تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۹/۲۸ - ۱۰:۳۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 35866

جناب خانسعید سالارزهی که به نوعی خالق شخصیت و عروسک جناب‌خان در ابتدای تولد او بوده هنوز به حضور این عروسک محبوب در سری جدید «خندوانه» رضایت نداده است.

به گزارش سینماسینما، جناب خان با صداپیشگی محمد بحرانی یک شخصیت عروسکی است که در این ۲ سال در برنامه «خندوانه» جای خود را بین مردم باز کرده است؛ عروسکی که اگرچه در «خندوانه» دیده شد ولی پیش از آن در مجموعه ای در شبکه نمایش خانگی با نام «کوچه مرواردید» شکل گرفته بود. جناب خان در «خندوانه» نه تنها توانست با اشعار و موسیقی های خود طیف مخاطب کودک را جذب کند بلکه با دیالوگ هایش در این برنامه با رامبد جوان، مهمانان و موقعیت های نمایشی برای مخاطب بزرگسال هم جذاب شد.

از جمله کارکردهای مهم حضور این شخصیت عروسکی پرداختن به موسیقی قومیت های مختلف و اقوام و نواحی بود که به دلیل آشنایی، تسلط و علاقه خودِ محمد بحرانی به حوزه موسیقی ظرفیتی برای دیده شدن همه اقوام کشور و نوعی اتحاد و همدلی شده بود.

حضور جناب خان از شروع فصل اول «خندوانه» به تدریج در برنامه پر رنگ و پر رنگ تر می شد تا جایی که یک روز نبودش باعث ایجاد حاشیه می شد. چندی پیش اما بیشترین حاشیه برای این شخصیت عروسکی رقم خورد و سعید سالارزهی به عنوان کارگردان مجموعه نمایش خانگی «کوچه مروارید» که جناب خان اولین بار در آنجا متولد شد از اعتراض ها و گلایه های خود نسبت به حضور این شخصیت عروسکی در فصل چهارم گفت و اینکه مالکان اولیه این عروسک تاکنون مورد توجه قرار نگرفته اند.

چند ماهی است که این حاشیه ها ادامه دارد و هنوز مدیران تلویزیون که درصد زیادی از جذابیت برنامه «خندوانه» و افزایش مخاطب را به جناب خان و هنرمندی های محمد بحرانی مدیون هستند به نتیجه مشخصی درباره حضور جناب خان در برنامه نرسیده اند.

سعید سالارزهی معتقد است که برای ادامه حضور جناب خان در برنامه «خندوانه» دو نگرانی دارد که باید رفع شود ولی هنوز هیچ پیشنهادی به او ارایه نشده است.

سعید سالارزهی با اشاره به مذاکره ها برای حضور عروسک جناب خان در فصل چهارم «خندوانه» گفت: عروسک جناب خان ابتدا قرار بود چند جلسه به عنوان مهمان در برنامه «خندوانه» حضور یابد اما بعد به یک شخصیت ثابت این برنامه تبدیل و حضورش ادامه دار شد.

او ادامه داد: عروسک جناب خان سال ۹۰ در خانه سینما ثبت شد و حدود چند سال برای خلق این شخصیت و جزییاتی که دارد فکر شد. نیما مجلسی اولین اتودها را روی این عروسک زد و هدیه هاشمی آن را خلق کرد و بعد اتاق فکر مجموعه «کوچه مروارید» شامل محمد نادری، امیر سلطان احمدی، سارا سالار و… درباره این شخصیت فکر کردند.

کارگردان «کوچه مروارید» با اشاره به نگرانی های این تیم عنوان کرد: اکنون ما دو نگرانی داریم؛ یکی اینکه جناب خان در یک برنامه روتین مثل «خندوانه» به روزمرگی برسد و دوم اینکه ما در این ۲ سال هیچ منفعت مالی به عنوان مالک و خالق این عروسک نداشتیم درحالیکه حضور جناب خان در شبکه نسیم و تلویزیون باعث تبلیغات و منافع زیادی شده است.

images-2

 

ساخت چند فیلم سینمایی با حضور جناب خان

سالارزهی اضافه کرد: ما منتظر پیشنهادی از طرف عوامل برنامه «خندوانه» و شبکه نسیم درباره چگونگی نحوه حضور جناب خان در برنامه بودیم اما هیچ پیشنهادی درباره این دو نگرانی ما مطرح نشد.

سالارزهی درباره طرح سینمایی خود با حضور جناب خان توضیح داد و بیان کرد: ما اکنون در حال مذاکره با حوزه هنری هستیم و به دنبال ساخت چند فیلم سینمایی با مشارکت آنها و با حضور جناب خان هستیم. در نظر داریم یک سه گانه بسازیم و شاید هر سال یک فیلم را تولید کنیم.

او درباره این سه گانه و ریسکی که در از بین رفتن جذابیت جناب خان در آن هم وجود دارد، تصریح کرد: به هر حال قطعا ما فیلمنامه خواهیم داشت و کار طی یک پروسه ضبط و تولید می شود و بعد از گرفتن بازخوردها سراغ اثر بعدی می رویم و این کار با تولید برنامه به صورت شبانه خیلی متفاوت است. ظرفیت جناب خان خیلی بیشتر از این است که با رامبد جوان و یا مهمان برنامه گفتگو کند و موقعیت های نمایشی بیشتری را می توانیم از او داشته باشیم.

ادامه مذاکره با مدیران تلویزیون

سالارزهی درباره جذابیت حضور جناب خان در تلویزیون و علاقه مخاطب به این شخصیت عروسکی اظهار کرد: ساخت سینمایی به معنای نبود حضور جناب خان در تلویزیون نیست. ما هنوز هم با بعضی از مدیران در حال مذاکره هستیم و هنوز هیچ چیز قطعی نیست اما برای من اثر سینمایی اولویت دارد.

او یادآور شد: ما در ۲ سال گذشته بدون دریافت یک ریال پول صبر کردیم و این به دلیل احترام به مردم بوده است که به جناب خان علاقه مند بوده اند و خوب بود که از همان ابتدا احترام متقابل شکل می گرفت.

کارگردان «کوچه مروارید» در پایان بیان کرد: اعتفاد ندارم که من مالک هستم بلکه گروه خالقان و مردم، مالک این شخصیت هستند. من نمی گویم مسایل مالی بی تاثیر است ولی اصلی ترین مساله این بود که لطف خدا باعث محبوبیت این شخصیت عروسکی شد و ما نگرانیم که این محبوبیت در یک برنامه روتین از بین برود.

منبع: مهر

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها