰ و ۲:۳۰ بامداد روی آنتن خواهد رفت. همچنین ۱۳ اثر سینمایی خارجی هر شب ساعت ۲۰:۳۰ پخش و روز بعد ساعت ۱۴:۳۰ بازپخش می شود که در خبرهای تکمیلی تر اسامی آنها از طریق روابط عمومی شبکه چهار اعلام خواهد شد.

«پوآرو» سریال نوروزی شبکه چهار

هرکول پوآرو کارآگاه تخیلی بلژیکی است که توسط نویسنده شهیر انگلیسی آگاتا کریستی خلق شده‌ است. دیوید سوشی در نقش کارآگاه مشهور هرکول پوآرو بازی کرده و می‌توان او را از مشهورترین شخصیت‌های داستانی تاریخ ادبیات دانست. او در بیش از سی داستان بلند و بیش از پنجاه داستان کوتاه به عنوان شخصیت اصلی ظاهر شده‌است و از این لحاظ نیز از رکوردداران است.

مجموعه تلویزیونی «پوآرو» محصول سال ۱۹۸۹ از محبوب ترین مجموعه های نمایشی با ژانر پلیسی و معمایی به شمار می آید و قرار است در ایام نوروز هر روز ساعت ۱۱ از شبکه چهار به نمایش درآید.

پخش فیلم های سینمایی

واحد تامین برنامه شبکه چهار در نوروز ۹۶ هر روز ساعت ۹ بامداد ۱۵ اثر برتر از ۱۵ کارگردان مشهور ایرانی را روی آنتن می برد.

پخش سخنرانی حجت الاسلام فاطمی نیا در خصوص اخلاق و دین هر روز قبل از اذان مغرب و مستند های علمی از دیگر برنامه های نوروزی شبکه چهار سیما است.

منبع: مهر

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها