تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۰۵ - ۱۸:۲۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 87938

مجید مجیدی کارگردان سینمای ایران در بخشهایی از مصاحبه خود با علی زادمهر در ایلنا ،از تخریب فیلمسازانی چون میرکریمی ، حاتمی کیا و اصغر فرهادی انتقاد کرده است

به گزارش سینماسینما،مجیدی گفته :همیشه به‌رغم همه مشکلاتی که وجود داشته و سختی‌هایی که امروز اهالی سینما و مردم تحمل می‌کنند، به امید اعتقاد داشته‌ام و معتقدم می‌توان از داخل بدنه سینما با یک عزم جزم مشکلات را حل کرد. اگر فقط منتظر باشیم تا دولت مشکلات را حل کند هیچ مساله‌ای حل نمی‌شود. باید یک اتحاد در بین سینماگران به وجود بیاید اما متاسفانه بعضا رفتارهایی می‌بینیم که نه تنها این اتحاد را تقویت نمی‌کند بلکه باعث تفرقه می‌شود. من خیلی ناراحت شدم وقتی دیدم گروهی از سینماگران بیانیه‌های شدیدی علیه رضا میرکریمی و جشنواره جهانی فیلم فجر نوشته‌اند زیرا رضا میرکریمی جزء سرمایه‌های سینمای ایران است و می‌توانست به‌جای برگزاری یک جشنواره برای خودش فیلم بسازد. نامه‌ای که گروهی علیه میرکریمی نوشتند بسیار ناجوانمردانه بود. البته می‌توان درباره عملکرد هر فرد و هر جشنواره‌ای انتقاد کرد اما اینکه بیانیه بدهیم درست نیست. چرا ما نباید از موفقیت سینماگران ایرانی خوشحال باشیم؟ چرا باید گروهی در ایران از اینکه فیلم اصغر فرهادی در کن مورد استقبال منتقدان قرار نگرفته؛ خوشحال می‌شوند؟ چرا باید وقتی حاتمی‌کیا حرفی را می‌زند گروهی مسلسل‌وار شروع به تخریب وی می‌کنند و به دنبال زدن ریشه او هستند؟ درحالی‌که سینمای جنگ ما با حاتمی‌کیا آغاز شده، همانطور که موفقیت‌های سینمایی ما با اصغر فرهادی پررنگ‌تر شد، پس ما باید این بخل و حسد را کنار بگذاریم و ابتدا خود را اصلاح کنیم و بعد به دنبال اصلاح سینما باشیم. ما باید قدر سرمایه‌های خود را بدانیم. راه درمان سینما در درون خود سینماست و طبیبی از بیرون وجود ندارد.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظرات شما

  1. یاسر
    ۶, خرداد, ۱۳۹۷ ۱۰:۱۸ ق٫ظ

    داداش مجیدی انگار یادت رفته توی جشنواره برلین وقتی رضا ناجی جایزه گرفت و تو سنگ روی یخ شدی، داشتی منفجر می شدی! مرگ خوبه نه برای ما، برای همسایه.
    جیب ملت رو خالی می کنین بعدش می شینین برای خودتون روضه می گین و معلم اخلاق می شین؟ اف

نظر شما


آخرین ها