تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۲/۱۱ - ۱۷:۰۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 47684

صدا و سیما شبکه چهار سیما برای نوروز ۹۶، چهارده فیلم سینمایی از آثار برتر سینمای جهان را در قالب برنامه «گیشه» برای مخاطبان پخش می‌کند.

به گزارش سینماسینما، واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما برنامه «گیشه» را برای نوروز ۹۶ تدارک دیده است که علاوه بر پخش فیلم‌های روز سینمای جهان، شاهد تحلیل این آثار نیز خواهیم بود.

پخش برنامه «گیشه» از ۲۹ اسفندماه آغاز و تا ۱۳ فروردین ماه ادامه می‌یابد. آثار سینمایی که در نوروز ۹۶ به روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود برای اولین بار پخش می‌شوند و تمامی آنها  نامزد و دریافت کننده جوایز اسکار و جشنواره‌های بین‌المللی شده‌اند.

عناوین فیلم‌های سینمایی نوروزی شبکه چهار به شرح ذیل است:

«مردی که بی نهایت را می شناخت»، «صفحه حوادث»، «برف شکن» به کارگردانی بونگ جون هو و با بازی کریس اونز روایت قطاری که حامل آخرین بازماندگان سرمای وحشتناک زمین است، «پیرمرد صدساله ای که از پنجره بیرون پرید و ناپدید شد» به کارگردانی فلیکس هرنگرن و بازی هالوک بیلگینر و میلیسا سوزن (نامزد دریافت اسکار بهترین گریم، برنده ۶ جایزه اروپایی و نامزد جایزه گویا برای بهترین فیلم اروپایی)، «هتل بوداپست» به کارگردانی وس اندرسون و بازی رالف فاینس (برنده ۴جایزه اسکار بهترین موسیقی فیلم ،بهترین طراحی صحنه،بهترین گریم و بهترین طراحی لباس در اسکار ۲۰۱۶)، «به ترتیب خروج از صحنه»(نامزده برد ۱۰جایزه اروپایی)، «آواز غروب» (برنده جایزه بهترین جلوه های فیلم بفتا و نامزد دریافت ۱۰ جایزه دیگر)، «نهم آوریل» (نامزد ۲جایزه در جشنواره روبرت)، «روز ملی»، «سیارک»،«آدمکش» (نامزد جایزه بفتا برای بهترین فیلم غیر انگلیسی)،«بوگوی»، «مریخی»(نامزد ۷جایزه اسکار،برنده جایزه گلدن گلوب برای بهترین جلوه های ویژه و نامزد دریافت ۱۱۶جایزه دیگر)، «مدیترانه »(نامزد دریافت جایزه منتقدین جشنواره کن).

اطلاعات تکمیلی از زمان پخش و ترتیب پخش فیلم های سینمایی شبکه چهار به زودی اعلام خواهد شد.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها