تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۱/۲۶ - ۱۴:۱۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 134223

سخنگوی قوه‌قضاییه گفت: نامه موسوم به هنرمندان برای آزادی یک متهم اقتصادی هنرمندانه نبود.

به گزارش سینماسینما، اسماعیلی در خصوص نامه برخی از چهره‌های سینمایی در مورد آزادی یکی از متهمان پرونده بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: نامه موسوم به نامه برخی هنرمندان و سینماگران، هنرمندانه نبود؛ در این نامه از کسی که حداقل در مظان اتهامات اقتصادی است تعریف و تمجید‌هایی شده بود؛ البته حکم این پرونده هنوز صادر نشده و نمی‌توانم جزییات را اعلام کنم.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: نکته دوم عدم شفافیت در جمع آوری امضا‌ها بود که برخی از افراد گفتند ما اصلا امضا نکردیم یا متن دقیق را نگفته بودند. نکته سوم نیز انتشار این نامه در فضای مجازی بود. اگر یک جمعی نامه‌ای به یکی از مقامات می‌نویسند باید صبر کنند تا در چارچوب ضوابط قانونی و رعایت عدل و انصاف موضوع بررسی شود.

اسماعیلی در پاسخ به سئوالی درباره تفاوت متن نامه‌ای که به قوه قضاییه آمده با متن نامه منتشر شده در فضای مجازی، بیان کرد: دو متن را با هم مقایسه نکردم و متن نامه‌ای که به قوه قضاییه آمده را دیدم. ما به حکم قانون و بر اساس عدل و انصاف در این پرونده و پرونده‌های دیگر تصمیم خواهیم گرفت. این پرونده هنوز منتهی به صدور رأی نشده و در دادسرا است و کار تحقیقات انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این پرونده بسیار گسترده‌ است که تعدادی از متهمان به دادگاه رفتند و محکوم شدند، اما در خصوص تعداد دیگر از جمله فرد مورد نظر این افراد هنوز رسیدگی کامل قضایی در  پرونده انجام نشده است.

منبع: تسنیم

 

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها