تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۱۱/۲۴ - ۱۶:۰۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 12322

اختلاف کارگردان و سرمایه‌گذار سریال «شهرزاد» در روزهای اخیر رسانه‌ای شد و کار به انتشار نامه‌ در فضای مجازی کشید.

به گزارش سینماسینما، حواشی پیش‌آمده پس از توزیع هفدهمین قسمت از سریال «شهرزاد»، باعث شد که حسن فتحی سکوتش را بشکند و نامه‌ای منتسب به او خطاب به تهیه‌کننده کار، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شود.

در هفدهمین قسمت از سریال «شهرزاد»، در یکی از صحنه‌ها در میان عکس چند تن از مبارزان سیاسی چپ بر روی دیوار، تصویر حسین شریعتمداری نیز دیده می‌شود که حواشی زیادی را در پی داشت.

در پی این اتفاق و واکنش برخی رسانه‌ها به این موضوع، سید هادی رضوی که به عنوان سرمایه‌گذار این پروژه معرفی می‌شود، علاوه بر مصاحبه‌هایی که با برخی از رسانه‌ها انجام داد و از حسین شریعتمداری عذرخواهی کرد، نامه‌ای نیز خطاب به او نوشت.

در بخشی از این نامه آمده بود:

«… استاد بزرگوار، من در مکتبی در مدارس مذهبی درس خوانده‌ام به نام شهدای موتلفه اسلامی و موظف به ادامه راه مبارز نستوه و جهادی آقای حبیب‌اله عسگراولادی هستم که شما را سردار قلم خطاب نمودند. جالب است عوامل سریال و به خصوص آقای حسن فتحی کارگردان مجموعه تلویزیونی شب دهم که خود را مشمول لطف شما بزرگوار در آن مجموعه می‌داند از پاسی از شب گذشته با متوجه شدن این خطا بارها به این حقیر فرمودند که طی جلسه‌ای حضوراً توضیح عرض عذرخواهی داشته باشند…»

رضوی در بخش دیگری نوشته بود:

« … سرور عزیزم می‌گویند عدو شود سبب خیر … که من حقیر جمله‌ای را که سالها منتظر گفتنش در عرصه‌های عمومی بودم خطاب به شما سرور نازنینم بگویم…

با جرات می‌گویم ای کاش خدا به من هم روزی توفیق دهد در عرصه حمایت از انقلاب، حسین شریعتمداری دیگری و خار چشم دشمنان نظام مقدس باشم. چه کسی خوشش بیاید، چه کسی خوشش نیاید.»

در پی انتشار نامه سید هادی رضوی در فضاهای مجازی و واکنش‌های بسیار به آن، حسن فتحی نیز نامه‌ای خطاب به سید محمد امامی – تهیه‌کننده سریال «شهرزاد» – نوشت که سایت رسمی این سریال آن را منتشر کرده است.

نامه حسن فتحی به امامی به شرح زیر است:

«جناب آقای سیدمحمد امامی – تهیه‌کننده محترم سریال شهرزاد

متاسفانه اخیرا، انتشار مواضع رسانه‌ای افراد غیرمسئول درباره اینجانب و سریال شهرزاد موجب بروز مسائلی گشته است که در ارتباط با آنها تذکر چند نکته ضروری است:

۱- بنابر روال و قاعده مرسوم، در صورت بروز هر موضوع شبهه‌برانگیز حسب مورد تنها تهیه‌کننده و کارگردان یک سریال، موظف به ادای توضیحات لازم و رفع ابهام در آن زمینه هستند.

۲- هرگونه اظهارنظر شخصی افراد مرتبط با سریال و نقل قول‌های کذب و بدون اطلاع از طرف اینجانب، مغایر با اخلاق و رفتار حرفه‌ای است.

۳- طرح اظهارنظرهای حاشیه‌ساز در رسانه‌ها و مآلاً طرح موضوعات سیاسی که مفهوماً هیچ ارتباطی با داستان ساده و عاشقانه این سریال ندارد، خلاف انصاف بوده و تنها موجب تشویش اذهان عمومی خواهد شد.

۴- به سبب اینکه در بدو توافق برای ساخت این سریال، تصور نمودم تنها با جنابعالی به عنوان تهیه کننده و سرمایه گذار، همکاری خواهم داشت از این رو در کمال احترام اگر قرار باشد هر فردی به جز شما در مقام تهیه کننده در هر مورد دست به تفسیر ناصحیح از گفته و ناگفته‌های من بزند با کمال احترام ناگزیرم از همکاری برای ساخت قسمت‌های بعدی سریال، انصراف بدهم تا به مصداق «گنه کرد در بلخ آهنگری، به شوشتر زدند گردن مسگری» قربانی موضع‌گیری‌های پرحاشیه این قبیل افراد نشوم.»

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها