تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۶/۰۸ - ۱۹:۵۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 1003

دوران عاشقیفیلم سینمایی «دوران عاشقی» همزمان با اکران داخلی در کشورهای مختلف جهان روی پرده می‌رود.این فیلم با حضور علیرضا رئیسیان کارگردان و همچنین تعدادی از عوامل آن، همزمان با اکران در سینماهای سراسر کشور، در آلمان، انگلستان، آمریکای شمالی و کانادا به نمایش عمومی در خواهد آمد. «دوران عاشقی» که در ۱۰ رشته رقابتی «سودای سیمرغ» سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر کاندیدای دریافت جایزه بود و توانست تندیس سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری و بهترین فیلمنامه را از آن خود کند و همچنین در پنج رشته «سینمای ایران» در پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، کاندیدای دریافت جایزه بود و توانست تندیس ویژه هیئت داوران بهترین بازیگری نقش اول مرد و تندیس بهترین فیلمنامه بخش رقابتی بین‌الملل این جشنواره را تصاحب کند، توسط پخش کننده‌های خارجی با زیرنویس انگلیسی در شهرهای هامبورگ، فرانکفورت و کلن در آلمان به نمایش درمی‌آید و از هم اکنون بلیط‌های آن در این کشور رزرو می‌شود.

فیلم سینمایی «دوران عاشقی» همچنین در اکران عمومی خود در کالیفرنیا، واشنگتن، شیکاگو و نیویورک در آمریکا و همچنین در شهر تورنتو در کانادا روی پرده می‌رود. بنا بر این گزارش، «دوران عاشقی» که در داخل کشور، رکورد پرمخاطب‌ترین فیلم غیرکمدی سینمای ایران بعد از انقلاب را از آن خود کرده است، به همراه چند تن از عوامل این فیلم و همچنین «علیرضا رئیسیان» کارگردان آن، در این کشورها به صورت عمومی اکران خواهد شد و تقاضای نمایش این فیلم در شهر لندن در انگلستان و همچنین در شهر استکهلم در سوئد نیز در دست بررسی است.

در آخرین ساخته علیرضا رئیسیان، لیلا حاتمی، شهاب حسینی، فرهاد اصلانی، پرویز پورحسینی و بیتا فرهی با معرفی مینا وحید به ایفای نقش پرداخته‌اند.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها