تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۷/۱۱ - ۱۱:۰۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 3375

رامبد جوانرامبد جوان را می‌گوییم؛ طراح، کارگردان و مجری «خندوانه» که با «جناب خان» ‌اش در تلویزیون یکه‌تازی می‌کند. او که فعلا تمام اوقات زندگی‌اش صرف «خندوانه» می‌شود، در یکی از آخرین روزهای تابستان دعوت ما را برای گپ‌و‌گفتی درباره‌ی برنامه‌اش علیرغم سرشلوغی زیاد.

جوان در گفت‌و‌گویی صریح و نسبتا جدی، برخلاف ماهیت «خندوانه»، با خبرنگاران سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا از سختی ساخت چنین برنامه‌ای، خستگی، آینده‌ی «خندوانه»، مهمانان دعوت شده، شایعه‌های مالی، جناب خان و … سخن گفت.

او همچنین خبر داد که قصد دارد کتابی را با نام «خندوانه یعنی؟» چاپ کند؛ «خندوانه یعنی؟» سوالی است که در برنامه از مهمانان پرسیده می‌شود و برخی معتقدند طرح آن جذابیتی ندارد، اما تصمیم رامبد جوان نشان می‌دهد که او نظر کاملا متفاوتی دارد.

توضیحات رامبد جوان درباره مسابقه خنداننده برتر

-البته با خیلی‌ها تماس گرفتیم که برخی نمی‌توانستند بیایند و عده‌ای هم نخواستند که بیایند، اما همین‌هایی که آمدند کار بزرگی انجام دادند که در یک مسابقه‌ که قرار است مردم به آن رأی دهند شرکت کردند. چون همین فکر که قرار است از مسابقه‌ای حذف شوی ممکن است نخواهند در برنامه حاضر شوند اما همکاری زیادی کردند و حضورشان لذت‌بخش بود.

-رضا عطاران بیشتر تمرکزش را روی حضور در سینما گذاشته و مهران مدیری هم به دلیل اینکه درگیر ساخت برنامه خود است، می‌دانستم که وقت ندارد تا بخواهد روی این مسابقه تمرکز کند.»

واکنش‌ها به مسابقه رضویان و خمسه

-اگر جواد رضویان خود انصراف می‌داد تکلیف روشن می‌شد اما ما پیش‌بینی نکرده بودیم که یک نفر بیاید و کاری انجام ندهد. در واقع آنچه پیش‌بینی کرده بودیم این بود که یک نفر کلا به برنامه نیاید اما اینکه یک نفر کاری انجام ندهد ما را هم غافلگیر کرد.

-البته در آن زمان هنوز این قانون را که بعد از پایان دو اجرا رأی‌گیری انجام شود را نگذاشته بودیم و جالب بود که تا وقتی اسم جواد آمد فاصله رأی‌های داده شده پنج، شش برابر بود.

آدم‌هایی که دیگر قرص اعصاب نمی‌خورند

-ما هر کاری که می‌کنیم، بر مبنای وظیفه‌ای است که داریم. من با آدم‌های فراوانی روبه‌رو شدم که قرص اعصاب می‌خوردند و الان دیگر نمی‌خورند. با آدم‌هایی روبه‌رو شدم که دست به خودکشی زده بودند، نجاتشان داده بودند و دوباره می‌خواستند خودکشی کنند، اما با این برنامه به روحیه‌ای رسیدند که دیگر نمی‌خواهند زندگی خود را تمام کنند. حتی با خانمی مواجه شدم که در اولین سالگرد فوت بچه دو ماهه‌اش به «خندوانه» آمده بود و من وقتی این موضوع را فهمیدم حالم دگرگون شد.

خیلی لوس است «خندوانه» را سیاسی بدانیم

-اینکه می‌گویند «خندوانه» با سیاسی‌ها یا با جاهای دیگری می‌بندد، به نظرم خیلی لوس و بی اساس است و اصلا چیزی نیست که بشود آن را ثابت کرد. ما در فصل جدید ۱۱۵ برنامه داشتیم که در یکی از آن برنامه‌ها که با حضور سیاسی‌ها روی آنتن رفت، رییس کمیسیون اجتماعی مجلس مهمان ما بود؛ نماینده‌ای که از نظر من و اجتماع باید بیاید و بگوید که برای مردم چه برنامه‌ای دارد. نفر بعدی‌ای که منصب سیاسی داشت هم استاندار تهران بود. معتقدم او هم باید بیاید و بگوید که برای شادی مردم در تهران به عنوان کلان‌ترین بخش این مملکت چه فکری کرده است. این‌ افراد با مسؤولیت‌هایی که دارند باید در برنامه حاضر شوند و حرف بزنند.

مهمانان سفارشی در «خندوانه»!؟

افرادی برای حضور در خندوانه پیشنهاد شدند، اما هیچ وقت اصراری برای حضورشان نبود که این‌ها باید حتما به برنامه دعوت شوند؛ البته واقعیت این است که ما در یک شاخه‌هایی مهمان کم می‌آوریم، ولی در کل گاهی از پیشنهادهایی که شده استفاده کردیم و گاهی هم نکردیم. جدا از موضوع سفارش مهمان، یکی از کسانی که به شدت دوست دارم به «خندوانه» بیاید آقای ظریف است که اخیرا با ایشان صحبت کردم ولی دلایلی داشتند که فعلا بهتر است به برنامه نیایند و من هم پذیرفتم، اما قول دادند که حتما بیایند.

برای خندوانه غیر از رامبد کس دیگری را نمی‌شناسم

-در برنامه‌هایی مثل «خندوانه» یا «نود» مجری، برند می‌شود چون میزبان برنامه‌ است. در «خندوانه» اگر قرار بود یکسری آیتم‌های مختلفی پخش شود می‌توانستیم بگوییم که «جناب‌خان» جذاب‌ترین است ولی واقعیت این نیست، چون در این برنامه یک رامبدی وجود دارد که ممکن است دو سال دیگر کس دیگری جای او باشد، اما من برای «خندوانه» غیر از رامبد جوان فرد دیگری را نمی‌شناسم و اگر رامبد جوان را بردارید کل برنامه به هم می‌ریزد، پس جناب‌خان یک جزء و آیتمی از برنامه است و این رامبد است که در تقابل با جناب‌خان ایجاد جذابیت می‌کند.

-جناب خان با یک درام وارد برنامه می‌شود و این طور نیست که کلا حضور داشته باشد و با هم بداهه، حرف بزنیم. ما می‌خواهیم جناب خان همواره بالا بماند و یک ذره هم پایین نیاید. این مستلزم آن است که قصه‌ها، درام‌ها و موقعیت‌های نمایشی‌ جناب خان همیشه جذاب باشد و این چیزی نیست که هر روز بشود آن را انجام داد. ما نمی‌خواهیم جناب خان فراز و نشیب داشته باشد.

لزومی ندارد کسی بداند من چقدر پول می‌گیرم

-نکته مهم درباره این قضیه این است که اصولا اهل توضیح دادن درباره پس و پشت زندگی‌ام به دیگران نیستم. لزومی ندارد کسی بداند من چقدر پول می‌گیرم و به نظرم این بخشی از آداب معاشرت و رفتار درست اجتماعی است که‌ آدم‌ها از هم نپرسند چه‌قدر پول درمی‌آوری. من جزو آدم‌هایی هستم که معقول پول درمی‌آورم و اصلا هم آدم ارزانی نیستم. ایده برنامه «خندوانه» از من بوده، کارگردانی و طراحی از من بوده، اسپانسر را هم من ‌آوردم و تلاش کردم این پروژه بتواند سرپا بایستد؛ پس بدیهی است که نه تنها من بلکه کل گروه، به اندازه زحماتمان دستمزد متناسب بگیریم.

-کمدین‌های برنامه هم دستمزد می‌گیرند؛ البته آنها دوستان من هستند ولی به هر حال کارشان همین است و باید دستمزد بگیرند.

 

 

منبع: ایسنا

 

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها