تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۱/۳۰ - ۱۶:۳۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 134441

شورایعالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران در پی نمایش اولین فیلم به‌صورت آنلاین اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش سینماسینما، شورایعالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران در پی نمایش اولین فیلم به‌صورت آنلاین اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

معتقدیم سینمای ایران در شرایطی که ویروس کرونا تحمیل کرده، چاره‌ای جز آنلاین شدن ندارد. این چرخش همزمان با نمایش در سالن‌های سینما به مسیر نمایش در فضای مجازی در قالب وی او دی یک چرخش تمدنی است که پیش از این در کشورهای ‌پیشرفته به طور موفق تجربه شده و حالا با زیرساخت‌های اینترنتی موجود، امکان تحقق آن در کشورمان وجود دارد. متولیان دولتی سینما، باید در این بزنگاه تاریخی، دوره‌ی کرونایی را مغتنم دانسته و سینمای ایران را در این چالش جدید، از رکود به بالندگی و رونق اقتصادی برسانند. این یک توفیق اجباری است که پیش از این به دلیل نبود عزم جزم مسوولان، اعتماد به نفس دست اندرکاران و به خطر افتادن منافع گروهی اندک، امکان تحققش کم بود. اما حالا با به کار گرفتن قدرت تخریبی هرکولی به نام کرونا، می‌شود کاری کرد کارستان!

نمایش فیلم سینمایی خروج آخرین ساخته‌ی ابراهیم حاتمی‌کیا در «سینما آنلاین» بدون آن که هنوز رنگ سالن‌های سینما را دیده باشد، ثابت کرد که کار «نشد» ندارد. فقط کافی است متولیان امور، فرصتی را فراهم کنند که کل ظرفیت «وی او دی» کشور به خدمت گرفته شود. و از طرف دیگر جلوگیری از دانلود غیرقانونی به‌طور بسیار جدی در دستور کار قرار گیرد، یا اگر امکان فنی آن فراهم نیست، از نظر اقتصادی ساز و کاری را تدارک ببینند که عملا استفاده از مال دزدی و قاچاق، برای سوءاستفاده‌کنندگان مقرون به صرفه نباشد. در این میان کم‌کاری سازمان صدا و سیما در تبلیغ «سینما آنلاین» غیرقابل اغماض است. واضح است که این سازمان نباید این نوع نمایش را رقیب خود بداند، بلکه باید چون گذشته با همراهی و مساعدت خود از طریق تبلیغات گسترده، به ایجاد فرهنگ فیلم دیدن قانونی، مردم را در گذر به این دوره‌ی جدید تمدنی، مشایعت کند.

در چنین حالتی، شورای عالی تهیه‌کنندگان سینما اطمینان دارد تماشاگران سینمای ایران در حمایت از سینمای محبوب و نجیب‌شان پای کارند و این سینما را حتی در سخت‌ترین شرایط تنها نمی‌گذارند.

ما معتقدیم با استحکام سینما آنلاین، تولیدات سینمایی در دوران پسا کرونا رونق خواهد گرفت و از این رونق، سالن‌های سینما نیز به موازات صنعت «وی او دی» بهره‌ها خواهند برد و مگر نه این که به فرموده‌ی رهبر انقلاب سال ۱۳۹۹ باید سال «جهش تولید» باشد.

منبع: ایلنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها