تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۱۳:۵۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 184460

در حالی که مراسم چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از شبکه خبر در حال پخش بود در میانه سخنرانی رئیس‌جمهور این شبکه برای لحظاتی هک شد.
به گزارش سینماسینما، بر اساس ویدیوها و اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، آنچه در پخش سخنرانی زنده رییسی رخ داده، هک پخش مستقیم این رویداد از شبکه اینترنتی تلوبیون بوده است که به مدت ۱۹ ثانیه رخ داده است. ویدیویی به این تایم زمانی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که لوگوی مشخصی از تلوبیون یا شبکه خبر ندارد اما ادعا شده با قطع برنامه‌های تلوبیون در زمان پخش زنده منتشر شده است. هرچند تلویزیون و مدیران تلوبیون با گذشت ساعتی از این اتفاق هنوز هیچ واکنشی برای تایید یا تکذیب این خبر نداشته‌اند.

در ابتدا خبرگزاری ایلنا در خبری مدعی شده بود که شبکه خبر در زمان پخش سخنرانی رییس جمهور هک شده است که پس از دقایقی مشخص شد آنچه رخ داده روی آنتن زنده تلویزیون رخ نداده است.
پیشتر هم در طول ۱۸ ماه گذشته چندباری تلویزیون و تلویزیون اینترنتی تلوبیون هک شده بود. رییس رسانه ملی بارها از تلاش برای افزایش امنیت شبکه و جلوگیری از تکرار اتفاقات سخن گفته بود و تاکید شده بود در بخش‌های خبری رسانه ملی هیچ ارتباط زنده اینترنتی وجود ندارد که امکان هک شبکه موجود باشد.

همچنین برای امنیت شبکه تلوبیون هم در یک ساله اخیر هزینه‌ها و اقدامات مهمی اعلام شد که انجام گرفته است. اما همچنان مشخص نیست ویدیوی پخش شده در شبکه‌های اجتماعی دقیقا حاصل چه رخدادی است. رسانه ملی هم انگار همچنان در سکوت خبری باقی مانده است.

 

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 

آخرین ها