تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۶/۲۸ - ۰۹:۰۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 27248

سرزمین کهنساخت سریال‌های الف ویژه در سازمان صداوسیما از سر گرفته می‌شود.


به گزارش سینماسینما، دکتر میرباقری – معاون سیما – در حاشیه بازدید از سریال تاریخی «معمای شاه» خبر بالا را اعلام کرد.

او از تولید ۱۰ سریال الف ویژه خبر داد و گفت: تاریخ انبیاء، تاریخ اسلام، اثرات اندیشمندان ایرانی در اسلام و تاریخ هشت سال دفاع مقدس دستمایه ۱۰ طرح الف ویژه‌ای است که به زودی جزئیات آن در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

معاون سیما در حالی از تولید دوباره پروژه‌های الف ویژه در سازمان صداوسیما خبر می‌دهد که ساخت سریال‌های تاریخی در دوره ریاست محمد سرافراز تقریبا متوقف شده بود و علت آن هم کمبود بودجه عنوان می‌شد. عده‌ای هم این امر را به عدم تمایل و اعتقاد رییس وقت صداوسیما به تاثیرگذاری ساختار نمایش نسبت به دوره‌ قبل می‌دانستند.

این در حالی است که دکتر میرباقری روز گذشته تاکید کرده است: سازمان برای تولید مجموعه‌های نمایشی کمبود بودجه ندارد؛ چرا که تولید برنامه‌های نمایشی موفق را نه صرف هزینه بلکه جذب سرمایه می‌داند.

بر اساس این گزارش، از دیگر خبرهای مهمی که روز گذشته توسط معاون سیما اعلام شد، بازگشت گروه‌های فیلم و سریال به شبکه‌ها و احیای عنوان «سیمافیلم» بود. در دوره محمد سرافراز عملا ساخت سریال‌ها از شبکه‌ها گرفته شده و در دو مرکز امور نمایشی سیما و گسترش فیلمنامه‌نویسی دنبال می‌شد.

میرباقری بازگشت گروه‌های فیلم و سریال به شبکه‌ها را از دیگر برنامه های این معاونت دانست و افزود: هر یک از شبکه‌ها با توجه به حال و هوای مخاطبانشان تولید برنامه‌های نمایشی خواهند داشت ولی این تولیدات با برنامه‌ریزی و طبق اصولی خواهد بود که مرجع آن سیما فیلم است.

معاون سیما بر نقش سیما فیلم در تولید سریال‌های ویژه الف تاکید کرد.

بر اساس اعلام معاون سیما سریال «سرزمین کهن» که پخش آن بیش از دو سال است متوقف شده، پس از «معمای شاه» به آنتن تلویزیون می‌رسد. پخش این سریال به کارگردانی کمال تبریزی پس از چند قسمت با اعتراض اقوام مواجه شد و در نهایت صداوسیما دو دوره ضرغامی به توقف پخش رضایت داد.

مجموعه «معمای شاه» در ماه محرم از شنبه تا چهارشنبه روی آنتن می‌رود. بازپخش این مجموعه نیز به شبکه سه واگذار شده است. پس از پایان این مجموعه نیز سریال فاخر «سرزمین کهن» پخش می‌شود.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها